התצוגה של לואי ויטון: תם עידן מארק ג'ייקובס, יחי המלך החדש ניקולה גסקייר

הדעות עליה חלוקות, אבל הקולקציה של לואי ויטון מוכיחה כי ניקולה גסקייר עיצב בגדים שימושיים בלי לוותר על אמירה אישית וייחודית, על אלגנטיות צרפתית מודרנית ככל האפשר, ועל גזרות נפלאות ומחמיאות

הילה אוחיון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה אוחיון

אם צריך לבחור תצוגה אחת בלבד שעוררה מתח וציפייה בקרב מבקרי האופנה בעולם כולו, הרי זו התצוגה של לואי ויטון שהתקיימה הבוקר בפריז. התצוגות של ויטון היו במשך שנים אקסטרווגנזה מרהיבה, ונראו בהן דרגנועים עולים ויורדים, קרוסלה מסתובבת, רכבת ועוד, וזה עוד לפני שמדברים על הקולקציות עצמן. אבל הציפייה הפעם לא נסבה על הפעלול הוויזואלי הבא. היא נבעה מהעובדה שהיום הציג ניקולה גסקייר את הקולקציה הראשונה שעיצב ללואי ויטון, אחרי 16 שנים שבהן היה מארק ג'ייקובס המעצב הראשי של המותג.

ואכן, אף שהתצוגה של גסקייר התקיימה במקום שבו התקיימה התצוגה האחרונה של מארק ג׳ייקובס ללואי ויטון, ברחבת מוזיאון הלובר, היא היתה שונה לגמרי: לא עוד אווירה חלומית ומתעתעת, לא עוד פעלולי תאורה חדשניים או מתקנים של לונה פארק. על מסלול פשוט בגובה הרצפה התהלכו הדוגמניות בין היושבים, ולא יותר מזה.

על הקולקציה עצמה הדעות חלוקות. יש שאמרו כי אין זכר למורשת העיצובית של לואי ויטון, לפאר ולהדר ששיקפו חלום ודמיון אך לא בהכרח היו שימושיים. אך נראה כי גסקייר עשה את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב, קרי את מה שעשה במשך כל השנים שבהן עיצב לבלנסיאגה: הוא עיצב בגדים שימושיים בלי לוותר על אמירה אישית וייחודית, על אלגנטיות צרפתית מודרנית ככל האפשר, ועל גזרות נפלאות ומחמיאות. גסקייר מעולם לא מכר חלומות, אך הוא בהחלט יודע איך לתרגם חלומות למציאות לבישה ולעשות פרט־א־פורטה פשוטו כמשמעו: מוכן ללבישה.

בטרם תצוגה הונח מכתב אישי מהמעצב על כיסאו של כל צופה. גסקייר כתב שם כי זה יום גדול בשבילו, ואין לו מלים לתאר את התרגשותו בשעה שהוא בא לספר את הסיפור החדש שלו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ