הילה אוחיון

מאז פורסמה הידיעה על מותה של מעצבת האופנה והתכשיטים לורן סקוט, בת זוגו של מיק ג'אגר מאז 2001, מוצפת רשת טוויטר באינספור הספדים של בכירי עולם האופנה, הראשון בהם מארק ג׳ייקובס, ושל שחקניות, זמרות וסלבריטאיות רבות שלבשו וענדו את עיצוביה.

ולא בכדי: במשך שני עשורים היתה סקוט, בת 47 במותה, אחת הסטייליסטיות המשפיעות ביותר על השטיח האדום בהוליווד. מאז 2006, השנה שבה פתחה בקריירה של מעצבת אופנה והקימה מותג הנושא את שמה, רכשה לה מעריצות רבות, ועם לקוחותיה הקבועות נמנו מישל אובמה ואופרה וינפרי.

גופתה של סקוט נמצאה אתמול בבוקר על ידי האסיסטנטית שלה, תלויה בצעיף מאחת הדלתות בדירתה שבמנהטן. למשטרה אין ספק כי מדובר בהתאבדות, אך גופתה נלקחה לחקירה על מנת לקבוע באופן רשמי את סיבת המוות.

כמה שבועות לפני שבוע האופנה האחרון בניו יורק, שבו עמדה להציג את הקולקציה שלה על המסלול, בחרה סקוט לבטל את התצוגה. אך גם ביטול זה לא היה מפתיע, מפני שלא מעט מעצבים מבטלים או משנים את האופן שבו הם מציגים את הקולקציות שלהם, ובמקרה של סקוט ידוע היה, כי עיצוביה יזכו להצלחה גם אם לא יוצגו במסגרת שבוע האופנה המסורתי.

כמו כן, לא ידוע על משבר בזוגיות שלה עם מיק ג׳אגר, אתו היא חיה מאז 2001. בשעה שהתאבדה, ג׳אגר היה בטיסה בדרכו לאוסטרליה, וברגע שנחת ושמע את הבשורות הקשות, ביטל את ההופעה המתוכננת שלה והביע בתקשורת את רגשותיו הקשים ואסיפר על ההלם שבו הוא נמצא.

הבוקר (18.3) פורסם בסוכנות הידיעות הלונדונית אי־פי כי המותג של סקוט סבל מחובות גדולים, שעמדו על סך 5.9 מיליון דולר, נכון ליום האחרון של 2013. מאז פורסמה הידיעה, כל האצבעות מפנות לתחושת האשמה שממנה סבלה סקוט כסיבה להתאבדותה.

סקוט היתה ידועה באישיותה האצילית, העדינה, ששידרה גם בטחון, יצירתיות וסימפטיות גדולה כלפי כל מי שעבדה איתו או היה בסביבתה, ולכן אולי לא יכלה לסבול את תחושת הבושה או שנלחצה מאוד מגודל החובות, וחששה שלא תוכל לצאת מהן ולכן בחרה להתאבד.

עד כה, טרם פורסם דו״ח חקירת גופתה מהמשטרה, וכן לא נמצא מכתב התאבדות מאת סקוט. הסיבות הרשמיות להתאבדותה טרם נחשפו, ובכל זאת כתבה דורות׳י וואנג, סלבריטאית החיה בלוס אנג׳לס, בחשבון הטוויטר שלה, שהיא מאוד עצובה על מותה של סקוט, וחושבת שאף חוב כלכלי לא צריך לבייש אדם עד כדי כך שיבחר למות, במיוחד כשעבודתו קשה וטובה כל כך כזאת של סקוט.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ