המותג סיגל דקל נסגר בגלל שקיעה בחובות

הנאמנה שמינה בית המשפט הורתה לסגור את חברת האופנה והיום ננעלו החנויות והמפעל

הילה אוחיון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה אוחיון

מי שביקש להיכנס היום אל אחת מחנויות המותג של סיגל דקל נתקל בדלתות סגורות ונעולות. עורכת הדין דורית לוי טילר, הנאמנה שמונתה על ידי בית המשפט באוקטובר האחרון כדי לבדוק אם אפשר להימנע מפשיטת רגל כללית של החברה, פסקה היום כי יש לסגור את כל החנויות ואת החברה עצמה. ואמנם, חנויות המותג והמפעל הוגפו היום במנעולים.

צו הסגירה הוצא על ידי הנאמנה משום שזאת הגיעה למסקנה כי החברה שוקעת בגרעונות. לו נשארה פתוחה, אפילו במתכונת המצומצמת ביותר, אפשר היה להציעה לרכישה במכרז, או לחפש בעבורה משקיע חיצוני, אך סגירתה תוביל ככל הנראה לפירוקה.

סיגל דקלצילום: אייל טואג

בשיחה טלפונית אמרה המעצבת סיגל דקל כי כרגע איננה מעוניינת לדבר עם עיתונאים וכי אינה יודעת דבר בנוגע להמשך. עוד אמרה כי כשתדע מה יקרה בעתיד, תשמח להגיב ולפרסם את הדברים.

באוקטובר 2013 הוצא צו להקפאת הליכים נגד החברה של סיגל דקל, משום שהחברה צברה חובות בסך 6.3 מיליון שקלים. בית המשפט נעתר לבקשתה של דקל להוציא צו להקפאת הליכים, כדי שתוכל לצמצם הוצאות, סניפים ועלויות ולאפשר לחברה להמשיך לתפקד. תוכנית ההבראה שנקבעה לחברה כללה סגירה של חמש מתוך 13 חנויותיה, אך נראה כי יעדיה לא הושגו והחברה העמיקה את חובותיה בחודשים שעברו.

עו״ד דורית לוי טילר אמרה כי לשון הבקשה שהגישה חסויה עדיין, אך אישרה כי החברה של סיגל דקל עוברת מהליך של הקפאה להליך של פירוק. לדבריה, סגירת החנויות והמפעל של דקל היא זמנית, עד שינסו למכור את העסק במצב חי ופעיל, וכן ציינה כי כבר קיימת התעניינות של קונה לחברה.

המותג של סיגל דקל הוקם בשנת 2000, שנתיים לאחר שהמעצבת סיימה את לימודיה בשנקר. סגנונה העיצובי נחשב לאלגנטי וסגפני, שמרני ואף נזירי לעתים. את חנותה הראשונה פתחה ב-2001 בנווה צדק. בשיאו מנה המותג 70 אלף חברים במועדון הלקוחות שלו, וב-2012 עמד מחזור המכירות הכולל של החברה על סך 15,350,000 שקלים.

בעבר גם נחשבה דקל לפורצת דרך בכל הקשור לנוכחות ברשתות החברתיות. לא פעם אף הרצתה בפני אנשי התעשייה המקומית כיצד כבשה את רשת הפייסבוק עם עמוד עסקי מצליח ולו מאות אלפי לייקים. היום לא ניתן למצוא את העמוד המוצלח ההוא בפייסבוק ונראה כי הוסר מהרשת.

לפני כמה שנים הורידה דקל פרופיל תקשורתי. בראיון לפני כשנה סיפרה כי נזקקה לתקופה של שקט והתכנסות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ