תערוכות בוגרים 2014 |

מחסור תמוה באביזרים בתצוגה של ויצ"ו חיפה

עם זאת, בלטו לטובה הקולקציות של סיוון כהן וימית אוחנה

הילה אוחיון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה אוחיון

אם אתנתק מעט מהתימה המובילה את עבודות הגמר של בוגרי המחלקה לעיצוב אופנה בuויצ״ו חיפה השנה, והיא הישראליות, על כל פניה, בבחירה חופשית, אצליח בוודאי להבין את המחסור החמור באביזרים, ברובן המוחלט של העבודות שהוצגו הערב.

נושאים כמו טיול שלאחר הצבא, טייסי קרב, מלחמות, מעברים ועוד הוצגו הערב, וכולם דורשים תיקים או משהו לאחסן בו פריטים הכרחיים, אך כאלה בקושי ונראו. שתי סטודנטיות בלבד, מתוך 21 בוגרים, בחרו לעצב תיקים, שלא ניתן היה להתעלם מהם: הראשונה היתה סיוון כהן שעיצבה שני תיקים עשויים נחושת, מלבניים, כשהאחד גדול יותr ולו רצועות לנשיאה על הגב ולאחיזה ביד והשני קטן יותר ונועד לנשיאה ביד בלבד. תיק גב נוסף שעיצבה מעור נישא על גבו של דוגמן, שלבש אוברול בגזרה נוזלית נפלאה, כשהתיק נצמד אל גבו, מושטח, וכמעט לא תופס מקום. זו היתה קולקציה מוצלחת במיוחד, והאביזרים השלימו אותה כשם שעשו אותה למיוחדת ובולטת על פני השאר.

תיקים של סיוון כהן, מתוך התצוגהצילום: גלעד בר שלו

המעצבת השנייה היא ימית אוחנה, שבחרה לאבזר באופן מעניין ושונה מהמצוי בדרך כלל: היא עיצבה רצועות עור שנראו כרתמות או רצועות של פיסות עור עשויות יותר או פחות, בהשראת הרצענייה, כך נקראת הקולקציה שלה, כדי לספר את סיפור הרצענייה שבמרוקו ייצרה רתמות לסוסים ובארץ ייצרה תרמילים לפצצות עד שנהפכה למותג לעיצוב ארנקי נשים. את הרצועות שלה היא הלבישה כחלק עליון על פריטי הלבוש, כשהן פתוחות ללא סיומת או שלובות זה בזה. שתיים מהדוגמניות הציגו את סיום הסיפור, כשהן אוחזות בתיקי עור נוקשים בצבע חאמרה, האחד מלבני וידיתו נכרכת על אמת היד ומסתירה את כף היד, והשני בגזרת חצי עיגול, ושניהם יפהפיים, משלימים את מראה הקולקציה ומעל לכל - בעלי אמירה אופנתית ולבישים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ