ברבי מוותרת על נעלי העקב

קו חדש של בובות ברבי כולל לראשונה גם כמה שנועלות נעליים שטוחות

איתמר זהר
איתמר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתמר זהר
איתמר זהר

כמעט 60 שנה אחרי שהופיעה לראשונה, הבובה ברבי מוותרת על נעלי העקב ועוברת לנעליים נוחות יותר. קו חדש של בובות, שהשיקה היצרנית מאטל, כולל 23 בובות, ש–17 מהן כבר מוצעות למכירה. יש להן שמונה סוגי עור שונים, 18 צבעי עיניים שונים, 22 תלבושות שונות, פנים שונות ולכל אחת מהן צבע שיער שונה. החידוש המשמעותי הוא שלא כולן הולכות על עקבים. יש בהן כמה שנועלות נעליים שטוחות.

המראה החדש של ברביצילום: אי–פי

לדברי היצרנית מאטל, זהו חלק מתהליך ההתפתחות של הבובה במשך השנים. הבובות החדשות, כך נאמר, עוצבו באופן מציאותי יותר מקודמותיהן ונועדו "לייצג את העולם כפי שהוא נראה בעיניהן של ילדות קטנות". הנעליים השטוחות, הוסבר בהודעה לעיתונות, הן חלק מסגנון רחוב אותנטי יותר.

ברבי הגיעה אל מדפי החנויות בשנת 1959, אחרי שהוצגה תחילה ביריד צעצועים גדול בעיר ניו יורק. שמה נקרא על שם נכדתה של רות הנדלר שהעלתה את הרעיון ליצור אותה. בעשורים שחלפו מאז עברה הבובה גלגולים שונים וקמו לה מתחרות שונות, בהן בובות בראץ. התחרות השפיעה על המכירות: בשנת 2005 ירדו מכירות ברבי בכ–20% ברחבי העולם וב–30% בארצות הברית משום שהילדות אז העדיפו לסרק ולשחק עם בובות בראץ ולא בובות ברבי.

במשך השנים הואשמה מאטל בין השאר כי מידותיה המושלמות לכאורה של ברבי משפיעות לרעה על דימוי הגוף של ילדות ברחבי העולם וכי היא בלונדינית ולבנה מדי. בנוגע לצבע העור וצבע השיער, השינויים שהתחוללו במראה של בובות ברבי החדשות מוכיחים כי במאטל קשובים לביקורת. עם זאת למרות המגוון הרב, מידות הגוף של הבובה נותרו דקיקות וכמעט לא אנושיות, אולי כדי להזכיר כי בסופו של דבר היא היתה ונשארה בובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ