ג'יין בירקין דורשת מבית האופנה הרמס להסיר את שמה מתיקי עור תנין

לאחרונה ראתה בירקין סרטון ויראלי המראה שחיטת תנינים לצורך תפירת תיקי היוקרה הנושאים את שמה. מחיר התיקים יכול להגיע ל–100 אלף ליש"ט

יעל ויקמן
יעל ויקמן

השחקנית והזמרת ג'יין בירקין, דורשת מבית האופנה הרמס להסיר את שמה מתיקי היוקרה הקרויים על שמה ועשויים מעור תנין. לדברי בירקין, היא לא היתה מודעת לאכזריות הכרוכה בייצור תיקים אלה.    

ג'יין בירקין וסרג' גינסבורג, 1977צילום: אי־פי

היו"ר המנוח של הרמס, ז'אן־לואי דומא, קרא לדגם האיקוני על שמה של בירקין אחרי שישב לידה בטיסה ושאב ממנה השראה. התיקים, הנתפרים בעבודת יד, מיוצרים מאז 1984. הם עשויים מעורות אקזוטיים, משובצים בזהב וביהלומים, אהובים מאוד על עשירי העולם ונחשבים לסמל סטטוס. מחירם של התיקים מרקיע שחקים ויכול להגיע ל–100 אלף ליש"ט. התיקים משווקים במהדורות מוגבלות ורשימות ההמתנה לרכישתם מגיעות לכשנתיים. 

בהצהרה מטעם בירקין נמסר כי "לאחר שהפנו את תשומת לבי לאכזריות שבשחיטת התנינים על מנת לייצר תיק הרמס שנושא את שמי... ביקשתי מהרמס להסיר את שמי מתיקי הרמס מעור תנין עד שימצאו שיטות טובות יותר שעומדות בנורמות הבינלאומיות".

בתגובה bמסר nבית האופנה הרמס ל"ניו יורק מגזין" כי "ג'יין בירקין הביעה את חששותיה בנוגע לשיטות שחיטת התנינים. הערותיה לא משפיעות בשום צורה על היחסים והאמון שחלקנו במשך שנים רבות. הרמס מכבדת ושותפה לתחושותיה והיתה מזועזעת גם היא מהתמונות שפורסמו לאחרונה. חקירה של הנושא החלה בחווה בטקסס שממנה יצאו התמונות. כל הפרה של הכללים תתוקן".

בירקין, בת 68, שיחקה בין השאר בסרטים "יצרים" ו"רצח על הנילוס". בסוף שנות ה–60 הקליטה עם סרז' גינזבורג את הדואט "Je t'aime... moi non plus" שנחשב לשנוי במחלוקת בגלל תוכנו. לשניים בת משותפת, השחקנית שרלוט גינזבורג. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ