בעלי קסטרו: יש בגדים שלא נראים טוב על נשים במידה מעל 42

בפגישה של אתי רוטר, מנכ"לית קסטרו, עם מייסדות עמוד הפייסבוק "אין לי מה ללבוש: מלכוד 42" היא אמרה להן כי דגמים מסוימים לא ייראו טוב על נשים בעלות מידות גוף גדולות

שחר אטואן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גל גדות בבגד של קסטרו
שחר אטואן

זו היתה אמורה להיות פגישה שתקדם הבנות חדשות, ובעתיד תוביל אולי גם לביטויים מעשיים, אבל המפגש שהתקיים ביום רביעי האחרון בין מייסדות עמוד הפייסבוק "אין לי מה ללבוש: מלכוד 42", מאיה בנבנישתי ונועה בן סעדיה, לבין מנכ"לית קסטרו אתי רוטר לא עלה יפה. לאחר שבשלושת החודשים האחרונים הן פועלות במרץ נגד מה שהן מכנות "הקטנת המידות" והעלמת טווחי המידות הגדולות ממדפיהן של רשתות האופנה בישראל (המקומיות והזרות), בנבנישתי ובן סעדיה שמחו לגלות כי בהנהלת קסטרו ישנה מישהי שמעוניינת להרים את הכפפה.

הפגישה עם רוטר נערכה בחדר ישיבות במטה החברה בבת־ים, בנוכחותן של נשות השיווק ויחסי הציבור של המותג. לטענת בנבנישתי ובן סעדיה, רוטר הדפה את הטענות שהועלו. לא סייעה גם העובדה שהן הדגישו שהן מייצגות אלפי גולשות שהתקבצו בחודשים האחרונים בעמוד פייסבוק שלהן לשיחה ערה על מידות, משקל גוף, וביטוייו המיידיים של משטר הרזון שמנהיגה תעשיית האופנה.

מהפגישה הן יצאו עם תחושות קשות של עלבון. “ממש התאפקתי לא לבכות", אמרה בנבנישתי בדרכה החוצה, “אני לא מבינה איך נועה הצליחה לא לבכות, כשאתי ישבה מולה ואמרה לה, בהמון מלים, שהיא שמנה ולא יפה, ושלצערה לא יהיו בגדים בשבילה בקסטרו אף פעם", המשיכה. בנבנישתי התכוונה לדברים שרוטר השמיעה, חלקם פורסמו ברשומה נסערת של השתיים בעמוד הפייסבוק שלהן מיד לאחר הפגישה: "השמלה הזו לא יפה מעל מידה 44" או "מכנסונים זה לא יפה מעל מידה 42”. ניתן היה להבין מהציטוטים האלה כי גבולות היופי אליבא דקסטרו הם סביב מידה 42 לערך.

לאורך השיחה הסיטה רוטר את הדיון מסוגיית המידות. "מה את מחפשת בקסטרו?” שאלה את בן סעדיה, שהודתה כי היתה מהלקוחות הנאמנות של המותג, עד שלא מצאה בחנויותיו בגדים במידתה. “הרי זה לא עניין של מידות. את לא מחפשת מידה. את מחפשת בגדים שימצאו חן בעיניך ושיעשו לך טוב”, אמרה רוטר.

מנכ"לית קסטרו אתי רוטרצילום: גורן ליובונציץ

כשהשתיים הלינו על היחס המזלזל שספגו נשים במידה גדולה מ–42 בבוטיקים של המותג, ודיווחו גם על היצע דל של דגמים במידותיהן ועל מוכרות שמשיבות כי יבדקו במחסן, רוטר השיבה: “כשמישהו ניגש לבדוק בשבילך במחסן זה לא יחס מזלזל”. אחת האמירות שעוררה כעס בפגישה היתה זו שהפנתה רוטר כלפי אוברול מודפס של המותג, שבנבנישתי לבשה למפגש: "האוברול הזה לא יהיה יפה במידה 46", אמרה לבנבנישתי. האחרונה הסבירה לרוטר כי רבות מחברותיה שמידות גופן גדולות משלה היו שמחות ללבוש אותו.

אתי רוטר מסרה בתגובה: "הקולקציה של קסטרו היא ברובה עד מידה 44 ובחלק מהמקרים עד 46. שמחתי לפגוש את מאיה ונועה — הפגישה נעשתה ביוזמתנו, בעקבות פנייתן — מתוך כוונה להקשיב, וחבל שהפגישה מוצגת כאטימות. אנו מכבדים ומוקירים את כל לקוחותינו תהיה מידתן אשר תהיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ