בקסטרו מוכרים מכנסיים לנשים במידה של ילדות

בחנויות מוצע למכירה ג'ינס המיועד לנשים במידה 32, שהיקף המותניים שלו 56 ס"מ — פחות מהיקף המותניים של ג'ינס לבנות 6 באותה החנות

רות פרל בהריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מכנסיים מידה 32. ההיקף זהה למכנסיים של ילדות בנות 7-6
רות פרל בהריר

רשת קסטרו משווקת ג'ינס עבור נשים שהיקף מותניו זהה להיקף מותן של ג'ינס המיועד לילדות בנות 6–7. מדובר בג'ינס במידה 32, שהיקף מותנו עומד על 56 ס"מ על פי טבלת המידות של החברה. בדיקת "הארץ", שהתבצעה בסניף קסטרו בדיזנגוף סנטר שבתל אביב העלתה כי זהו גם היקף המותן של הג'ינס המיועד לילדות. המידה לנשים אף קטנה בחצי ס"מ מזו המיועדת לילדות.

החפיפה בין המידות התגלתה על ידי עיתונאית "הארץ" נועה אסטרייכר, שהעלתה פוסט בנושא לעמוד הפייסבוק שלה. "מידה 32 של קסטרו מיועדת לנשים שהיקף מותניהן קטן בחצי ס"מ מהיקף מותניה של ילדה בת שש. כמה כאלה אתן מכירות? אני משערת שלא הרבה. כמה נשים במידות 42–44 אתן מכירות? אני משערת שהרבה". אסטרייכר המשיכה ותהתה: "איך זה שיש מכל דגם של ג'ינס בקסטרו שפע של מידה 32 ובקושי שניים־שלושה במידה 42?".

תגובה שהעלתה נציגת החברה לעמוד הפייסבוק של אסטרייכר כללה התייחסות ארוכה למבחר המידות בחנות. ביחס לחפיפה בין מידות הנערות והילדות נכתב רק כי "חשוב לציין שקסטרו עובדת על פי סקאלת מידות בינלאומיות בקולקציות הגברים הנשים והילדים".

"מחריד לשמוע שזה המצב בקסטרו", אומרת מאיה בנבנישתי, ממייסדות עמוד הפייסבוק "מלכוד 42: אין לי מה ללבוש". "אני חושבת שהציבור הרחב לא יופתע לקרוא את הנתונים הללו. אני מקווה שזה יגיע למשרדים הרלוונטיים, ובהם משרד הכלכלה ומשרד התמ"ת, ושזה יעורר שם כמה סימני שאלה". בנבנישתי מוסיפה ואומרת כי "בחו"ל יש סרגל המתרגם מידות לסנטימטרים, ולכן לא יכול להיווצר מצב שבו משווקים לנערות ולנשים ג'ינסים שמתאימים לילדות. אין שום סיבה שבישראל לא יהיה סרגל מידות כזה".

"לא קניתי בקסטרו כבר כמה שנים טובות, כי אין שם את המידות שלי", אומרת אסטרייכר. "אם קסטרו מחליטים שהם רשת עבור בנות 12–15 שימתגו את עצמם כך, אבל גל גדות היא בת גילי.

מקסטרו נמסר בתגובה: "מידה 32 בנשים מהווה מידת מעבר בין קולקציית הילדים לבין קולקציית הנשים, וכך אנו מאפשרים גם לבנות הנוער ליהנות מקו הג׳ינסים בקולקציית הנשים של קסטרו וליהנות משתי הקולקציות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ