טניסאיות נגד נייקי: השמלות לטורניר ווימבלדון קצרות מדי

ענקית אופנת הספורט נאלצה להשיב שמלות שיצרה עבור 20 שחקניות, זאת לאור תלונות כי הן חושפניות מהרגיל. מדוברות ווימבלדון נמסר: "הביגוד עמד בקנה אחד עם הגבלות הצבעים שלנו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרביניה מוגורוסה בווימבלדון

ענקית הספורט "נייקי" נאלצה להשיב שמלות שיצרה עבור 20 טניסאיות שישתתפו בטורניר ווימבלדון הקרוב, זאת לאור תלונות שהגיעו מהשחקניות עצמן. הטניסאיות הלינו על כך שהשמלות חושפניות במיוחד, מתעופפות מעלה ומפריעות להן בזמן המשחק.

עד כה נאלצו השחקניות למצוא שלל דרכים יצירתיות להתמודד עם השמלות בעלות הכשל התכנוני. כך, למשל, במשך המשחקים שהתקיימו בשבוע שעבר בטורניר רוהמפטון, נאלצה קייטי בולטר בת ה–19 מבריטניה לאלתר חגורה ממגן זיעה על מנת למנוע משמלתה להתנפנף ברוח. לעומתה, בחרה הצ'כית לוסיה הראדצקה בת ה–31 ללבוש טייטס באורך הברכיים מתחת לשמלתה.

בנייקי הגיבו במייל בהול לשחקניות להן היא מספקת ביגוד, ולפיו עליהן לשלוח בחזרה את השמלה לחברה. בין השאר נכתב כי "אנו צריכים לערוך שינוי קטן בשמלות על פי חוקי הטורניר. אם תוכלו להביא אותן בבקשה לדוכן של נייקי בווימבלדון". המלים "זה חשוב מאוד" הודגשו בקו. מנגד, דוברי התחרות מסרו כי מדובר ב"נושא של נייקי", והוסיפו: "אישרנו את השמלות כי עמדו בקנה אחד עם הגבלות הצבעים שלנו".‎

ווימבלדון, אחד מארבעת הטורנירים הבכירים בסבב הטניס העולמי, ידוע כאירוע בעל קוד לבוש מחמיר במיוחד, הדורש מהספורטאים והספורטאיות ביגוד לבן מכף רגל עד ראש ו"מידה של צניעות". בשנים האחרונות נרשמו כמה הפרות של קוד הלבוש, אף שאלה היו מינימליות למדי. ב–2013 ננזף רוג'ר פדרר על כך שנעל נעליים בעלות סוליה כתומה. באותה השנה נדרש השחקן ניק קיריוס להפוך את סרט הזיעה שהיה על ראשו, משום שהכיל, לצד הלבן, אלמנטים סגולים וירוקים.

שנה לאחר מכן, קיבלו לידיהם השחקנים מסמך שחידד את הכללים הנוקשים: "הפרשנות של 'כמעט הכל לבן' תוחמר השנה", נכתב במסמך, "זה האינטרס שלכם להתכונן מבעוד מועד על מנת שתהיו מסוגלים לעמוד במחויבות החוזית שלכם, ולא להיות מופתעים כשתעלו על המגרש". בין היתר נאסרו גווני קרם ואוף־ווייט, הודגש כי צבע אחר על הבגד לא יעלה על רוחב של סנטימטר והובהר כי החוקים חלים מעכשיו גם על כובעים, סרטים, בנדנות, צמידים ובגדים תחתונים שניתן להבחין בהם. למעשה, האלמנטים היחידים שרשאים לכלול צבע שונה הם לוגואים קטנים של ספונסרים וציוד רפואי, אך "רק אם הדבר ממש הכרחי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ