אחרי העולם, "אמריקן אפרל" תסגור גם את כל סניפיה בארצות הברית

חברת ההלבשה הקנדית "גילדן" רכשה את הזכויות לקניין הרוחני של המותג, כמו גם חלק ממערך הייצור שלו. לא ברור עדיין אם ייעשה שימוש בשם המותג בעתיד

רות פרל בהריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המפעל של אמריקן אפרל בלוס אנג'לס, ב-2015
רות פרל בהריר

לאחר סגירת עשרות חנויות ברחבי העולם והגשת שתי בקשות לפשיטת רגל בשנה שעברה, נודע כי "אמריקן אפרל" תסגור את כל סניפיה בארצות הברית — 110 בסך הכל — כמו גם את מרכזי ההפצה והייצור שלה בקליפורניה. על פי הדיווח ב"אל־איי טיימס", אף שחברת ההלבשה הקנדית "גילדן" רכשה את הזכויות לקניין הרוחני של המותג, וכן חלק ממערך הייצור שלו, עדיין קיים סיכוי משמעותי כי 3,500 עובדי המפעל ומאות עובדים המועסקים בחנויות ימצאו את עצמם ללא פרנסה. לא ברור אם החברה החדשה תעשה שימוש בשם המותג בעתיד.

בחודש שעבר איבדו מאות עובדי החברה את משרותיהם כאשר כ–25 חנויות הרשת, ובהן הסניף בדיזנגוף סנטר בתל אביב, נסגרו ברחבי העולם. הסניף בדיזנגוף סנטר, שנפתח בשנת 2008, היה האחרון שפעל בישראל. הסניף הירושלמי נסגר ב–2012, כשלוש שנים לאחר פתיחתו. מלבד שני הסניפים הללו, נפתחה ונסגרה חנות פופ־אפ של הרשת בקניון עזריאלי בתל אביב במהלך שנת 2015.

הרשת האמריקאית, שנוסדה בשנת 1989 בדגש על ייצור בארצות הברית ותנאי סחר הוגן, נקלעה בשנים האחרונות לקשיים כלכליים בעקבות תחרות גוברת מצד יצרניות הפועלות במזרח. על פי המסמכים שהגישה החברה באחד מהליכי הבקשה לשיטת רגל, היא הפסידה כ–300 מיליון דולר בין השנים 2009 ל–2014. עם הגשת הבקשה השנייה הסתכמו חובותיה של החברה ב–397.6 מיליון דולר.

בנוסף למאבקים הכלכליים, החברה עלתה בשנים האחרונות לכותרות לא פעם, בעיקר בהקשר לקמפיינים בכיכובן של נשים חצי עירומות וכן בשל התנהלותו של מייסד החברה ומנהלה המודח, דב צ'רני. בין היתר, גרר צ'רני ביקורת חריפה לאחר שאונן בפניה של עיתונאית שראיינה אותו, ולאחר שעובדות לשעבר בחברה הגישו נגדו תביעות בגין הטרדה מינית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ