לתשומת לבו של הקורא טראמפ, "ווג" חוגג 125 שנה עם נשים מוסלמיות-אמריקאיות

תעשיית האופנה ממשיכה לנקוט בקו ליברלי, ולראשונה תופיע על שער גיליון "ווג" פריז דוגמנית טרנסג'נדרית. במקביל, הופיע הגיליון המודפס הראשון של "ווג ערביה" עם ג'יג'י חדיד על השער

רות פרל בהריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רות פרל בהריר

בארצות הברית המפולגת של אחרי בחירת טראמפ, די ברור לאיזה צד משתייך עולם האופנה: המחווה של בלנסיאגה לברני סנדרס בשבוע האופנה לגברים, טרנד הבנדנות הלבנות (הסמל החדש של הפאשניסטות הליברליות) וההתעלמות הגורפת של מדורי האופנה מהגברת הראשונה - כל אלה לא ממש משאירים מקום לספק באשר לזיקה הפוליטית של המוחות היצירתיים ובעלי ההשפעה בתעשייה. אם מישהו בכל זאת חשב להתבלבל, עורכת "ווג" האמריקאית אנה וינטור הצהירה עוד במהלך המרוץ לנשיאות כי היא והמגזין שבראשו היא עומדת תומכים במועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון.

לאור כל זאת, אולי לא מפתיע לגלות כי תעשיית האופנה - ומגזין "ווג" בפרט - ממשיכים בקו הליברלי שלהם; יש שיאמרו ביתר שאת, כעת כשטראמפ מקיים כמה מהבטחותיו השנויות במחלוקת. אולי נשיא ארה"ב עצמו היה מתרגז לגלות שהמגזין האמריקאי חוגג את שנתו ה-125 עם כתבה נרחבת על חייהן של נשים מרקעים שונים ברחבי המדינה.

ולנטינה סמפאיו על השער של "ווג" פריז. החלטה מבריקה

אחד מהמוקדים העיקריים של הפיצ'ר הן ארבע נשים המשתייכות לקהילה המוסלמיות במדינת מרילנד. לתצלומים בחלק זה של הכתבה אחראית צלמת העיתונות לינסי אדאריו, שמצלמת כבר יותר מעשור נשים וגברים מוסלמים, בעיקר באזורי מלחמה. אולם, אדאריו אמרה ל"האפינגטון פוסט" כי כעת, כשהאיסלמופוביה גואה בארצות הברית, הגיע הזמן להעתיק את עבודתה לשם. "מאז שטראמפ נכנס לתפקיד הוא הוציא תקנות שהחריגו את המוסלמים והפלו אותם לרעה ללא כל הצדקה", היא אמרה לאתר. היא הוסיפה כי לדעתה, "חשוב שכלי התקשורת השייכים למיינסטרים יראו שמוסלמים הם אמריקאים, ושאמריקאים רבים הם מוסלמים. אני מקווה שסיפורים כמו זה (הכתבה ב"ווג", רפ"ב) יוכלו לסייע במיגור הדעות הקדומות".

במקביל לכתבה שמציגה מגוון של נשים החיות בארצות הברית, מופיעה החודש לראשונה דוגמנית טרנסג'נדרית על שער הגיליון של "ווג" פריז. ולנטינה סמפאיו, בת 20 מברזיל, נבחרה בזכות "היופי הכובש והאישיות התוססת שלה" - כך אמרה עורכת המגזין עמנואל אלט. בדבר העורכת שיופיע בגיליון, הוסיפה אלט וכתבה כי "טרנסג'נדרים מגלמים את הדחייה האולטימטיבית של קונפורמיזם" ומהווים את "סוג האייקונים ש'ווג' תומך בהם ובוחר לחגוג".

הגיליון יוצא לאור על רקע סערה נוספת שמתחוללת בעקבות החלטתו של טראמפ להפוך חקיקה פדרלית שאפשרה לסטודנטים טרנסג'נדרים להשתמש בתאי שירותים ציבוריים שתואמים את הזהות המגדרית שלהם. מנכ"ל "קונדה נאסט", המוציא לאור את "ווג" אמר כי ההחלטה לכלול את סמפאיה על השער היא "מבריקה".

בתוך כך, חגגו בתאגיד התקשורת הישג נוסף, עם הופעת הגיליון המודפס הראשון של "ווג ערביה". המהדורה המזרח-תיכונית של "ווג" הושקה בפורמט דיגיטלי כבר בסתיו האחרון, אולם נכון לחודש מארס הנוכחי היא כוללת גם מהדורת דפוס.

הדוגמנית שנבחרה לעטר את השער הראשון היא ג'יג'י חדיד, שאביה הוא פלסטיני. על פי ה"גרדיאן", חדיד, שצולמה לשער עם כתפיים חשופות וצעיף לראשה, אמרה כי הבחירה בה משמעותית מאוד עבורה. בחשבון האינסטגרם שלה הוסיפה הדוגמנית וכתבה: "אני חושבת שהדבר היפה בכך שקיימות מהדורות בינלאומיות של 'ווג' הוא שכקהילת אופנה, אנו יכולים לחגוג ולחלוק עם העולם את התרבויות השונות שלנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ