אדוארד אנינפול מונה לעורך "ווג" בריטניה

אנינפול בן ה–45, בריטי ממוצא גנאי והומוסקסואל מוצהר, ערך בעבר את "ווג" האיטלקי ובמגזין "W"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

אדוארד אנינפול, בעבר דוגמן וכיום אחד מהסטייליסטים ועורכי האופנה המוערכים בעולם, ימונה לתפקיד עורך "ווג" בריטניה, זאת בשל פרישתה באוגוסט הקרוב של עורכת המגזין הנוכחית, אלכסנדרה שולמן. אנינפול בן ה–45, בריטי ממוצא גנאי והומוסקסואל מוצהר, גבר במרוץ לתפקיד על סגניתה של שולמן, אמילי שפילד.

אדוארד אנינפול. נודע ביחסיו הקרובים עם ידועניות ואושיות תרבות צילום: PHILIP TOSCANO/אי־אף־פי

הוא התגלה בגיל 14 על ידי מלהק דוגמנים, בשעה שנסע ברכבת התחתית בלונדון. במקביל לקריירת הדוגמנות, נהפך גם לסטייליסט. כשהיה בן 18 בלבד מונה לתפקיד מנהל תחום האופנה של מגזין "I-D", ובכך נעשה לאדם הצעיר ביותר בתפקיד כה בכיר בעולם האופנה. בשנת 1998 עבר ל"ווג" האיטלקי ולאחר מכן המשיך למהדורה האמריקאית של המגזין. ב–2011 מונה לעורך האופנה והסטייל במגזין "W".

אנינפול נודע ביחסיו הקרובים עם ידועניות ואושיות תרבות דוגמת מדונה, ריהאנה, קייט מוס ומישל אובמה, אולם הוא נחשב לאישיות צנועה ונעימה בהרבה מקודמותיו בתפקיד. הסגנון שהוא מתווה נתפש כראוותני ומלא צבע. ניכר כי הוא מעדיף הדפסים צבעוניים ושמלות גדולות ונשיות על פני הסגנון האנדרוגיני. מעבר לבחירותיו האופנתיות, ידוע אנינפול ברגישותו לנושאים חברתיים ולייצוג של אוכלוסיות מגוונות. כך, למשל, יזם גיליונות של "ווג איטליה" שבו כל הדוגמניות היו שחורות, או במידות גדולות. בעבר ציין במספר ראיונות כי היה רוצה לסיים את הדומיננטיות של הדוגמניות הלבנות בתצוגות המסלות ובהפקות האופנה של המגזינים, והבהיר כי הוא מתנגד לתופעת הדוגמניות האנורקטיות.

הבחירה באנינפול מגיעה לא רק על רקע אישיותיו החיובית. כשנכנס לתפקידו ב–"W" סבל המגזין מקשיים כלכליים, ותוך שנה עלו רווחיו ב–16.7%. קברניטי "ווג" יקוו כעת לתוצאות כלכליות דומות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ