גם לוסינדה צ'יימברס עוזבת את "ווג" הבריטי, לאחר 36 שנים כעורכת מדור האופנה

לאחר שהעורכת הראשית של המגזין, אלכסנדרה שולמן, הודיעה כי תעזוב ביוני הקרוב, הודיעה צ'יימברס כי גם היא מפנה את הכסא

שירה פור
שירה פור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוסינדה צ'יימברס
לוסינדה צ'יימברסצילום: Thos Robinson / Getty Images/AFP

לוסינדה צ'יימברס, עורכת מדור האופנה של "ווג" הבריטי, פורשת מתפקידה לאחר 36 שנה. צ'יימברס הודיעה היום כי תפנה את כסאה כבר בקיץ הקרוב. זאת, לאחר הכרזתה בינואר האחרון של העורכת הראשית של המגזין, אלכסנדרה שולמן, כי תעזוב את המגזין ביוני הקרוב אחרי 25 שנה בתפקידה. צ'יימברס תעזוב עוד לפני שייכנס לתפקידו העורך הראשי החדש, אדוארד אנינפול, בחודש אוגוסט. הודעה זו מצטרפת לשורת זעזועים בבית ההוצאה לאור קונדה נסט, הדרמטי שבהם היה מותה של עורכת "ווג" איטליה, פרנקה סוזאני, לפני כחצי שנה.

'יימברס החלה לעבוד במשרדי "ווג" בתחילת שנות השמונים, כעובדת זוטרה במחלקת הנהלת החשבונות. בהמשך התברגה לתפקיד המשנה לעורכת האופנה דאז, גרייס קודינגטון, וב-1992 החליפה אותה וקודמה למשרת המנהלת הקריאייטיבית של המגזין. במקביל לעבודתה ב"ווג", צ'יימברס ייעצה במשך שנים רבות לבית האופנה האיטלקי "מארני", וליוותה אותו בתהליך הפיכתו מיצרן אופנת קוטור למותג אופנת רדי־טו־וור.

היום נפרדה שולמן מחברתה לעבודה בהודעה שפורסמה באתר "ווג בריטניה": "לוסינדה היתה השותפה היצירתית הנפלאה ביותר, כמו גם חברה, לאורך כל תקופת עבודתנו המשותפת. היא הפיקה כמה מצילומי האופנה המשפיעים ומעוררי ההשראה ביותר בעולם בתקופת עבודתה כעורכת אופנה, וגם כמה מהשערים הבלתי נשכחים שלנו. בלתי אפשרי להפריז בחשיבותם של החזון, המחויבות, הדמיון והיכולת שלה להוציא את המיטב מהצוותים שעבדה עמם. אני, כמו רבים ממעריציה, נהיה נרגשים לראות מה היא תיצור בפרק הבא שלה". היא חתמה את דבריה בנימה אישית לגבי העזיבה שלה עצמה. "אני אוהבת את 'ווג' הבריטי ואני מאוד גאה שהייתי חלק ממנו לאורך זמן כה רב".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ