כריסטופר ביילי, המעצב הראשי ומנכ"ל ברברי, הודיע על התפטרותו

ביילי עבד בבית האופנה הבריטי הוותיק מאז 2001. מרקו גובטי, שהיה מנכ"ל סלין, יחליף אותו בתפקיד הניהולי

שירה פור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כריסטופר ביילי עם פרס מעצב השנה בטקס פרסי האופנה הבריטיים, 2013
שירה פור

כריסטופר ביילי, המעצב הראשי ומנכ"ל ברברי, הודיע על התפטרותו הבוקר (שלישי) אחרי 17 שנה בבית האופנה הבריטי הוותיק. ביילי, בן 46, שעבד בעבר בבתי האופנה גוצ'י ודונה קארן, החל לעבוד בברברי בשנת 2001. הוא היה תחילה מעצב ראשי ולאחר מכם קודם לתפקיד המנהל הקריאייטיבי של המותג. מאז 2014 הוא מכהן גם כמנכ"ל החברה, עם פרישתה של המנכ"לית הקודמת שכיהנה בתפקיד כעשור, אנגלה אהרנדטס, לטובת משרת ניהול בכירה בחברת אפל.

מאז מינויו למנכ"ל ספג ביילי ביקורת קשה מצד בעלי מניות בחברה נוכח ביצועים כלכליים חלשים וירידה רציפה ברווחים, שטרם נבלמה. בתחילת 2016 הוכרז כי ביילי מעוניין להתמקד בעיצוב וביולי אותה שנה מסר חלק מסמכויותיו הניהוליות למרקו גובטי האיטלקי, בן 57, שעבר לברברי ממשרת מנכ"ל בית האופנה הצרפתי סלין. במקביל, ביילי הוסיף לעצמו תואר "נשיא", כשהוא נאחז באותה משכורת מנכ"ל וסל ההטבות הצמוד לה, שכולל בין היתר 440 אלף ליש"ט הוצאות ביגוד.

על פי הודעה רשמית שפירסמה ברברי הבוקר, ביילי יפנה את שני תפקידיו ב–31 במארס 2018, אך באופן רשמי יעזוב את החברה בסוף 2018. גובטי, שמתחילת החודש מכהן כמנכ"ל יחיד, יקבל את כל סמכויותיו הניהוליות של ביילי. עדיין לא ידוע מי ימלא את מקומו של ביילי כמנהל הקרייאטיבי, אך גורמים בתעשייה טוענים כי זו תהיה פיבי פילו, המעצבת הראשית של סלין, שעבדה לצד גובטי בבית האופנה הצרפתי.

"זו היתה זכות גדולה להיות בברברי, לעבוד לצד אנשים יוצאי דופן וללמוד מהם במשך 17 השנים האחרונות", מסר ביילי בהודעה לעיתונות מטעם החברה, "ברברי לוכדת כל כך הרבה ממה שכל כך גדול בבריטניה. כארגון, הוא יצירתי, חדשני ומביט קדימה, הוא חוגג את הגיוון ומאתגר מוסכמות. הוא בן למעלה מ–160 שנה, אך הוא צעיר בנפשו. הוא חלק מהממסד אבל הוא גם משתנה תמיד, ותמיד ממשיך ללמוד... אני נרגש לקראת פרויקטים יצירתיים חדשים אבל מחויב לעתידו ולהצלחתו של המותג ולמעבר חלק ככל האפשר".

גובטי אמר הבוקר: "ברברי עברה מהפך מאז 2001 וכריסטופר היה אחד הגורמים להצלחת החברה בתקופה הזאת. אף שאני עצוב שלא נוכל לשתף אתו פעולה יותר, המורשת שהוא מותיר אחריו והכישרונות הנהדרים שיש לנו בברברי מעניקים לי ביטחון רב בנוגע לעתיד. יש לנו חזון בהיר לפרק הבא שיאיץ את הצמיחה וההצלחה של המותג ואני נרגש מההזדמנות שקיבלו הצוותים, השותפים ובעלי המניות שלנו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ