שירה פור
שירה פור

בגיל 79 ואחרי 37 שנים בראשו, קרולינה הררה עוזבת את בית האופנה שייסדה ונושא את שמה. מעצבת האופנה הוותיקה תציג את הקולקציה האחרונה שלה, לעונת קיץ 2018, מחר (שני) במסגרת שבוע האופנה בניו יורק. לאחר מכן יועברו מושכות העיצוב והניהול האמנותי לווס גורדון, יועץ בכיר בבית האופנה מזה שנה, והיא עצמה תשמש כשגרירת המותג, כך דווח ב"ניו יורק טיימס". "רק אל תגידו שאני פורשת. אני לא פורשת! אני נעה קדימה", מסרה לעיתון.

הררה, אמריקאית ילידת העיר קראקס בוונצואלה, נולדה בשם מריה קרולינה ג'וזפינה פקנינס נינו. את השם הררה קיבלה מנישואיה השניים בשנת 1968, למרקיז בדימוס ריינלדו הררה גבארה לבית טורה, מגיש טלויזיה לשעבר ועורך פרויקטים מיוחדים במגזין "ואניטי פייר". באותן שנים עבדה כאשת יחסי הציבור של חברה הטוב, מעצב האופנה אמיליו פוצ'י, עד שהעתיקה את מגוריה מקראקס לניו יורק בשנת 1980. הררה, אשת החברה הגבוהה שנהגה להתרועע בחוגי תעשיות האופנה והבידור ולככב ברשימות "המתלבשים הטובים", הציגה את קולקציית הבכורה שלה באותה שנה בניו יורק בעקבות הפצרות של חברתה, עורכת ווג דאז דיאנה ורילנד.

ברבות השנים נודעה הררה בשל עיצוביה האלגנטיים, הנעים בין המהוגן למודרני, והלבישה את נשותיה הראשונות של ארה"ב — החל מג'קלין אונסיס, דרך לורה בוש ועד מישל אובמה ומלניה טראמפ. בשלהי שנות השמונים היא הקימה קו בישום שהפך פופולרי אף יותר מקו ההלבשה בעיצובה. ב-2008 הוקם קו ההלבשה, הבישום והאביזרים CH. בנותיה של הררה, קרולינה הררה ג'וניור ופטריסיה לנסינג, מעורבות בניהולו מאז 2011.

באותה שנה, נפתחה חנות ראשונה בישראל של CH בקניון רמת אביב. "מה שאוהבים עכשיו זה כיעור", טענה הררה בראיון לטיימס בתגובה לשמרנות המסוימת המאפיינת את עיצוביה. "נשים מתלבשות היום באופן מאוד מוזר. כמו ליצניות. יש לחץ רב להשתנות כל הזמן. אבל מוטב ללבוש מה שהולם אותך, להוסיף משהו חדש — ויש לך מראה נהדר. עקביות היא חשובה" סיכמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ