מגזין "אין סטייל" יפסיק להדפיס פרסומות והפקות אופנה עם מוצרי פרווה

עורכת הירחון האמריקאי עדכנה במדיניותו החדשה באינסטגרם, וחתמה בקריאה "יחי הצ'ינצ'ילות!". בכך הוא מצטרף לשורת מעצבים ומותגים שיצאו לאחרונה בהכרזות דומות, ביניהם ג'ון גליאנו, גוצ'י, ורסצ'ה ונוספים

שירה פור
שירה פור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עיצובים של מיזון מרטין מרג'יאלה במוזיאון האופנה בצרפת. גם הם אומרים "לא!" לפרווה
עיצובים של מיזון מרטין מרג'יאלה במוזיאון האופנה בצרפת. גם הם אומרים "לא!" לפרווהצילום: PHILIPPE LOPEZ / AFP

מגזין האופנה "אין סטייל" הודיע בשבוע שעבר כי יפסיק להדפיס בין עמודיו מודעות פרסום והפקות אופנה שמופיעים בהן פריטים עשויים פרווה. בכך, הוא הופך למגזין הראשון בעולם שמחרים פרוות.

את ההודעה פרסמה באינסטגרם העורכת הראשית של הירחון האמריקאי, לורה בראון, שסיפרה כי עד כה נמנעה באופן מכוון מפרסום פרווה, אך כעת ההעדפה האישית שלה תהפוך למדיניות רשמית. "כמה מרגש שתעשיית האופנה מתחילה לאמץ אלטרנטיבות", כתבה בפוסט. "מאז שהתחלתי לעבוד במגזין הפסקנו לקדם או להמליץ על מוצרי פרווה. הזמנים משתנים לטובת תחליפי פרווה ואנחנו גאים להיות חלק מהמהפך. לחיי הצ'ינצ'ילות". ארגון זכויות בעלי החיים PETA שלח לה בתגובה עוגיות שוקולד טבעוניות בצורת צ'ינצ'ילה.

גם מעצב העל ג'ון גליאנו הודיע לאחרונה כי יחדול משימוש בפרוות בעיצוביו עבור בית האופנה מיזון מרטין מרג'יאלה, ובאופן אישי יעבור לדיאטה צמחונית. בכך הוא מצטרף לשורת מותגים שיצאו בהכרזות דומות, ביניהם גוצ'י, ורסצ'ה, ג'ימי צ'ו, מייקל קורס, רלף לורן, טומי הילפיגר ועוד, כמו גם בית הכלבו סלפרידג'ס ואתר האופנה נט־א־פורטה שהצהירו כי לא ימכרו מוצרי פרווה.

גליאנו סיפר למגזין "אל" הצרפתי כי ההחלטה התקבלה בעת שנפש לצד השחקנית פנלופה קרוז בסן טרופה, ופגש במקרה את סגן הנשיא של PETA, דן מתיוז. "שחיתי בים עם פנלופה, ופתאום הפנים של דן הציצו מהמים. זה היה כמו מלתעות, מאוד מפחיד", הוא נזכר. לאור "חוש ההולללות המפותח" של מתיוז, גליאנו מצא את דעותיו מאירות עיניים. "אופנת יוקרה אמיתית בימינו עוסקת בחדשנות ובאותנטיות", הוא סיכם. 

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ