בחירת המנהל נכשלה, אירוע ההצדעה לאופנה הישראלית נדחה

במסגרת המכרז לבחירת מנהל האירוע, שתוכנן להיערך כחלק מחגיגות ה–70 למדינה, ניתן שבוע בלבד להגשת מועמדויות. פגם טכני בהצעתו של המגיש היחיד הוביל לביטול המחווה במועדה המקורי

שירה פור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך שבוע האופנה הישראל, 2018. בקרוב - תאריך חדש לאירוע ההצדעה להיצע המקומי
מתוך שבוע האופנה הישראל, 2018. בקרוב - תאריך חדש לאירוע ההצדעה להיצע המקומיצילום: אבישג שאר-ישוב

אירוע ההצדעה לאופנה הישראלית נדחה למועד לא ידוע עקב פסילת המכרז לקביעת מנהלו האמנותי. "המכרז למציאת מנהל אומנותי בוטל כיוון שבהצעתו של המציע היחיד היה פגם טכני ולכן המכרז נפסל", נמסר היום (רביעי) ממנהלת החגיגות. "כחלק מהליכי המכרז התקין אנו מנועים מלפרט את הכשלים והפגמים שנתגלו בהצעה. מנהלת ה–70 נערכת לקביעת מועד חלופי לאירוע הצדעה לאופנה הישראלית".

בשלהי חודש מרץ האחרון פרסם משרד התרבות מכרז לבחירת מנהל אמנותי לאירוע החגיגי, לו הוקצה תקציב בהיקף של 3–2.5 מיליון שקלים. הוא תוכנן להיערך ב–10 ביולי במצודת דוד שבירושלים, במסגרת חגיגות ה–70 למדינה. למעוניינים בתפקיד המנהל ניתן שבוע בלבד להגשת מועמדות, ולא זו בלבד, מדובר היה בשבוע שבו חל חג הפסח — מה שהוביל ביקורת ציבורית על לוח הזמנים הצפוף ותזמון פרסום המכרז.

מתוך התצוגה של המותג המקומי "הולילנד" בשבוע האופנה הישראלי, 2018צילום: תומר אפלבאום

"מדובר במכרז להגשת מועמדות למנהל אמנותי בלבד, אשר יוביל את אירוע ההצדעה לאופנה הישראלית שיתקיים במהלך השנה", מסרו מטעם מנהלת חגיגות ה–70 במרץ, בתגובה לשאלה מדוע ניתן למעוניינים פרק זמן קצר כל כך להגשת מועמדות, והוסיפו כי "הליך המכרז אינו דורש פירוט על אודות התוכנית האמנותית ועל כן לוחות הזמנים בהתאם לנדרש". כפי שפורסם ב–xnet, בסופו של דבר למכרז ניגש רק מועמד אחד — ככל הנראה המפיק מוטי רייף. הפגם הטכני בהצעתו, עליו סרבה כאמור מנהלת החגיגות להרחיב, הוא שהוביל לביטול המאורע במועדו המקורי.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ