לקראת פורים, תלבושת "אוברול שואה" מלהיטה את האינטרנט

נציג מטעם אתר "פנטזיה" הסביר כי לא מדובר בתחפושת, אלא בתלבושת שהוזמנה ליום הזיכרון. עוד באתר: "שואה פרדס חנה", גרוזינית", "תימני זכריה" ו"תימניה ילדה סגולה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך אתר "פנטזיה", אוברול שואה לילדות
מתוך אתר "פנטזיה", אוברול שואה לילדותצילום: מתוך אתר האינטרנט

פורים בפתח, ובין שלל התחפושות הרגילות שכבר התרגלנו אליהן – אלזה מ"לשבור את הקרח" (סקסית), מכשפה (סקסית) או בת הים (סקסית) – האינטרנט כמרקחה בעקבות אתר שמציע "אוברול שואה" לילדות. באתר המכירות טוענים כי המהומה האינטרנטית פוגעת להם בפרנסה.

התלבושת - אוברול שחור ארוך שעליו רקום מגן דוד צהוב גדול - מופיעה תחת קטגוריית "תלבושות ילדים" באתר "פנטזיה", שמציע השכרה, מכירה וייצור של עשרות תלבושות ותחפושות. מלבד אוברול השואה, ניתן למצוא באתר תלבושת שואתית נוספת תחת השם האניגמטי "שואה פרדס חנה" (לבנים ולבנות).

תלבושת "שואה פרדס חנה" באתר פנטזיהצילום: מתוך אתר האינטרנט

לא ברור כמה זמן הפריטים הללו נמצאים באתר, אבל היום תמונות שלהם הופצו בפייסבוק ובטוויטר - לשמחתם של הגולשים. "אוף בטח כבר נגמרו דגמי ה'אוברול רכבת' ו'אוברול תפוחי אדמה מתחתית הסיר'", צייצה גולשת אחת. "בדיוק כשאתה בטוח שלא יכול להיות יותר גרוע, זה נהיה ממש הרבה יותר גרוע", כתבה גולשת אחרת. "אבל למה אין תחפושת זוגית, 'שואה וגבורה'?" תהה גולש שלישי.

נציג מטעם אתר "פנטזיה", שסירב להזדהות בשמו, הסביר כי לא מדובר בתחפושת לפורים, אלא בתלבושת שנתפרה עבור יום הזיכרון לשואה ולגבורה לפני 15 שנה. "חודש לפני פורים, הרסו לי את הפרנסה", התלונן, ואיים כי יגיש תביעה נגד כל מי שמפיץ נגדו מידע שקרי ברשתות החברתיות.

לפי האתר, מי שאחראי על עיצוב התלבושות הוא המעצב בארי אבידן, שאחראי (לפי האתר) להפקות ולתפירת תלבושות לאירועים ומחזות זמר כגון: עלי באבא ו-40 השודדים, המכביה ה-15, טקס הדלקת המשואות בהר הרצל בירושלים ועוד.

כדאי לעורכי "פנטזיה" לשקול מחדש עוד כמה תלבושות שמוצעות למכירה, שספק אם יעברו את תו התקן הקפדני של תנועת התקינות הפוליטית, כמו "אוקראיני", "גרוזינית", "תימני זכריה" ו"תימניה ילדה סגולה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ