שירה פור
שירה פור
מתוך תצוגת האופנה האחרונה של בוגרי שנקר
מתוך תצוגת האופנה האחרונה של בוגרי שנקרצילום: רפי דלויה
שירה פור
שירה פור

בתום חודשים של חרושת שמועות ושמות שנזרקו באוויר, הוכרז היום (רביעי) כי מעצב האופנה אילן בז'ה יחליף את לאה פרץ, ראשת מחלקת האופנה היוצאת בבית הספר שנקר, בתום 22 שנות כהונה בתפקיד. בז'ה, בן 50, הוא בוגר של המחלקה שסיים את לימודיו בהצטיינות בשנת 1995. הוא נבחר לתפקיד על ידי ועדת איתור ומינויו אושר על ידי המועצה האקדמית העליונה, וגבר על מועמדים אחרים, ביניהם יערה קידר, שחר אטואן ורונן לוין.

בתחילת דרכו עיצב בז'ה את קו הקז'ואל במותג בגדי הגברים "בגיר", בהמשך היה לקניין ולמעצב הראשי של מחלקת בגדי הגברים של רשת "גולף אנד קו", ועסק כמנהל המסחרי של הרשתות גולף, פולגת, מקס מורטי וספרינט. בשנת 2008 הוא מונה למנכ"ל רשת טאג וומן וב–2011 שימש כסמנכ"ל הסחר והאופנה של קבוצת H&O. עד למינוי החדש, בז'ה הופקד על הפן הקריאטיבי בקבוצה לצד עיסוקו כמרצה בכיר לאופנה בשנקר. 

לאה פרץ ואילן בז'ה
אילן בז'ה צילום: עידו לביא

פרופ׳ יולי תמיר, נשיאת שנקר: "אני מברכת על הבחירה באילן בז'ה כראש המחלקה לעיצוב אופנה ומאמינה שימשיך להוביל את המחלקה, הנחשבת לאחת מהמחלקות לאופנה מהטובות בעולם, להישגים מרשימים ופורצי דרך".

פרץ הובילה את מחלקת האופנה להישגים חסרי תקדים ומיצבה אותה בצמרת דירוג בתי הספר הבינלאומיים לאופנה. היא בעלת תואר שני (MA) בתולדות האמנות מהאוניברסיטה העברית בירושלים ומרצה להיסטוריה של האמנות והעיצוב. במהלך הכהונה שלה היא נטלה הפוגה של שלוש שנים משנקר ושימשה כנספחת התרבות של ישראל בבוגוטה, קולומביה, בין השנים 2006-2003. 

נוסף לכך, הוכרז על מינוי נוסף במוסד: הדס הימלשיין, ששימשה בשנים האחרונות כממלאת מקום בתפקיד ראשת המחלקה, לצידה של גלי כנעני, נבחרה לתפקיד ראשת המחלקה לעיצוב טקסטיל. הימלשיין היא בוגרת שנקר מ-1988. עם סיום לימודיה השתלבה בתעשייה המקומית כמעצבת, בין היתר במפעלים Ramtex Design, דלתא, פיברוטקס ותפן טקסטיל. במקביל, היא פועלת כחוקרת ב–CIRTex Shenkar — המרכז לחקר הטקסטיל בישראל ע"ש דוד וברברה בלומנטל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ