הארץ

עשרות המפורסמים והמפורסמות כבר הביעו תמיכה במחאה ששוטפת את ארה"ב בעקבות מותו של ג'ורג' פלויד – בהם מייקל ג'ורדן, ביונסה, בילי אייליש וג'ניפר אניסטון. אתמול (ראשון) קפצה על הטרנד גם בר רפאלי. רק שהדוגמנית הישראלית מצאה עצמה מותקפת על ידי עשרות גולשים וגולשות ישראלים יוצאי אתיופיה שהאשימו אותה בצביעות.

רפאלי העלתה לחשבון האינסטגרם שלה, לו שלושה מיליון עוקבים, סרטון של ילדה שחורה שמספרת כי היא מרגישה שהיא מקבלת יחס שונה בגלל צבע עורה. "ילדות קטנות... ילדות גדולות... ילדים, גברים, נשים... אף אחד לא צריך להרגיש שונה או פחות מ...!" כתבה רפאלי לצד הסרטון, ששיתפה מהחשבון של בלה חדיד.

"כשמקרים כאלה קורים אצלך במדינה מתחת לאף זה לא מספיק סקסי זה לא מספיק טרגי כדי שתעלי איזה משפט הזדהות", כתבה מגיבה אחת. "כנראה שהחיים של השחורים שחיים במדינה שלך לא ראויים. אז תעשי לי טובה ואל תנסי להתיפייף עלק כואב לך, כשהמחאות של יוצאי אתיופיה החלו ידעתם כחברה להסתכל על הדרך בה התנהלו המחאות ולא מהי הסיבה שהחלו המחאות".

גולש אחר שאל: "איפה היית כשרצחו את סלומון טקה?" וגולשת נוספת הטיחה: "חתיכת צבועה!!! כשזה קורה פה במדינה שלך את לא מעיזה לצייץ!" כך המשיכו עשרות גולשים למתוח ביקורת על רפאלי בתגובות. היו גם כמה גולשים שהצביעו על האירוניה שבשיתוף פוסט של חדיד, בת למשפחה פלסטינית, שכמה מבני משפחתה מתחו ביקורת חריפה על ישראל.

גם נציגתו השנייה בגולה, גל גדות, קיבלה תגובות זועמות כשהעלתה לאינסטגרם כרזה שעליה כתוב: "זה לא מספיק להיות לא-גזענים בשקט, עכשיו זה הזמן להיות לא-גזענים בקול רם", לצד ההאשטג "צדק בשביל פלויד".

את השחקנית תקפו עשרות גולשים וגולשות - הפעם דוברי אנגלית - שהצביעו על כך שהיא ישראלית ששירתה בצבא הכיבוש וסייעה לדכא מיליוני פלסטינים. "תני לי להזכיר לך, את מישראל", כתבה גולשת אחת. "נראה אותך אומרת את אותם דברים על הפלסטינים", תבע אחר. מגיב שלישי סיכם כך: "איך גל גדות יכולה למחות נגד גזענות כשישראל מדכאת עם שלם ומבצעת בפלסטינים פשעים יום-יום ללא לקיחת שום אחריות?"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ