"משקף את התקופה": אנה וינטור הגנה על שער "ווג" ה"מובהר" של קמלה האריס

"לא היתה לנו כוונה לזלזל בחשיבות ניצחונה המדהים", הגיבה עורכת המגזין הוותיקה לביקורות לפיהן הצגת סגנית הנשיא בסניקרס היא פוגענית. וינטור לא התייחסה לטענות לפיהן פניה של האריס "הולבנו" במתכוון

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנה וינטור. מבינה את המגיבים
אנה וינטור. מבינה את המגיביםצילום: ANGELA WEISS/אי־אף־פי

עורכת מגזין "ווג" אנה וינטור התייחסה היום (שני) לסערת הביקורת שעורר צילום השער של גיליון פברואר, בו נראית סגנית הנשיא קמלה האריס בסניקרס ובתאורה שלטענת רבים "הלבינה את עורה באופן פוגעני כלפי שחורים".

לדבריה, היא עומדת לחלוטין מאחורי השער, שאת תמונתו צילם הצלם טיילר מיטשל. "אנו מודעים לתגובות שעורר צילום השער ומבינים אותן", אמרה וינטור בתגובה שפרסמה ב"ניו יורק טיימס", והוסיפה כי "עליי להדגיש שלא היתה לנו כל כוונה לזלזל בשום צורה בחשיבות ניצחונה המדהים של האריס".

בין היתר, גרסו ביקורות הרשת מראשית השבוע כי בהשוואה לשערי "ווג" קודמים של הילארי קלינטון ושל מישל אובמה, תמונת השער של האריס יומיומית מדי. כתבת האופנה של "וושינגטון פוסט" טענה כי התמונה "לא סיפקה להאריס את הכבוד הראוי למעמדה - דבר שאינו מפתיע כשהוא מגיע מ'ווג'".

אחד מתצלומיה של סגנית הנשיא הנבחרת, קמלה הריס, לשער "ווג". הרגיז את הגולשיםצילום: TYLER MITCHELL / Vogue

עוד נטען כי האריס הסתייגה מבחירת התמונה המדוברת, והעדיפה תמונה אחרת מאותו סשן צילומים בה היא עוטה חליפה כחולה מחויטת בעיצובו של מייקל קורס - אולם וינטור הכחישה את הדברים.

"לא היה הסכם בינינו לבין האריס בדבר תמונת השער", הוסיפה. "כששתי התמונות הגיעו אלינו, כולנו הרגשנו שהתמונה שנבחרה מייצגת טוב יותר את סגנית הנשיא ואת התקופה בה אנו חיים. היא נראית בה נגישה ואמיתית".

האריס בשתי האופציות לשער

בתגובתה לא התייחסה וינטור ישירות לביקורות בדבר הלבנת עורה של האריס, זאת אחרי שאתמול הכחישו גורמים מטעם המגזין שעורה הובהר במתכוון.

בשנה שעברה התנצלה וינטור במכתב בפני חברי צוות המגזין על "טעויות" בפרסום תצלומים וכתבות שנתפשו כחסרי רגישות כלפי מיעוטים. "ווג לא מצא מספיק דרכים לרומם או להעניק מרחב לעורכים, כותבים, צלמים ומעצבים שחורים", כתבה עורכת המגזין. "גם עשינו טעויות, פירסמנו תמונות או סיפורים שהיו פוגעניים או חסרי סובלנות. אני לוקחת אחריות מלאה על הטעויות הללו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ