שבוע האופנה בישראל - הקשר הפלסטיני

חברי המועצה לאופנה ברשות התארחו בשבוע האופנה במוזיאון חולון, אולם המפגש שהובטח להם ולתקשורת עם ישראלים כמעט לא התקיים

הילה אוחיון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה אוחיון

שבוע האופנה במוזיאון חולון הביא אליו את מרבית אנשי תעשיית האופנה המקומית, וגם את השכנים: חברי המועצה לאופנה וטקסטיל ברשות הפלסטינית. רבים מהם עובדים במשך שנים רבות בשיתוף פעולה מתמשך עם חברות ומותגים ישראליים, בעיקר בתחום הטקסטיל - תפירה, סריגה, אריגה ועוד.

ואולם, חבל שלא דאגו לפנות כמה דקות בתחילת היום או בכל שעה אחרת מן הכנס כדי לספר למאות המשתתפים על הגעתם של המעצבים הפלסטינים ועל שאיפותיהם. כך סביר להניח כי לפחות חלק מאותן שאיפות היו מקבלות את מקומן במציאות העתידית. מפגש הנטוורקינג עם האורחים, שהובטח להם ולתקשורת הישראלית, כמעט ונעלם מן העין, וכך מצאו עצמם האורחים הפלסטינים מתקשים למצוא את הזמן, השפה והאפשרות לתקשר עם המקומיים, לספר על עיסוקיהם ולשתף ברעיונות שלהם.

האגודה הישראלית לטקסטיל ואופנה, שיזמה את האירוע יחד עם בית הספר לעיצוב שנקר, ואיגוד תעשיית הטקסטיל הפלסטינית מקיימים קשרי ידידות הדוקים זה שנים רבות, ויושבי הראש של שתי האגודות, יצחק שכטר וטארק ר. סוס, נוהגים להיפגש לעתים קרובות ולדון בתוכניותיהם וברעיונותיהם לשיתופי פעולה נוספים. יוזמה זו, לכשעצמה, היא פתח רחב וחיובי לכל הדעות ליצירת אפשרויות רבות בתחום הפיתוח של טקסטיל בטכנולוגיות שונות בעזרת אנשי הטקסטיל מן הרשות, שכן בישראל כמעט אין תעשייה טכנולוגית לטקסטיל, המפותחת מאוד ברשות הפלסטינית, כך סיפר יצחק שכטר. הרעיון שעמד מאחורי השתתפותם בכנס האופנה בחולון נועד למעשה להפיץ אפשרויות מסוג זה ולתרום ליצירתן.

לדברי טארק ר. סוס, הכנס עזר להם להתעדכן במתרחש בעולם האופנה הבינלאומי והישראלי כיום. גילוי הרצון מצד הרשות הפלסטינית לשתף פעולה עם ישראל בתחום האופנה הוא עצום, והפתיחות מצד המעצבים הישראלים חשובה להם מאין שיעור, כך סיפר. לדבריו, בעזה מתגוררים אנשים מוכשרים בצורה יוצאת דופן היכולים לתרום רבות לתחום ומעוניינים להשתתף בו, והוא שואף להגשים חלום זה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ