שבוע האופנה: תל אביב מנסה להתנער מהפרובינציאליות

30 שנה אחרי שאריאל שרון פתח את הקודם, נפתח אמש שבוע האופנה המקומי עם הרבה מפורסמים, בגדים ומותגים

דפנה ארד וסהר שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דפנה ארד וסהר שלו

בפעם הקודמת שהתקיים שבוע אופנה בישראל, לפני 30 שנה, אריאל שרון היה בין הנוכחים, מפני ש"לילי גררה אותו, כמובן", סיפרה העיתונאית ברוריה אבידן-בריר בשיחה במתחם התחנה בתל אביב, עם פתיחתו אתמול של שבוע האופנה המקומי, במתכונת מחודשת, הפעם ללא נוכחותו של שרון.

אבל גם כך, האירוע משך את כל המי ומי של תעשיית האופנה. כוהנת היופי קארן דונסקי, לבושה שחור עמוק, ישבה עם קבוצת גברברים על הבר, שעה קלה לפני התצוגה של המעצב האיטלקי רוברטו קוואלי. היא ניאותה לפרט את כל המותגים שהיא לובשת, והוסיפה: "ואני לא לובשת תחתונים". אחרי כמה שניות הודתה שהתבדחה, ומיד שתתה מכוס המשקה. המעצב יוסף נזקק אף הוא למשקה בדחיפות, אחרי שהציג את הקולקציה החדשה שלו. "ההפקה הזאת מדהימה ומקצועית", לדבריו. "תל אביב יכולה להיכנס לסבב של פאריס, מילאנו ולונדון. מספיק עם הפרובינציאליות. אנחנו לא פחות טובים מאף אחד!"

יוסף היה אחד מחמישה מעצבים מקומיים שהציגו אתמול, לפני התצוגה של קוואלי. לאירוע באו כ-100 אורחים מחו"ל ואחד מהם, מריו בוסלי, יו"ר שבוע האופנה במילאנו, בישר לעיתונאים על שיתוף פעולה בין שבוע האופנה במילאנו למקבילו התל-אביבי, שיכלול אירוח של מעצב איטלקי אחד בשבועות האופנה הבאים של תל אביב. הוא גם רמז כי ייתכן שכמה מעצבים ישראלים יבחרו להציג תצוגה משותפת בשבוע האופנה הקרוב במילאנו. קוואלי סיפר לעיתונאים על קשריו החמים עם ישראל ועם מעצבים ישראלים במשך השנים.

כנהוג באירועים נוצצים, העם נותר בחוץ. ליאור שלו, תלמידת תיכון בת 17, החליטה להבריז מבית הספר לרגל האירוע. היא באה לבושה טייץ מטאלי של אמריקן אפרל, כובע של סי-אנד-אי מגרמניה ונעליים של סטיב מאדן. "לקח לי כמה ימים להחליט מה ללבוש", סיפרה הצעירה שוחרת האופנה. היא התאכזבה מכך ש"אין פה בכלל חתיכים. רק הומואים, נשים וגברים שהן גררו אתן". אנשים אחרים שבאו למתחם ללא כרטיס לתצוגה הסתפקו בבהייה בידוענים שצצו בכל פינה תוך מתיחת ביקורת על לבושם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ