אהבה בשחקים: סקירת מוצרי טיפוח חדשים

שילוב בין המינרלים של ים המלח לצמחים מהרי ההימאלאיה, איפור חורף, דיווח מכיסא הפלסטיקאי ובשמים חדשים

דורית לנדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דורית לנדס

מי שמחפש סיפור כמעט קולנועי, עשוי ליהנות מהאופן שבו התוודע סמנכ"ל המחקר והפיתוח של היצרנית הישראלית אהבה לצמחים הגדלים באזור הרי ההימאלאיה בעת טיול בנפאל. מכיוון שאינו "סתם" טייל, נראה שלא היתה זו מקריות ברוכה בלבד.

אהבה אינה היצרנית הראשונה המנצלת את תכונותיהם של צמחי ההימאלאיה: אחדים ממוצרי לאודר וקליניק משתמשים בהם זה יותר מעשור. אבל השילוב בין המינרלים של ים המלח לבין תמצית שורשי פטל טיבטי וחזזית טחב לבין האצה הייחודית לים המלח, דונליאלה סלינה, המשופעת בביתא-קרוטין, תמצית גלעיני תמר, ומיצוי מים עתירי מינרלים הוליד נוסחה של תכשירים חדשים תחת השם "אקסטרים" - טיפול ממריץ ומרוכז לעור בוגר.

נסייניות המדור - נשים מטופחות, שהצעירה בהן בת 55 והבוגרת "מתקרבת יותר מדי ל-70", כלשונה - השתמשו בשני התכשירים בשלהי הקיץ ובסתיו, וציינו לטובה את קרם היום שעמד לדבריהן בתנאי היובש וברוחות הלא נעימות שנשבו בחוץ. כולן הצטערו על כך שהקרם לא מכיל מסנן קרינה - אם כי ידוע שלא כל נוסחה יכולה לחבור לתוסף כזה, הידוע במורכבותו, מה עוד שהקרם משופע במרכיבים טבעיים. הנסייניות תהו אם תכשירי המייק-אפ שלהן (כולן משתמשות בהם מדי יום) שמכילים מסנני קרינה עם מקדמי הגנה מס' 20 ו-25, משתלבים בהצלחה בקרם.

קרם היום נספג היטב, מרקמו לא מעיק והשפעתו נמשכת שעות רבות. דברים דומים נאמרו על התכשיר ללילה, "אקסטרים נייט טריטמנט". זו תמצית נוזלית והיצרנית מורה להשתמש בשתי טיפות בלבד, אך לא מבהירה אם אותן טיפות אמורות להספיק גם לצוואר אם לאו. מכל מקום, הנסייניות דיווחו כי קשה מאוד לקבל אותן שתי טיפות משום שלטפטפת יש רצון משלה, "אבל יש הרגשה נעימה כשמושחים את החומר, העור מלוחלח בלא שמנוניות, וכשקמים בבוקר העור רגוע ונעים למגע".

למרבה הצער, היצרנית עדיין לא הוציאה לשוק את קרם העיניים המשלים, והנסייניות תהו באיזה קרם עיניים עליהן להשתמש; הפתרון הפשוט ביותר, לכאורה, היה שימשיכו למשוח את התכשיר החביב עליהן ביותר. נסיינית שעורה רגיש תהתה אם הפצעונים המשונים שהופיעו בחלק העליון של פניה (בסמוך לאף ועל הלחיים) - תופעה שמעולם לא התנסתה בה - העידה על כך שההשתלבות בין התמצית לבין קרם העיניים, שמתרחשת מטבע הדברים, בחלק העליון של הפנים, אינה אידיאלית. מחירו של הקרם ליום 240 שקל ל-50 מ"ל, והתמצית הטיפולית עולה 250 שקל ל-30 מ"ל.

עונה סגולה

איפור החורף של איב סן לורן נאמן למורשתו של המעצב המיוחד, שאהב צבעים עזים וזיווג בין צבעים שבדורות הקודמים היו בבחינת "ניקגדה ייפגשו". חמישיית צלליות יפהפייה מכנסת סגול, ירוק, ארגמן, כחול ירוק - כולם נוצצים כמו אבן טובה (352 שקל). מי שיעדיפו לבחור בצבע נותן טון אחד, ימצאוהו בצלליות הבודדות החדשות מסדרת "אומברה סולו", שבה מוצעים בנפרד סגול עז וירוק יער (185 שקל הצללית).

המסקרה, שמדגישה ומשלימה את המראה, היא כחולה כהה (מס' 20) ומחירה 190 שקל. הסומק המשלים את המראה הוא מוצר חדש, "בלאש רדייאנס", השונה מקודמו "בלאש ואריאסיון" אף שהוא מעוצב בדיוק כמותו, ובו ארבעה ריבועי צבע מאותה משפחה, שניים מאט ושניים זוהרים. בהיצע שישה שילובי צבעים יפים להפליא באבקה דקיקה: חום ושחום נוצץ, אפרסק וכתום זוהר, ורוד וסגלגל עדין, ורוד וסגול כהה, אדום-ורוד כהה וגם אדום לגווניו. כל הרביעייה שוכנת בקופסת קומפקט זהובה קטנה, נוחה לניוד, הנתונה בנרתיק קטיפה, שבכיסו מברשת זעירה; מברשת זו מאפשרת לדלות צבע אחד במדויק מהרביעייה, אך נראה שמוטב להשתמש במברשת גדולה כדי לשלבם יחד. המחיר: 250 שקל. גם תכשירי "טוש אקלה", המוסיפים בוהק לעור ומטשטשים בתוך כך פגמים קלים או צללים, עודכנו ומופיעים בשני גוונים: שנהב וורוד; המחיר: 240 שקל.

אוסף החורף החדש של שיסיידו מתמצה ב-12 צלליות חדשות, "שימרינג קרים איי קולור". קשת הצבעים מביאה את כל הגוונים הלוהטים של החורף: שחור מבהיק, סגול עז, כחול מתכתי, אפור כסוף, חום מתכתי, חום אדמדם, ירוק עז, זית מתכתי, בז' זהוב, זהב, ורוד עדין ולבן שנהב. שיסיידו חזרה למרקם נעים, כעין ג'ל נימוח שבבואו במגע עם העור נעשה לאבקה מעודנת (שהפיקה לפני שנים אחדות, גם אז לצלליות יחידניות).

אפשר למשוח את הצלליות באצבע או בעזרת מברשת, ולדברי היצרנית הן מכילות חומרי סיכה שמיטיבים עם העפעפיים ועם זאת עמידות במשך 16 שעות ואף במים, זיעה ושמנוניות. הנסייניות מאשרות את הנוחות והעמידות, אף שמספר השעות שצוין לעיל נראה להן מופרז.

מעצב האיפור של שיסיידו, דיק פייג', הציג דרך שונה ומעניינת לאיפור בעזרת הצלליות החדשות. הוא לא התמקד בעפעפיים העליונים, אלא משח כמות ניכרת של צבע (תכלכל, בתצלום הרשמי) על הצד הפנימי של העור שבין העפעפיים והגבות, ובערך במחצית הדרך לעבר הזווית החיצונית של העין משח סגול כהה בכעין תנועה גלית; על המקטע הקטן שנותר על עצם הגבה ממש, מתחת לגבה, משח ורוד. התוצאה מיוחדת ומרשימה, אם כי ברור שעיניה התכולות של הדוגמנית תורמות לא מעט. העור חיוור וסומק ורוד בהיר נח רק על החלק החיצוני של הלחיים, ממש מתחת לזווית החיצונית של העיניים, ומגיע עד לגובה המקביל לנחיריים. מחירה של צללית: 225 שקל.

על בשרן

פרט קטן בפנים יכול לשנות כליל את מראיהם, ונשים רבות מבקשות למצוא איזה מבין הפתרונות הפלסטיים והטכנולוגיים המוצעים כיום יתאים להן. שלוש מהכתבות של "ווג" האמריקאי סיפרו באחרונה בעיתונן על מסע כזה. דודי קאזאנג'יאן נוכחה לפתע כי תנוכי אוזניה מתארכים מאוד (בדיוק כפי שאירע לסבתה בשעתה). מכיוון ש"בחברה המערבית זה לא נחשב כסימן ליופי או עושר כמו בשבט המאסאיי", התקשרה ל"דרמטולוג מאסטר", זה שהזריקות שלו סילקו את הקמטים שהתנחלו בין נחירי אפה לשפתיה ללא כאב. הרופא קבע כי האוזניים מתארכות בגלל הכבידה ושלח אותה למנתח פלסטי.

היא הגיעה למומחה ששיפץ את תנוכי האוזניים ובתוך כך התוודעה למכשיר אולטרסאונד חדש שמהדק את העור; אמנותו של הרופא היא בהסרת העור המיותר תוך שימור הצורה המקורית של התנוכים. הטיפול נמשך 30 דקות לכל תנוך והעלות: 2,500-2,000 דולר לתנוך. אלא שבעלה נבהל מהניתוח המוצע, והשניים התפשרו על עגילים.

מרינה ראסט, דקיקה כדוגמנית צמרת, גילתה לפתע שקו הלסת שלה מתרופף ונשמט. במקום שבו היתה לחייה ראסט גילתה גיא. קוסמטיקאית הצמרת שלה - המכונה בניו יורק "אסתטיקאית" - עשתה לה עיסוי חשמלי וידני לניקוז הרעלנים, המים והפסולת שמתרכזים באזור הלסת, והיא מקפידה לשתות לפחות כוס אחת של מיץ ירקות אורגני ביום. למרות כל אלה, הלסת לא חוזרת לקדמותה ואפילו עיסוי מיוחד אצל מטפל פנים מומחה לא שיפר את המצב.

מנתח פלסטי קבע שהאשם באלכוהול שמנפח את הפנים, אך לטענתה אינה שותה אלכוהול. מנתחת פלסטית הציעה לה טיפול בן 45 דקות - המסה של שומן מיותר וניקוז לימפטי - והסבירה כי כאשר מזדקנים הפנים נעשים רבועים, צורתם נעשית גברית יותר, והרחקת השומן מקו הלסת תחדש את הצורה המקורית. מנתח אחר הציע לה מתיחת לסת: הצלקות יופיעו בתוך כל אוזן ומאחוריה, ההשפעה אמורה להחזיק מעמד עשור. בינתיים בעלה הטיל וטו, "אל תשני את הפנים שלך", אמר.

בגלל צניחת העפעפיים שלה חדלה ג'אנסי דאן להיראות צעירה מגילה, עכשיו היא נראית קשישה מגילה - העור ממש נח על העפעפיים. השינוי היה הדרגתי ואטי ורק כשישבה למשוח צללית על עפעפיה, נוכחה שהעור נע עם המברשת. היא בחרה בטיפול לייזר חדשני אצל מנתחת נחשבת ומקובלת. דאן מדווחת כי כשנפגשו, הרופאה קיבלה אותה בחמימות, כשהיא לבושה בשמלת מעטפה של דייאן פון פירסטנברג ונעלי עקב של לובוטין. אין ספק שמי שלובשת את המותגים הנכונים היא גם הרופאה המתאימה.

הוסבר לה כי הלייזר פוצע את העור בצורה מבוקרת, והדבר ממריץ את מערכת ההחלמה והשיקום העצמי של הגוף לפעולה נמרצת ומעודד את הקולגן לצמוח. כשהעור החדש מבריא הוא צומח מוצק יותר ודחוס והגבות מתרוממות. התוצאות יאריכו עד שש שנים והיא יכולה לבחור בין טיפול מרוכז אחד המצריך החלמה בת חמישה ימים לסדרה של שלושה-ארבעה טיפולים מתונים יותר בהפסקות של שבועיים - שלאחר כל אחד מהם צריך לנוח יום. 3,500 דולר לטיפול הכולל, 1,200 דולר לכל אחד מהשלבים החלופיים.

דאן הלכה על זה. פעולת הלייזר התבצעה, העפעפיים אמנם התנפחו מאוד, האזור נעשה ורוד מאוד, היא הסתירה עיניה במשקפיים גדולים במיוחד (של טום פורד, כמובן) ומילאה אחר ההוראות (לישון על שתי כריות, להימנע מלמרוט גבות, להימנע מהתעמלות ופעילות ספורטיבית במשך יומיים, להשתמש בתכשיר הגנה בעל מקדם הגנה מס' 60). במרוצת הטיפולים ניכר שיפור הדרגתי והעור החליק והתגמש; הובטח לה שהעור ימשיך להתגמש ולהתמצק בחודש שלאחר שהטיפול יסתיים. היא מרוצה מאוד - "את נראית מאושרת", אמרה לה חברה.

בשמים חדשים

"ברברי בודי" (ברברי) - לנגד עיני המעצבים היתה שאיפה לגמרי לא צנועה: להרכיב בושם שיתאים לשם "בודי", גוף, ואשר יהיה אופנתי וקלאסי, קליל, אלגנטי ונשי בדיוק כמו מעיל הגשם של היצרנית. הניחוח הצליח לא להיגרר אחרי הפרחוניים המתוקים מאוד או ה"ירוקים" העזים, יש בו קלות נעימה. במרכיבים: פרחי פרזיה, ורדים ואיריס, לענה ירוקה, אלגום, וניל, ענבר ומושק וגם שמץ של אפרסק; אשר לסיכוייו של הבושם להיות קלאסי ברבות הימים - לשוק פתרונים. הבקבוק ואריזתו מצטיינים בעיצובם המאופק: צבעם לבן-שמנת והפקק מוזהב. או דה פרפם, 85 מ"ל - 580 שקל, 60 מ"ל - 450 שקל.

צילום: אלעד שחל

גימיק נחמד ביותר לשוחרי הסמארטפון ושמו "איט'ס מי", כפי שנוהגים כה רבים להכריז בתחילת השיחה ("זה אני"). בקבוק הבושם לאשה וגם זה לגבר מעוצבים בדיוק כמו הגאדג'ט הזה. הניחוח לגבר משלב מרכיבים קלאסיים כהדרים, אניס, פאטשולי, יסמין, סיגליות ואזוביון ותבלינים כענבר, וניל ומושק. או דה טואלט, 50 מ"ל - 420 שקל. הבושם לאשה מתוק ובמרכיביו פירות יבשים וגם אגסים ואננס, יסמין ופרזיות, פאטשולי, אלגום ומושק. או דה פרפם, 50 מ"ל - 420 שקל.

מבצעי בישום

מיטב הניחוחות החדשים לנשים ולגברים מתוצרת איב סן לורן מוצעים עתה באריזות שי מהודרות, שכוללות שני מוצרים נוספים במחיר הבושם בלבד. וכך, באריזת "פאריזיין" נוסף על הבושם (או דה פרפם, 50 מ"ל) יש קרם גוף וג'ל רחצה תואמים (50 מ"ל כל אחד) ב-505 שקל. באריזת "בל ד'אופיום" או דה פרפם, קרם גוף וג'ל רחצה באותם גדלים ב-510 שקל.

באריזות הנאות לגברים, "ל'הום" ו"ל'הום דה נואי", או דה טואלט שתכולתו 100 מ"ל ועמם קרם לאחר גילוח וג'ל רחצה באותו הניחוח - כל אחד 50 מ"ל. המחיר אחיד: 563 שקל, מחיר הבושם. להשיג בסופר פארם, המשביר, ניו פארם ואפריל עד סוף דצמבר.

הקונה אחד מהבשמים מסדרת "ביג פוני" (רלף לורן) שמחירו 480 שקל (לתכולה של 125 מ"ל) יקבל רמקול נייד תואם לבשמים שמתאים לכל סוגי הנגנים. עד סוף החודש או גמר המלאי בסופרפארם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ