לחי, צוואר כתף: סקירת מוצרי טיפוח חדשים

בדיקת תכשירי מייקאפ לימי החורף, השוואה בין שתי מסקריות, בשמים חדשים ומבצעים שווים לקראת החגים

דורית לנדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דורית לנדס

כבר נאמר כי זוהי עונת תכשירי המייקאפ, ולנוכח המוצרים החדשים והשיפור שניכר באיכותם של התכשירים שהולכים ונעשים רב-תכליתיים אפשר להתייחס אליהם כאל תכשיר טיפוח ולא רק כפריט איפור. בשבועות הבאים ייסקרו התכשירים החדשים מתוצרת קליניק, ג'ייד, גרלן ודיור.

תפקידו המסורתי של תכשיר מייקאפ הוא שיפור מראה הפנים על ידי האחדת גונם והצנעתם של פגמים קלים. "דאבל וור מקסימום קאוובר קמופלז' מייקאפ פור פייס אנד בודי" (אסתי לאודר) הוא מוצר ותיק בארצות הברית, שהגיע לארץ רק באחרונה. ייחודו בהיותו מיועד לא רק לפנים אלא גם לצוואר, לכתפיים ולמחשוף, ומקצועני האיפור משתמשים בו גם לחלקי גוף אחרים.

המייקאפ נוזלי, מעט סמיך, אך "מתיישב" היטב על הפנים ולא משווה להם מראה "מטוייח". עמידותו טובה מאוד, והוא מכיל מסנן קרינה בעל מקדם הגנה מס' 15. לדברי שתי נסייניות, התכשיר מצניע פגמים מסוימים יותר מאשר אחרים. כך, הצליחו להעלים בעזרתו כתמים ובהרות, אך לא טשטשו לגמרי פצעונים לסוגיהם.

לארץ יובאו ארבעה גוונים בלבד, שככל הנראה אינם מהווים מענה אידיאלי לקשת גוני העור בישראל: לעור בהיר מאוד "קרים אייבורי", מס' 01, לעור בהיר-צהבהב "קרם וניל", מס' 03, "קרימי טאן" אמור להלום עור בצבע זית, מס' 05, ו"מידיום-דיפ", מס' 07, לעור כהה יותר. 230 שקל ל-30 מ"ל.

"סקינלייה" (סיסלי) תכשיר המייקאפ מוצג על ידי היצרנית כתכשיר אנטי אייג'ינג שממצק, ובעל "אפקט מתיחה", המשווה לעור מראה זוהר ועמיד. אכן, הגימור מוצלח ביותר וגם העמידות טובה מאוד. המרכיבים יאים לכל תכשיר טיפוח עדכני: תמצית שיבולת שועל למתיחת העור, הגנה מרדיקלים חופשיים בעזרת תמציות המופקות מערבה ואם החיטה, ואילו ויטמין A ממריץ את התחדשות התאים. התכשיר מכיל מרכיבי לחות וגם פיגמנטים שמאחידים את המראה וסיליקון שממזער את הבולטות של פגמים בעור.

בהיצע שישה גוונים מוצלחים. שלוש נסייניות נהנו מאוד ממרקמו של התכשיר - הוא נמשח היטב במברשת המצורפת לאריזה - ושיבחו את עמידותו. שלושתן ציינו את חסרונו (היחיד, לדבריהן) - אין בו מסנן קרינה. שתיים מהן ניסו לפצות על כך ומשחו מתחתיו קרם יום המכיל מסנן קרינה, אך לדבריהן לא היה בכך די בימי השמש החורפיים שפקדו אותנו באחרונה. קרוב לוודאי שהיצרנית כיוונה לכך שהמייקאפ הזה ישלים את תכשירי ההזנה והלחלוח של סדרת "סיסלייה", שמחירם גבוה. 850 שקל ל-30 מ"ל.

בהינף עפעף

ייאמר מראש - לכאורה אין זו השוואה הוגנת - פריט אחד יקר פי כמה מהאחר וגם נהנה מהילה של יוקרה; השני נחשב כמוצר עממי אף על פי שהיצרנית ידועה כמי שבין תכשיריה יש טובים וטובים מאוד. בניגוד למה שמתאפשר כשמדובר בקרמים ותחליבים, אי אפשר "לחסות את זהותן" של המסקריות, כפי שאי אפשר לפרק שפתונים ממכליהם כשהם מועברים לנסייניות.

מומחית המדור למסקריות ניסתה בעבר את דגמיהן הקודמים של מסקריות מתוצרת סיסלי, ולדבריה הן היו נעימות ונוחות אך לא עמידות, מה עוד ש"לאחר הפרדת הריסים וצביעתם רציתי תמיד, כדרכי, להמשיך ולהקנות לריסי את האורך שאני מבקשת, אך המסקריות של סיסלי הוסיפו לנפחם אך סירבו להאריך את הריסים". הדגם החדש, "פיטו מסקרה אולטרה סטרץ'", קובעת הנסיינית "פשוט מעולה".

היצרנית מבטיחה כי במשך 8 שעות ויותר תישמר המסקרית על הריסים במיטבה, ללא צריבה או התייבשות, ומומחית המדור למסקריות אומרת שהיא צולחת 16 שעות בקלות, וכי מבוקר עד שעת לילה מאוחרת לא נדרשה לתקן או לשפץ את הריסים. המברשת נוחה לשימוש, מאפשרת צביעה אחידה של הריסים הארוכים והקצרים, ובתוך כך הריסים גם מתעגלים ומתארכים. יתרון נוסף למסקרית: בסוף היום ניתן להסירה בקלות.

לדברי היצרנית, במרכיבים תמציות צמחים נדירים, שמן קיק, תרכובת פולימרים, שעווה טבעית, פיטו סרמידים, וגם פרו ויטמין B5 שנועד להגן על הריסים, ופיגמנטים "טהורים" שמונעים "דהיית הצבע". הסגירה "ההרמטית" של השפופרת אמורה למנוע את התייבשות החומר - אכן, זוהי נקודת תורפה ידועה במסקריות כשסביב ההברגה בין שני חלקיהן מצטבר חומר שאינו מאפשר סגירה מהודקת. בכל מקרה, רצוי לבדוק תמיד שסביב הפיה לא נותר חומר עודף. הצבעים המוצעים - שחור כחול או חום, המחיר - 345 שקל.

המסקרית החדשה של לוריאל פריס היא הגירסה העמידה במים של "ווליום מיליון לאשס" שכבר זכתה לשבחי המדור. היצרנית טוענת כי הריסים גדלים פי שלושה בנפחם והנסייניות אישרו כי הם נעשים "סמיכים כריסי מניפה". המשיחה נוחה הודות למברשת החדשנית ומנגנון מוצלח שולט בכמות החומר המגיחה מן השפופרת ומונע גודש מיותר. הצבע - שחור, המחיר - 115 שקל. אשר לעמידות במים, מומחית המדור התהלכה ימים אחדים כשאחת המסקריות על עינה האחת והשנייה על רעותה, ואף שלדבריה צריך להמשיך בניסוי כדי להשוות בין השתיים גם כשתהיינה פחות "רעננות", ציינה כי הופתעה מכך שדווקא סיסלי "עמדה בכבוד" כשהזילה דמעות במופע מרגש.

מבצעים

* חנוכה ואירועי סוף השנה האזרחית הממשמשים וקרבים מחישים את הופעתן של אריזות מתנה מתחום הבישום הכוללות בדרך כלל שלושה פריטים - בושם בגודל מלא ושני מוצרים נלווים. וכך, במבצע של בושמי ורסאצ'ה, במחיר 329 שקל (במקום 700 שקל, לדברי היבואנית) אפשר לקנות קופסה ורודה מקושטת ובה הבושם "ברייט קריסטל" שתכולתו 90 מ"ל וכן תחליב גוף תואם (100 מ"ל) ומעל לכל תיק ערב שחור מהודר. באותו מחיר מוצעת קופסה צהבהבה ובה הניחוח "ואניטס" - או-דה-פרפם, 100 מ"ל, ועימו תיק ערב לבן-קרמי, וגם תחליב גוף (100 מ"ל). בקופסה הירקרקה של "ורסנס" או-דה-טואלט, 100 מ"ל, וגם תחליב גוף באותה תכולה ולצידם תיק ערב שחור. יש גם שתי אריזות מתנה לגברים - הבשמים המוצעים הם "או פרש" וכן "פור הום", כל אחד מהם או-דה-טואלט בתכולה של 100 מ"ל עם ג'ל רחצה תואם באותה תכולה וכן תיק רחצה לגבר ב-250 שקל כל אריזה. להשיג עד סוף החודש בניו פארם, אפריל ופרפומריות נבחרות.

* הצעה של אסתי לאודר שקשה לעמוד בפניה, מופיעה דרך קבע בארצות הברית לקראת חג המולד, ועכשיו גם בארץ: קופסת איפור אדומה ענקית ובה מבחר מבלבל של צורכי איפור: קופסת צלליות ובה 18 צלליות אופנתיות מסדרת "פיור קולור" ובהן אפור, סגול, חום, שנהב, בז' וגם ורוד לגוניהם; קופסת איפור לעור הפנים ובה שלושה סמקים, ברונזר מסדרת "ברונז גודס" וכן מברשת לסומק; שלושה שפתונים בצבע טבעי, ורוד ושזיף; שני גלוסים בצבע ורוד וכתמתם; שני עפרונות תיחום לעיניים בשחור וחום; מסקרית חדשה, "בולד ליפטינג" שעדיין לא הגיעה לארץ; נוזל להסרת איפור מהעיניים בגודל מלא (100 מ"ל), מברשות לפודרה, צלליות ולשפתיים; תיק איפור קטן וכן ספרון הנקרא "לוק בוק", המנחה את המתאפרת כיצד ליצור את המראה המבוקש. בקנייה ב-400 שקל ממוצרי לאודר ניתן לקנות את מזוודת האיפור ב-250 שקל. להשיג בכל דוכני לאודר עד סוף החודש או גמר המלאי.

* הנחות החודש ברשת אפריל - 50% על הצלליות והשפתונים מתוצרת קליניק, סטנדל, סיסלי, אסתי לאודר, איב סן לורן, גרלן ולנקום. הנחה של 30% עם קניית אחד ממוצרי הטיפוח מתוצרת לנקום, ז'אן פיוברט, גרלן, קליניק, אסתי לאודר, קריטה, איב סן לורן, שיסיידו, סיסלי, סטנדל, לה פריירי, וג'טבל גרדן, ועם קניית שניים - 40% הנחה על הפחות יקר מבין השניים. עד סוף החודש או גמר המלאי.

בשמים חדשים

לנשים:

הניחוח המתוק-מתוק המאופיין כ"פרחוני-אורייטנאלי" חוזר במהדורה חדשה של "אמור אמור" הנקראת הפעם "פורבידן קיס" (קשרל). במרכיבים וניל ומושק לבן, אדמוניות ופיטנה, וגם הדרים שנוכחותם מורגשת פחות, בדיוק כמו הקפה והפלפל המתבטלים מפני המתק העז. הבקבוק המוכר של "אמור אמור" מופיע באדום-אטום ועליו ורד מהודר. או-דה-טואלט, 100 מ"ל - 458 שקל.

מהדורה חדשה ל"אקווה די ג'ויה" (ג'ורג'ו ארמאני), והפעם זהו ניחוח פרחוני משכר אך לא-מתוק, הנקרא "אסנצה אקווה די ג'ויה". במרכיבים מנטה ולימון, פלפל ויסמין, ארומה של ארז ועצים טרופיים. הבקבוק הקלאסי של הבושם כסוף, ספק נוצץ. או-דה-פרפם, 50 מ"ל - 540 שקל, 100 מ"ל - 680 שקל.

לגברים:

איך יכול המעצב האמריקאי המחונן מארק ג'ייקובס לאפשר לבושם החדש הנושא את שמו להיקרא בשם הבוטה (שלא לומר מזוויע) "בנג בנג"? - הניחוח עצמו מקורי, רענן, עז, ובמרכיביו הדרים ושומר שאוזנו היטב במושק ואלגום. הבקבוק כחול, מעוצב כעמוד הנוטה לצידו. או-דה-טואלט, 100 מ"ל - 470 שקל.

האגרוף האימתני של דיזל, המונף בבקבוק השחום של הבושם הפופולרי המתקרא "אונלי דה ברייב" מופיע עתה בתכולה בת 200 מ"ל: במרכיבים לימון, סיגלית, עץ לבנה וניחוחות של עור. או-דה-טואלט, 200 מ"ל - 650 שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ