תיקון המידות: ביקור בחנות של הובצ'ר

הסניף הישראלי של רשת הובצ'ר השווייצית, המתמחה בבגדי גברים בהתאמה אישית, הוא גן עדן לחולמים על סוויל רואו בצד הזה של הירקון

סהר שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סהר שלו

מהפיכת האופנה הגברית, שהחלה לפני כעשור בארצות הברית ובאירופה ומאז הלכה והתרחבה, בוששה משום מה להגיע לחופי ישראל. למעט מספר זעום של מעצבים מקומיים שהתבססו על קהל גברי (ובעיקר על חתנים, שהיו מאז ומתמיד קהל היעד היחיד שצרך אופנה גברית, במיוחד זו המחוייטת), ההיצע האופנתי נותר דל ולא מספק.

אבל נדמה שלאחרונה הדי המהפכה הגיעו סוף סוף גם לכאן. אולי זו התחושה שחולצות מכופתרות וחליפות הופקעו משימושם הבלעדי של חתנים ואנשי עסקים, ואולי מדובר במהפכה אופנתית שקטה שעוברת על הגברים הישראליים, שמבקשים - כמו אחיהם שמעבר לים - ללבוש בגדים איכותיים וקלאסיים למגוון צרכים וטעמים.

החנות החדשה של המותג השווייצי הובצ'ר היא מסימני המהפכה, והיא מעידה על ניסיון מעניין ללמד את הלקוחות הישראליים פרק באופנה גברית קלאסית ואלגנטית. המותג - שהחל דרכו לפני כ-60 שנה כשירות של חייטים נודדים שעברו מבית לבית כדי לתפור בגדים לפי מידה - הפך עם השנים לרשת גדולה המונה כמאתיים חנויות ברחבי העולם המספקות חולצות, מכנסיים, חליפות ופריטים נוספים לפי מידה.

החנות, שממוקמת בכיכר המדינה בתל אביב, היא סנונית ראשונה ומשמחת, שיכולה לתת טעימה מקומית לצרכנים שמבקשים בגדים לפי מידה במחירים סבירים ובאספקה שוטפת. ולמרות שבעלי החנות מצהירים שקהל היעד שלהם הוא אנשי עסקים, נדמה שרשת הובצ'ר יכול ללמד רבים אחרים מהי תפירה אישית ואיך להתאים בגדים למידותיהם.

החנות מציעה מגון חולצות בשלוש גזרות - צרה, רגילה ו"נוחה" ("comfortable"), המיועדת לגברים במידות גדולות - שלהן ניתן להתאים צווארונים שונים ומשונים, חוטי תפירה, כפתורים, כיסים, דשים וחפתים. הקונצפט שעומד בבסיס המותג הוא מדידה אישית, בחירה של כל האלמנטים שמרכיבים את הפריט ואספקה תוך שלושה שבועות, אחרי תפירה וייצור במפעלי החברה בשווייץ.

החנות, שמעוצבת כמו לאונג' גברי קלאסי עם כורסאות עור ומדפי עץ, היא גן עדן לחובבי החולצות המכופתרות הגבריות ולמי שחולמים על סוויל רואו בצד הזה של הירקון. יש בה מבחר של למעלה משלושים סוגי צווארונים או דשים, עשרות אופציות של צבעים, כיסים וכפתורים, וחייטיה מוכנים ומזומנים להגשים את מה שנחשב לחלומו של כל חובב בגדים בהתאמה אישית - לרקום את ראשי התיבות של שמו על כמעט כל חלק בחולצה.

פריטים של הובצ'ר

אף שבמבט ראשון נדמה שמדובר בשריד אנכרוניסטי לאופנה גברית קלאסית שכמעט פסה מהעולם, הרי שהובצ'ר מציעה לגבר הישראלי איכויות נדירות במקומותנו: בגדים מחוייטים בתפירה אישית ובעיקר לפי מידה מדוייקת (מספיק להביט בחולצות הגברים באירועים כמו חתונות כדי להבין שאף אחד כמעט לא לובש חולצה במידה הנכונה לו. שימו לב בעיקר לכתפיים).

הובצ'ר היא ניסיון מבורך להעביר את הגבר הישראלי חווית קנייה קלאסית של מדידה, בחירה והתאמה לגוף. החנות, שמציעה גם חולצות פולו וחליפות לפי מידה, ראויה לתשומת לבו של הצרכן המקומי גם בזכות המחירים הסבירים לבגדים התפורים לפי מידה, שלא גבוהים בהרבה ממחירי רשתות הלבשת גברים ואף נמוכים באופן משמעותי מבגדי מעצבים הפזורים להם בחנויות סמוכות בכיכר המדינה. דווקא העובדה שהחנות ממוקמת באיזור היוקרתי של העיר היא חסרון, שכן היא מאבדת - וחבל - חלק גדול מהאוכלוסיה, שראוי שיבדוק את האופציה הקלאסית והנגישה שהיא מציעה.

מחירים התחלתיים (המחיר הסופי נקבע בהתחשב בתוספות): חולצות מכופתרות: 800 שקל; חולצות מכופתרות בהזמנה אישית: 950 שקל; חליפות: 5,000 שקל; חולצות פולו: 600 שקל; עניבות: 460 שקל; חגורות: 880 שקל; חפתים: 220 שקל. ה' באייר 18 תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ