הנשיקה הראשונה: מראה זוהר לסילבסטר

כיצד לשוות לעור הפנים מראה מלוחלח ורגוע, איך ליצור איפור דרמטי ומחשבות על צער והצערה בשולי פרשת שתלי הסיליקון

דורית לנדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דורית לנדס

הפנים שיקרנו במסיבות - כמו מדי יום - חייבים להיות נינוחים. אחד הפטנטים הפשוטים כדי להיראות טוב בשעה מסוימת הוא להקדיש כמה שעות לשינה לפני כן. עור מלוחלח ורגוע יעצים את רישומו של איפור חגיגי וכמובן יבלוט עוד יותר באיפור מינימליסטי או ללא איפור כלל.

לכן מומלץ גם למי שאינן נוהגות לעשות זאת בדרך כלל למשוח מסיכת לחות - הטיפול לא דורש יותר מכעשר דקות - להזליף על העור מעט מים מינרליים (מבקבוקוני וישי, לה רוש פוזה, אוון ואחרים). לחלוח מתמיד חשוב לא רק כדי לעמוד בחום שנוצר בסביבה דחוסה וברחבות ריקודים, אלא גם כדי להפיג את השפעת האלכוהול שאינו מיטיב עם העור. רצוי לשתות לצדו גם הרבה מים.

אשר ללא-צעירות, שמעוניינות לחולל שיפור ניכר ומיידי בפניהן, ובעוד הנסייניות מתנסות בתכשיר החדש, אפשר להסתמך על מקורות זרים הטוענים כי הסרום החדש מתוצרת לנקום, "ויזיונר", משקם את העור וממריץ אותו ללא חשש מרגישות. רצוי להחליק ולהאחיד את הפנים בעזרת מייק-אפ בהיר מעט מהרגיל. צעירות שעורן נאה יכולות להסתפק בהדגשת העיניים במסקרית ובשפתון בהיר (בצבע המתאים לגון עורן). מראה דרמטי יופק בעזרת הצבעים הכהים, במיוחד כשמנגידים אותם לכסופים ולזוהרים.

איך מתקינים את הפה האדום המבוקש? מאפרים מקצועיים ממליצים למי שניחנו בעור "מאט" הנשזף בקלות לבחור באדום-כחול ובבורדו לסוגיו, ולמי שעורן בהיר לבחור בגוני הכתום-אדום. המאפרים נוהגים לתחום את השפתיים בעיפרון שצבעו בהיר או נייטרלי כדי למנוע מהצבע "לברוח", ואחר כך מניחים את הצבע (בדרך כלל בעזרת מברשת) במרכז השפתיים.

צלליות של איב סן לורן

לחלופין אפשר לבחור בשפתון בצבע הרצוי שתצורתו מגולפת כך שנוח למושחו היטב - ולחזור ולמשוח שכבות אחדות כדי לשוות לו את ה"עומק" הרצוי. בשיטה אחרת צובעים את השפתיים בעיפרון תוחם בצבע התואם ומעליו מושחים את השפתון.

דומה שאוספי האיפור החגיגיים המוצעים עתה יפים ומרשימים מתמיד, אך אין צורך להיסחף: אפשר להסתפק באחד המרכיבים ההדורים במובהק - צללית זהובה נוצצת, זוג צלליות ובו שחור או אפור כהה ובוהק כסוף או זהוב, שפתוני בורדו או אדום לוהט ולכות בגוונים לא שגרתיים. כפריטים בודדים ניתן יהיה לנצלם לעתים קרובות גם בהמשך.

מי שאוהבות צלליות אפלוליות ושחרחרות נוצצות ישמחו על ההיצע: חמישיית צלליות שחורות - מהן מאט ומהן מבריקות או נוצצות מתוצרת איב סן לורן, "נואר טריבלמן" (390 שקל). היצרנית מציעה גם שני זוגות של צלליות - כסף ושחור, או זהב ושחור (255 שקל) ושתי לכות כהות מאוד, בשחור מבהיק ובשחור מאט - 160 שקל.

צללית של לוריאל

לצללית שחורה כהה חדשנית "אומברה נואר" (ז'יוונשי) מרקם שנראה כפודרה דחוסה, וכשמניחים אותה על העפעפיים מתקבל גימור דיסקרטי. כשמוסיפים טיפת מים (או מי פנים, כפי שמציינת היצרנית) מתקבל מרקם דחוס ומרשים יותר - 390 שקל. המסקרית החדשה והחד-פעמית של ז'יוונשי שחורה-נוצצת ומפיצה נגוהות צבעוניים ("פנומנאייז גולד ספארקל" מס' 6) - 210 שקל. תכשיר מיוחד, "ל'אור סלסט", מפזר נציצים של אבקת זהב על הגוף מבקבוק שחור מהודר, אפשר למשוח את הזהב הנוצץ גם על העפעפיים בעזרת האצבע - 320 שקל.

כל האיפור שמציעה לוריאל פאריס מוזהב: בראש ובראשונה ארבע צלליות מסדרת "אינפאליבל" בגוני זהב שונים, מצהוב בוהק ועד זהוב ירקרק. האבקה נמשחת היטב על העפעפיים ונוצצת במשך שעות רבות. מחיר הצלליות 75 שקל, ובינואר יימכרו ב-35 שקל גם ששת השפתונים זוהרים בזהבם ולדברי היצרנית כולם מכילים פנינים מוזהבות - אדום עז, זהוב ובז' עדינים, שזיף, אדום עדין, כתום לגווניו - 96 שקל; לכות תואמות בחמישה גוונים של זהב, ברונזה ונחושת - 35 שקל.

לקים לשל לוריאל

באוסף של איב סן לורן חמישה גלוסים בהירים וזהובים - 168 שקל, וארבעה שפתונים חדשים: צבע שני עז, אדום-אדום ושני ורדרדים בהירים - 180 שקל. ז'יוונשי מציעה שפתון ארגמן יפהפה (מס' 53) - 210 שקל, וגלוס אחד לבן-זהוב - 170 שקל.

ג'ייד מציעה מראה מעושן שיופק על ידי צללית סגולה או כסופה נוצצת מסדרת "איידיליק מינראל" - 80 שקל כל הצללית; העיניים יתוחמו באייליינר שחור דק - 80 שקל, ויודגשו במסקרית מוצלחת מאוד "לאש סבליים" - 111 שקל.

לעצור את הזמן

סדרת תכשירים מוצלחת מתוצרת ז'יוונשי, שהופיעה לפני שנים אחדות, נקראת "נו סורג'טיקס" והכוונה היתה שהיא משיגה תוצאות מפליגות בשיפור מראה הפנים ללא התערבות כירורגית. ברור שבשלב מסוים שום משיחת קרם לא תוכל להשיב לפנים את חזותם הצעירה ובעשורים האחרונים עשו זאת מנתחים פלסטיים במידה רבה של הצלחה. לא זו בלבד שתיקנו את פגעי הזמן והכבידה, אלא שבאותה הזדמנות ערכו שיפוץ כללי (לבקשת המטופלת, כמובן) בפנים.

שפתון של ז'יוונשי

דומה שכולנו ראינו פנים לאחר טיפול כה מקיף ויסודי שכלל לא דמו לאלה שהכרנו. ההזרקות הנקודתיות היו אמורות לטפל בבעיות מקומיות כמו קמטים או אובדן נפח מבלי לשנות את המראה, אלא שהזריקות הצמיחו לחיי-אדירים ושפתי דונלד דאק נוכריות לגמרי לפנים שנושאות אותן.

באיחור רב החלו לחשוב על כך שעדיין לא נצבר ידע מספיק על ההשפעה ארוכת הטווח של החומרים הללו שמתמוססים ונספגים בגוף. ואז הגיעו הידיעות המדאיגות על שתלי הסיליקון המזיקים. יתכן שמנותחות בכוח צריכות לחשוב פעמיים, שלוש ואולי יותר על הטיפול שבדעתן לקבל.

אן דיאטקין פתחה את מאמרה ב"אל" הצרפתי בסוף נובמבר בתיאורה של אשה היושבת מולה במטרו, פניה מגולפים כמו במפסלת, הלחיים חלקות וורודות כשל תינוק אבל המחשבה שצצה בראשה של דיאטקין היא "כמה שהיא זקנה, האשה הזאת" - למרות שיערה האדמוני, הארוך, ועצמות הלחיים הגבוהות. ואמנם, כשהיא יורדת, גבה הכפוף מזים את הרושם הכולל.

דיאטקין סבורה שדווקא באותה שלמות לכאורה משכה האשה תשומת לב לגילה; "השפתיים הבולטות קמעא, העיניים העגולות והפקוחות שנראו כאילו העפעפיים התכווצו, שיניים בוהקות מלובן בלתי מציאותי, היעדר קמטים - בכל זה היה ניגוד לשאר חלקי הגוף... הכל נראה יפה אך משונה. נעשה כל מה שניתן לעשות כדי להסיג את הזמן מבלי שהכל יחבור בהרמוניה".

גם פניה המתעדנים והולכים של ג'יין פונדה, שהקמטים נעלמו מהם, מבטלים בעליל את טענתה שלא הסתייעה בפרוצדורות מפליגות. היא נראית צעירה מאוד, היא לא נראית דומה לעצמה.

נשים רבות לא מנסות להיראות צעירות יותר אלא פשוט "להקפיא את הזמן": לא להזדקן עוד, לא לאפשר לגיל להשחית את תווי הפנים במידה כזאת שלא תאפשר להן עוד שליטה במראיהן. ההזרקה התקופתית כמוה כצביעת שיער מדי שבועות אחדים.

המאבק החזיתי שניהלה הקוסמטיקה בקמטים נדחק מפני אתגר קשה לא פחות - "עור יפה", עור בהיר, חלק, נטול כתמים וקמטים. אבל החזות נעשתה לחזות הכל: גברים כנשים חשים שעליהם להיראות לא רק צעירים מכפי גילם אלא גם נאים - דומים ככל הניתן לדימוי אידיאלי של ידוען תורן.

קבוצת חוקרים צרפתית פירסמה באחרונה מחקר ולפיו אפשר "להצעיר את התאים", אך בינתיים לא ביצעו את הניסויים המתבקשים בבני אדם. האם אותה הצערה תחול גם על האיברים הפנימיים? האם נוכל להצמיח מערכת שיניים חדשה כמו הפילים, למשל, או להחליף מערכות פנימיות?

כתבות מומלצות

חסון. נמצאת שלב אחד לפני האשמת בנט בכך שהוא מחריש במבה

רגע לפני שכבר לא יהיה במי לחבוט, איילה חסון שפכה את כל הזעם שלה

רוטגר האוור ודריל האנה ב"בלייד ראנר"

40 שנה לסרט המוזר, שהיה גם הצלחה מסחררת וגם כישלון מהדהד

מחאה מחוץ לבית המשפט העליון בארה"ב, שלשום. גם למי שמסתכלים על ארה"ב מבחוץ, זוהי התפתחות קשה לעיכול

גם במדינה שמזוהה עם חירות, השמרנים יכולים להשיב את הגלגל לאחור

ג'ונתן, צב אלדברה שלפי ההערכות גילו בין 160 ל-190 שנה. איבד את חוש הריח וחוש הראייה

כולם חייבים להזדקן? אצל הצבים האלה, ייתכן שהתשובה היא לא

מחאת הדיור מול הכנסת. הממשלה הנוכחית לא פעלה בנחישות להורדת מחירי הדירות

מי אשם ביוקר המחיה? אלה הנושאים החמים בבחירות הקרובות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ