לאחר שהודח מניהול החברה ינסה מייסד אמריקן אפארל להילחם על תפקידו

דב צ'רני שעלו נגדו טענות על העלמות כספים ובהתנהגות לא נאותה מתכוון לנקוט בצעדים משפטיים על מנת לשוב לכיסאו כמנכ״ל החברה

הילה אוחיון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה אוחיון

סיפור הדחתו של דב צ׳רני, המנכ״ל והמייסד של מותג האופנה אמריקן אפארל, ממשיך להסתבך. אמש פורסם באתר "Womens Wear Daily" כי צ׳רני, שעלו נגדו טענות על העלמות כספים ובהתנהגות לא נאותה, מתכוון לנקוט בצעדים משפטיים על מנת להילחם על תפקידו ולשוב לכיסאו כמנכ״ל החברה. טיעונו המרכזי הוא שפוטר שלא כחוק.

דמותו של צ׳רני שנויה במחלוקת, בעיקר בשל העובדה כי נתבע שוב ושוב במהלך הקריירה שלו על ידי עובדים לשעבר על הטרדות בעלות רקע מיני. הבוקר פורסם כי נחשף ככל הנראה סרטון וידיאו, בו נראה צ׳רני כשהוא רוקד עירום יחד עם עובד או עובדת החברה.

במרכז התלונות נגדו נמצא סיפורה של איירין מוראלס מ-2011, שתמונות בהן צילמה את צ׳רני בעירום עלו לבלוג שלה בתקופה בה עבדה בחברה. צ׳רני הכחיש שאישר לה להעלות את התמונות, וטוען מאז שכלל לא ידע על הבלוג עד שהתמונות פורסמו. בטענות שפרשה עורכת הדין של צ׳רני ציינה כי הנהלת המותג פעלה שלא כחוק ונגד חוזה עבודתו והתנאים החתומים בו, והדגישה כי החוזה שלו עם המותג חודש ב-2012, כשנה לאחר המקרה. המקרה של מוראלס — שטענה כי אילץ אותה לבצע אקטים מיניים ותבעה אותו על סכום של 260 מיליון דולר ב-2011 — נדחה, והתיק נסגר כבר ב-2012. כך גם קרה עם מקרים רבים אחרים בהם נתבע צ׳רני על ידי עובדיו לשעבר בטענות דומות.

למגזין הכספים של CNN אמר ג׳ון מאייר, מראשי צוות הנהלת החברה, כי הדחתו של צ׳רני תתרום רבות לחברה. לדבריו, גורמים רבים מסרבים לעבוד עם החברה בגלל התנהגותו של צ׳רני, ומאז פרסום הידיעה על פיטוריו כבר קיבלו פניות מחברות וגופים מכובדים בתעשייה אשר תומכים בהחלטה לפטרו.

צילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ