חזאית הטרנדים לי אדלקורט פתחה תערוכה שאצרה במוזיאון העיצוב בחולון

בהרצאתה חרגה אדלקורט, מן הדמויות המשפיעות ביותר בעולם האופנה, מחזאות טרנדים לשמה וקראה לחזרה לתרבות המקומית אך גם לשיתוף פעולה בין מעצבי העולם

הילה אוחיון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה אוחיון

היום נפתחה במוזיאון העיצוב בחולון התערוכה ״קיפולים: ממלאכה מקומית לעיצוב עכשווי״ בהרצאה של אוצרת התערוכה, חזאית הטרנדים העולמית לי אדלקורט.

אדלקורט, שמלבד חזאות הטרנדים גם מייעצת למותגים ורשתות אופנה גדולות בכל העולם, נחשבת זה שנים לאחת הדמויות המשפיעות ביותר בעולם האופנה. את הטרנדים שהיא חוזה היא מוציאה בכל שנה בספר וגם מציגה באתר שלה. הפעם, בהרצאתה, היא מנתה את הטרנדים לקיץ 2015, שחלקם נקשרים ישירות לעיצובים שאספה לתערוכה.

לי אדלקורט. קריאה שחרגה מחזאות הטרנדיםצילום: Thirza Schaap

אך אדלקורט לא רק חזתה אלא גם יצאה בקריאה. בין השאר היא קוראת לחזרה לעיצוב מקומי, להבדיל מזה הגלובלי שאינו קשור לתרבות המקומית; לדיגום החופשי, לליבוד, לריפוד, לחזרה למלאכות יד מסורתיות כמו קליעה, טווייה ואריגה - במובן זה שאופיה האנושי של העבודה יישמר.

אך מעל לכל צופה ומזמנת אדלקורט את טרנד הקפלים, הנקרא בשפת המקצוע Pleats - איסוף וכינוס של הבד לשכבות קפלים המקופלות במאונך.

האופנה העולמית, אמרה אדלקורט בהרצאתה שלוותה במצגת מרשימה, נוטה לפעול מתוך אגואיזם, וכל מעצב ומותג מעצבים כרצונם. לכל אלה היא קוראת להתכנס כעת יחד, להעלות רעיונות ולפעול מתוך תנועה אחת.

אדלקורט הדגישה, כי אינה נוטה לפקוד על אנשים איך לנהוג ואינה משתמשת במלים ״חובה לעשות כך וכך״. אך נראה כי ביקורה בארץ בשבוע כה טעון רגשית ופוליטית גרם לה לחרוג מנושא ההרצאה - והיא הוסיפה כי כך, בשיתוף, סביב שולחן אחד, צריך העולם כולו לפעול כיום.

אין זו הפעם הראשונה שאדלקורט מבקרת בישראל לשאת את תחזית הטרנדים שלה. ובכל ביקור ממלאת אולמות ועקב דרישות הקהל נוספות ללוח הזמנים הצפוף שלה הרצאות לא מתוכננות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ