תערוכת בוגרי אופנה 2014 |

החלום ושברו

בוגרי המחלקה ללימודי אופנה בסמינר הקיבוצים התבקשו לעסוק בפנטזיה העוסקת בגוף. הקולקציות שהוצגו בוסריות ובלתי מבטיחות

הילה אוחיון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה אוחיון

נאום הפתיחה, שפתח את מיצג בוגרי המחלקה לעיצוב אופנה של סמינר הקיבוצים שהתקיים שלשום במחסן 2 בנמל יפו, הציג מציאות לא פשוטה כלל: ״לסטודנטים ניתנת האפשרות לעסוק בפנטזיה אחרת העוסקת בגוף, על פגמיו ויופיו״. המושג פנטזיה על פי הגדרת מדריכי המחלקה נותרה עלומה, גם עם סיום המיצג. פנטזיה היא עניין אישי הנתון לאינסוף פרשנויות. שבעה סטודנטים שסיימו את לימודיהם השנה זכו להציג את הפרויקטים שלהם, אך ללא הסבר.

גיתית קלנר בחרה להציג חמש מערכות לבוש שביקשו להביע השראה הלקוחה מחתולי רחוב, ולהציג את החיה שבאדם. התוצאה היא מעין קולקציה ספורטיבית עשויה שכבות של בד שנראה כמו טריקו וכותנה, במראה זרוק. גם יוליה סטנובסקי ביקשה להציג משהו שקשור באורבניות ושוטטות ברחוב, אך לבסוף נראה גם כן כבדי טריקו שעליהם הודפסו חזיות של ביקיני בפלטת צבעים לא תואמת. מור קושניר ביקשה להציג עיצובים המתייחסים למסורת הצורפות התימנית, אך סיכמה את השראתה בשמלות מקסי ישרות גזרה שאליהן צירפה אביזרים עשויים עץ וטקסטילים פרומים כשרשראות.

עיצוב של גיתית קלנרצילום: זיו שדה

היחידה שהתייחסה לאותה פנטזיה כללית מובטחת היתה אדוה ציפאני, שביקשה לבטא את ההתייחסות לגוף הנשי כאל בשר ולטפל, לדבריה, בפגמיו. הפריט הבולט ביותר שעיצבה הוא מעין אוברול בגזרה ליצנית: בלון המתנפח מתחת למותנים עד לברכיים, אך צמוד בקו החזה. לו היה ברור יותר מהם אותם פגמים שניסתה לתקן בגוף הנשי בעזרת אוברול בצבע ורוד חזק המדגיש מותן צרה וקרסוליים קטנים, קל היה יותר להבין את הפנטזיה שלה.

עיצוב של אדוה ציפאניצילום: זיו שדה

שני הסטודנטים שהצליחו להביע כתב יד מסוים ולהציג משהו שיוכל בעתיד להוות חלק מקולקציה היו רונה שפר ויניב לוריא. שפר רצתה להביע ביקורת על זיהומים סביבתיים אך ניתן לוותר במקרה שלה על הפנטזיה. היא יודעת לצבוע בדים ולהשתמש בצבע על משי באופן מעניין. לוריא הוא היחיד שעיצב שלוש מערכות לבוש לגברים שהביעו מורכבות בין טקסטורות וטקסטילים , והראה את הגבר העתידני האורבני באופן ביקורתי וגם מודרני, כמי שאינו נרתע מעבודה קשה ומורכבת.

עיצוב של רונה שפרצילום: זיו שדה

שבעה סטודנטים סיימו את לימודיהם במחלקה לעיצוב אופנה, והם חלק מעשרות הסטודנטים שיסיימו בחודש הנוכחי את לימודיהם בבתי הספר השונים לעיצוב אופנה בארץ. בוגרי המחלקה לאופנה בסמינר הקיבוצים לא נזקקו לארבע שנות לימוד על מנת להציג את שהציגו הערב. תוצאות העבודה שהציגו יאות לשנת לימודים ראשונה. ולפיכך, אם ניתן להתנבא רק על פי מראות המיצג, איש מהם לא ממש יותיר חותמו על תעשיית האופנה המקומית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ