חקירת מותה של פיצ'ס גלדוף תיפתח היום

הדוגמנית וכוכבת הטלוויזיה פיצ'ס גלדוף נמצאה מתה בביתה ב—7 באפריל, ככל הנראה לאחר שנטלה מנת יתר של הרואין

הילה אוחיון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה אוחיון

חקירת מותה של פיצ׳ס גלדוף, שנמצאה מתה ב-7 לאפריל, ככל הנראה לאחר שנטלה מנת יתר של הרואין, תיפתח היום. מותה של גלדוף התגלה כשבעלה, טום כהן, מוזיקאי בן 25, חשד שקרה לה משהו כשלא ענתה לטלפון שלה, ומצא אותה מתה בחדר בביתם בקנט, אנגליה.

החוקר הראשי בעניין מותה של גלדוף קבע כי ככל הנראה גלדוף שהתה לבד בביתה מאז ה-5 לחודש, עת בעלה ושני ילדיה שהו בבית הוריו, וזאת על מנת לאפשר לגלדוף להתרכז בעבודתה ללא הפרעה במשך אותו סוף שבוע. ביומיים האלה, שמרה גלדוף על קשר טלפוני הדוק עם בני משפחתה וחבריה.

הקשר האחרון אתה היה בשיחת טלפון עם חברה בשעה 19:45 ביום ראשון, ואיש מחבריה וקרוביה לא הבחין בסכנה לחייה. למחרת, כשלא הצליח לתפוס את גלדוף בטלפון, נסע בעלה עם בתם ואמו לביתם בקנט בשעה 13:30. כשנכנס כהן לבית, מצא את גלדוף כשהיא ככל הנראה כבר מתה. כהן צעק לאמו והזעיק את כוחות ההצלה, שקבעו את מותה. ניתוח שלאחר המוות שנערך מיד לאחר הגעתה לבית החולים לא העלה קביעה נחרצת, ובבדיקות נוספות אושר כי גלדוף השתמשה לאחרונה בהרואין. גלדוף נקברה במתחם הכנסיה בו התחתנה, ובו גם הוריה, פאולה ייטס ובוב גלדוף התחתנו, ושם גם נקברה אמה, לאחר שמתה אף היא ממנת יתר של סמים.

עדכון: אחר הצהריים פורסמו הממצאים הסופיים של חקירת מותה של גלדוף. נראה כי גלדוף, שנטלה מתאדון (תחליף סם) מזה שנתיים וחצי כחלק מתכנית הגמילה שלה מסמים, חזרה להשתמש בהרואין בפברואר האחרון, חודשיים לפני מותה. בעלה, טום כהן, הוא זה שגילה את הדבר בהודעת טקסט שמצא בסלולרי שלה. גלדוף הודתה בפניו על כך, אך החביאה בדירתם את הסמים. בדמה של גלדוף המתה נמצאו קודאין, מתאדון ומורפיום, ולצד גופתה נמצאו כפית (עליה כנראה הרתיחה את ההרואין) ומעט מהחומר. בדירתה נמצאו גם 6.9 גרמים של דיאמורפין, בשווי 500 לירות שטרלינג, ו-47.5 גרמים של חומצת לימון, המיועדים להמסת הסם. משום שהסם שנטלה היה טהור ב-61 אחוז - להבדיל מהסם הנפוץ הנמכר שהוא 25 אחוז טהור (השאר מהול בחומרים אחרים) - הסכנה לחייה היתה גדולה יותר, ולכן מתה ממנת היתר.

פיצ'ס גלדוףצילום: AP

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ