מחאה נגד גרנייה על תרומת מוצרי קוסמטיקה לחיילות צה"ל

פעילים פרו-פלסטיניים קראו לחרם, המותג הצרפתי הבהיר כי זו יוזמה מקומית

הילה אוחיון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה אוחיון

כמו מותגים רבים אחרים, גם מותג הקוסמטיקה גרנייה תרם בחודש האחרון מאות מוצרי טיפוח למען חיילות המשרתות במבצע בעזה. ידיעה מצולמת שעלתה בנושא בעמוד הפייסבוק "Stand With Us", שמטרתו להביע תמיכה בינלאומית בישראל, עוררה תגובות שליליות רבות, שקראו להחרים את גרנייה בשל תמיכתה בצד הישראלי.

מטעם המותג הצרפתי פורסם בתגובה כי התרומה של 500 מוצרים לחיילות צה"ל היא חלק מיוזמה מקומית ואין בהמשום הבעת תמיכה של בית המותג הצרפתי בצד הישראלי במבצע בעזה.

קבוצת לוריאל בישראל, אשר בין מותגיה נמנה גם גרנייה, אכן תרמה ועדיין תורמת מוצרים רבים מכל מותגי הקבוצה כדי לתמוך בחיילים וחיילות המשרתים בצבא, ובית המותג בצרפת הבהיר כי אין לו יד ביוזמה זו וכי היא נוהלה באופן מקומי בלבד.

בתגובה על הצהרה זו אמרה שרה קולבורן, העומדת בראש הקמפיין לסולידריות עם הפלסטינים שהפיץ את הקריאה לחרם על המותג, כי אף שלמותג נדרש לא מעט זמן להבהיר את עמדתו בנושא ולומר כי אין לו חלק בתמיכה בצה״ל, הם שמחים על הבהרת הדברים. עוד הוסיפה, כי היא מעודדת את המותג להבהיר את העניין גם באוזני הגופים התומכים בצד הישראלי ובעמוד הפייסבוק המדובר, כדי שלשני הצדדים יהיה ברור כי לא התכוונו לתמוך בישראל.

מנהלת התקשורת של לוריאל ישראל, דורית וידבסקי, מסרה בתגובה: ״אין לנו מה להוסיף מעבר לכך״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ