מתה גבי אגיון, מייסדת המותג קלואה

תצוגת האופנה של המותג שתתקיים היום בפריז תוקדש לזכרה

הילה אוחיון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה אוחיון

גבי אגיון, מייסדת המותג קלואה, מתה בשבת בדירתה בפריז, בת 93.

אגיון, ילידת מצרים, הגיעה לפריז לפני מלחמת העולם השנייה ושם החלה להתעניין באופנה. היא נישאה לגבר עשיר מאוד, אך אמרה לו כי אינה רוצה לחיות מכספו אלא להרוויח את הונה בעצמה. היא החלה לקרוא את כל מגזיני האופנה הצרפתיים ולאסוף מהם פיסות של תמונות של בגדים שאהבה, עד שעיצבה את טעמה האופנתי והקימה את קלואה. החזון שלה היה ברור ופשוט: לעצב בגדים נשיים ואלגנטיים, תוך שימוש בבדים יוקרתיים ואיכותיים מאוד.

גבי אגיוןצילום: אי־אף־פי

בימיה האחרונים, כך סיפר מנכ״ל המותג דה לה בורדוניה, ביקשה כי מותה לא ישפיע על תצוגת האופנה של המותג, שתתקיים היום אחר הצהריים, וכי זאת תימשך כמתוכנן. הבוקר נמסר, כי תצוגת האופנה תוקדש לזכרה של אגיון.

אגיון מכרה את מניותיה בקלואה לתאגיד דנהיל עוד ב-1985, אך מעולם לא התנתקה מהמותג ואף השמיעה את ביקורתה וחוות דעתה על הקולקציות. בשנים האחרונות סבלה מבעיות בריאות שאילצו אותה לשבת בכיסא גלגלים. בדצמבר האחרון קיבלה את מדליית ליגיון הכבוד היוקרתית בפריז. מעולם לא החמיצה תצוגה של קלואה. אף שלא היתה מעצבת של ממש, שלמדה את מקצועה ועיצבה בעצמה, מעצבי המותג לדורותיהם מעידים כי היא הכתיבה את הטעם, הסגנון ואת רוח הקולקציות שביקשה לעצב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ