אחרי השערורייה האנטישמית, ג'ון גליאנו חוזר לתעשיית האופנה

מעצב האופנה שהסתבך ב–2011 בתקרית אנטישמית והודח מתפקידו כמנהל הקריאייטיבי של דיור, מונה לאותו התפקיד במותג מרג׳יאלה

הילה אוחיון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה אוחיון

מעצב האופנה ג׳ון גליאנו מונה לתפקיד המנהל הקריאייטיבי החדש של המותג מרג׳יאלה. השמועות בעניין החלו בשבועיים האחרונים, אך עד כה ללא ביסוס. חלקן סיפרו כי גליאנו יעצב קו קוטור למרג׳יאלה, אך רנזו רוסו, בעלי התאגיד השולט במותג, שלל את אותן. ובכל זאת, הבוקר פורסם כי הצטרפותו של גליאנו, שהודח ממשרתו כמעצב הראשי של בית דיור לאחר גילויי אנטישמיות בציבור, ולאחר שלא מצא את מקומו ואת דרכו להשתלב חזרה בעולם האופנה, היא ודאית.

הבוקר אמר רוסו לתקשורת, כי בית מרג׳יאלה מוכן להצטרפותה של ״נשמה כריזמטית ויצירתית חדשה״, וכי גליאנו הוא אחד הכשרונות הגדולים בכל הזמנים בתחומו. עוד הוסיף, כי הוא מצפה לחזרתו של גליאנו ליצור את האופנה שרק הוא יכול ליצור, ומאחל לו למצוא במרג׳יאלה בית חדש.

ג'ון גליאנוצילום: אי־אף־פי

ב-2011 הרעיש את עולם האופנה סיפור פיטוריו של גליאנו מבית דיור. צילומי וידיאו החושפים כיצד הוא מתבטא באנטישמיות כשהוא תחת השפעת אלכוהול במסעדה גררו עדויות על גילויי אנטישמיות נוספים מצדו, מה שהוביל במהרה לפיטוריו מהמשרה המכובדת מאוד בה אחז — המנהל הקריאייטיבי והמעצב הראשי של דיור. גם לאחר פיטוריו לא הפסיק גליאנו לייצר חדשות, ופנה למכון גמילה. כשיצא ממנו, התראיין לתקשורת והביע חרטה על מעשיו, אותם הסביר בכך שהיה נתון תחת לחצים כבדים בעבודה שגרמו לו להתמכר לחומרים מסוכנים ולהתנהג כפי שהתנהג. ניסיונותיו להשתלב חזרה בעולם האופנה עלו על שרטון עד כה, כשניסה ללמד קורסים לתארים מתקדמים בבתי ספר גבוהים לאופנה וכשניסה לעבוד עם אוסקר דה לה רנטה כמעצב במותג שלו.

בתפקידו החדש, גליאנו יהיה אחראי על כל קווי המותג של מרגי׳אלה, כולל קו הקוטור וקו הפרט-א-פורטה לנשים. הוא יציג את עיצוביו הראשונים למותג בשבוע אופנת הקוטור הקרוב בפריז, שייערך בינואר 2015.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ