שבוע האופנה לגברים הראשון בניו יורק יתקיים בקיץ הבא

מועצת המעצבים של אמריקה קבעה כי שבוע האופנה יהיה ביולי הקרוב

סהר שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סהר שלו

אחרי חודשים רבים של שמועות והתלבטויות נודע השבוע שמועצת המעצבים של אמריקה (CFDA) הצליחה לקבוע מועד לשבוע האופנה לגברים הראשון בניו יורק, כנראה ביולי הקרוב. אמנם העיר מארחת את שבוע האופנה הרשמי פעמיים בשנה, בסתיו ובאביב, אבל תצוגות הגברים נמצאות תמיד בצלן של תצוגות הנשים הגדולות, ומעצבי גברים רבים, ביניהם קלווין קליין, ג'ון וורווטוס, פיליפ לים, תום בראון ואחרים, מעדיפים לנדוד עד אירופה ולהציג שם בשבועות האופנה לגברים המתקיימים במילאנו ופריז.

הבעיה בשבוע האופנה בניו יורק היא העיתוי שלו: רוב קניינות אופנת הגברים לאביב נעשית לאורך הקיץ הוקדם לו, אחרי שבועות האופנה של לונדון, מילאנו ופריז. שבוע האופנה בניו יורק מתקיים בספטמבר, מה שגורם למעצבי האופנה האמריקאיים להפסיד בתחרות על לב הקניינים. "לניו יורק יש מעצבי אופנת גברים חשובים וחזקים כעת", אמר דניאל סילבר, מבעלי המותג דאקי בראון, ל"ניו יורק טיימס". "אבל אני חושב שמה שקורה בניו יורק הוא שאתה יכול להגיע עד נקודה מסוימת ואז אתה מרגיש שאתה חייב להציג באירופה".

ההתעוררות בשוק אופנת הגברים, הן מצד מעצבים צעירים ומדוברים והן מצד הקהל, הוביל את לונדון לבצע מהלך דומה לפני כשלוש שנים. מועצת האופנה הבריטית העבירה הרחיבה את תצוגות הגברים מיום אחד בקצה שבוע האופנה של בירת הממלכה הבריטית לארבעה ימים. מאז שהורחב נהפך שבוע אופנת הגברים של לונדון לאחד משבועות האופנה המתוקשרים עם עלייה במכירות של מעצבי אופנת גברים בריטית.

מתוך תצוגה של מותג הגברים דאקי בראוןצילום: רויטרס

"שוק הגברים נמצא בעלייה מתמדת ועבור חנויות רבות הוא לפעמים עולה על זה של הנשים", אמר מאט פניגר, עורך משנה באתר חיזוי הטרנדים WGSN. "גברים מוכנים הרבה יותר לנסות דברים חדשים באופנה והדבר ניכר גם במכירות".

שבוע האופנה יהיה ניסיון אמריקאי ראשון לקדם את סצינת אופנת הגברים השוקקת, עם מעצבים צעירים וותיקים, ולעזור למעצבים צעירים לקדם את העסקים שלהם ולהגדיל את ההזמנות. המבחן האמיתי עדיין יהיה האם שבוע האופנה יצליח למשוך אליו קניינים, עיתונאים ואנשי תעשייה, והאם המעצבים האמריקאים הוותיקים שהציגו עד עתה באירופה ישובו אליו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ