לראשונה מונתה אישה למעצבת הראשית של "כריסטיאן דיור"

מריה גראציה צ'יאורי, שעמדה בראש בית האופנה "ולנטינו" בשמונה השנים האחרונות, תחליף את ראף סימונס. המעצב הדי סלימאן תובע את "איב סאן לורן"

רות פרל בהריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תצוגת אופנה של כריסטיאן דיור
תצוגה של כריסטיאן דיור. מהלך העלול לגרום להשלכות נוספות שישפיעו על תעשיית האופנהצילום: אי־פי
רות פרל בהריר

בתום תקופה ארוכה של חוסר ודאות, צפוי בית האופנה "כריסטיאן דיור" להכריז על מינויה של מריה גראציה צ'יאורי, מבית האופנה "ולנטינו", למעצבת ראשית — כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס בסוף השבוע. על פי הדיווח, המינוי יעשה רשמי בחודש הבא. תהיה זאת הפעם הראשונה שבה תעמוד אשה בראש בית המותג, שנוסד לפני כ–70 שנה. מדיור ומוולנטינו לא נמסרה תגובה רשמית, אולם ב"ניו יורק טיימס" נאמר כי גורם שהיה מעורה בפרטי המשא ומתן אישר את הדיווח.

כריסטיאן דיור תפקד ללא מעצב ראשי מאז חודש אוקטובר האחרון, אז עזב ראף סימונס את תפקידו לאחר שלוש שנים. במשך תקופה זאת הכניס סימונס שינויים רבים לבית האופנה, שסבל עד אז מתדמית מיושנת, ובין היתר הוציא תחת ידיו קולקציות שהתאפיינו בקו מודרני ונקי. הוא החליף את המעצב ג'ון גליאנו, שפוטר בעקבות התבטאויות אנטישמיות.

מריה גראציה צ'יאוריצילום: PATRICK KOVARIK/אי־אף־פי

ב"ניו יורק טיימס" מעריכים כי המהלך עלול לגרום להשלכות נוספות שישפיעו על תעשיית האופנה, שכן הוא עתיד לפרק את השותפות של צ'יאורי עם המעצב פיראפולו פיצ'יולו, שעמד לצדה בראש ולנטינו. פיצ'יולי עצמו צפוי להישאר בתפקידו ללא שותף חדש.

צ'יאורי ופיצ'יאולו מונו למעצבים הראשיים של בית ולנטינו בשנת 2008. בתקופת כהונתם קצרו השניים שבחים ממבקרי האופנה ובמקביל הובילו את המותג להצלחה מסחרית חסרת תקדים בזכות סגנונם הרומנטי והקליל. בתקופה זאת גדלו המכירות פי ארבעה, ולפי ההערכות מאז שנת 2009 הכניס בית האופנה 987 מיליון אירו.

בתוך כך, נודע כי המעצב הדי סלימאן, שעמד עד לפני חודשיים בראש "איב סאן לורן", תובע את מעסיקיו לשעבר. על פי דיווח ברויטרס, תובע את סלימאן את "קרינג" — חברת האם של בית האופנה — בדרישה להשיב לחוזה הפיטורים שלו את הסעיף שאינו מתיר לו לעבוד באופן מיידי בבית אופנה אחר. ככל הנראה, מקווה סלימאן להגדיל כך את הפיצויים שלהם יהיה זכאי.

בהצהרה רשמית מטעם החברה נאמר כי "קרינג הסירה את הסעיף מהחוזה של סלימאן, ובכך שחררה אותו, אולם הוא דורש כי הסעיף יוחזר, לרבות תשלום הפיצויים המתלווים ליישומו". בקרינג הוסיפו ואמרו כי המחלוקת אינה גורעת מההערכה שלה לסלימאן, שלדברי מנהליה ערך "רפורמה" בתקופת כהונתו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ