העליון ביטל פסיקה שקבעה כי "רנואר" העתיקה דגם שמלה

המעצב גדי אלימלך זכה בביהמ"ש המחוזי בתביעתו נגד חברת האופנה, אך ערעורה התקבל. אלימלך: זה עוול למעצבים הקטנים והפקרה שלהם

שירה פור
שירה פור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שירה פור
שירה פור

שופטי בית המשפט העליון, יוסף אלרון, ניל הנדל ויצחק עמית, קיבלו את ערעורה של חברת האופנה הישראלית "רנואר" בתיק שניהל נגדה המעצב גדי אלימלך. ראשית ההליך המשפטי בשנת 2014, אז טען אלימלך כי רשת האופנה העתיקה ממנו דגם של שמלת ערב משנת 2013 ומכרה אותו בסניפיה. השופט המחוזי גדעון גינת פסק ב–2016 לטובת אלימלך פיצוי של 55 אלף שקל בצירוף הוצאות משפט בסך 35 אלף שקל. בדיון שהתקיים ביום שני השבוע בבית המשפט העליון התקבל ערעורה של חברת "רנואר" ובוטל פסק הדין של גינת ללא הטלת סנקציות על הצדדים.

"לאחר שמיעת טענות באי כוח הצדדים הם קיבלו המלצתנו, לפיה הערעור יתקבל ללא צו להוצאות בשתי הערכאות", נכתב בפסק הדין, "נסתפק ונאמר כי לא די בחיקוי של מוצר... בהתאם, הערעור מתקבל. פסק דינו של בית המשפט המחוזי בטל. תחת זאת התביעה תידחה ללא צו להוצאות בשתי הערכאות".

המעצב גדי אלימלך. "הלכו על טובת החברות הגדולות"צילום: טלי מאייר

מ"רנואר" נמסר כי החברה "מעסיקה לאורך השנים מעצבים כישרוניים ומיומנים האמונים על פיתוח דגמים חדשים ואופנתיים בהסתמך על מגמות האופנה הבינלאומיות. הנהלת החברה ועובדיה מברכים על פסיקת בית המשפט העליון המוציא את הצדק אל האור וקובע באופן חד משמעי כי פסק הדין אשר ניתן בבית המשפט המחוזי הינו שגוי מיסודו וכי רנואר לא העתיקה ולא מכרה אף דגם אשר עוצב על ידי גדי אלימלך כפי שהוא ניסה לטעון בבית המשפט ובאמצעי התקשורת".

גדי אלימלך מסר: "אני מאוד מאוכזב. שופט שהוא מומחה בזכויות יוצרים פסק חד־משמעית שזו העתקה ושהעדויות של רנואר היו לא אמינות, ואז מגיעים לעליון והשופטים אומרים לי 'אנו מאוד מבינים אותך, אבל השופט טעה'. במקום לעזור למעצבים קטנים שנעשה להם עוול, הם הלכו על טובת החברות הגדולות, וזה גם עכשיו נותן לגיטימציה לכך שכל אחד יעשה מה שבא לו ויעתיק ממי שבא לו ואין חוק שישמור עליו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ