הבושם של דיור, בקטע אמנותי - יופי - הארץ

הבושם של דיור, בקטע אמנותי

תערוכה חדשה שנפתחה בפריז מציגה 15 פרשנויות נשיות לבושם "מיס דיור"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
הילה אוחיון

למותג כריסטיאן דיור יש קו בשמים מפורסם למדי, לנשים וגם לגברים. לא מדובר בבשמים עונתיים המושקים לעתים קרובות, אלא על מספר בשמים ותיקים הזוכים מדי פעם לעדכון, תוספת בתווים או שינוי בריכוז התמציות, אך לא יותר מזה. הם נמכרים כבר עשרות שנים תחת אותם שמות, ובכל זאת שומרים על מעמדם כבשמים אהובים שאינם מתחלפים.

לדברי שרון צרפתי, מנהל ההדרכה של דיור בארץ, הבושם הנמכר ביותר לנשים של דיור הוא "ז'אדור", אותו בושם בבקבוק המעוטר בצוואר מוזהב ארוך. עם זאת, אמש נפתחה בפריז תערוכה נוצצת דווקא לכבוד הבושם הראשון של דיור, הנקרא "מיס שרי". לבושם הזה, שהושק בשנת 1947, כמה וכמה גרסאות השנים, דומות זו לזו אך בכל אחת מהן נגיעה שונה בגוון הבושם, בריכוזיותו, בקלילותו ועוד. הגרסה הנמכרת ביותר בקו זה היא "מיס דיור" הקלאסית, Eau De Perfum; הבושם מרוכז מאוד ובכל זאת מריח נפלא, ומספיקה טיפה אחת ממנו כדי להבטיח שיישאר דומיננטי על העור יום שלם.

9 מתוך 9 |
צילום: Marc Domage for Christian Dior Parfums
1 מתוך 9 |
נטלי פורטמן מגיעה לערב הפתיחהצילום: Marc Domage for Christian Dior Parfums
2 מתוך 9 |
צילום: Marc Domage for Christian Dior Parfums

התערוכה מתקיימת בגראנד פאלה (ותהיה פתוחה עד ה-25.11), ובמרכזה 15 אמניות שנבחרו על ידי דיור לתת את פרשנותן לאישה של מיס דיור, ולהציג את דמותה כפי שהן רואות אותה באמצעות יצירותיהן, שאותן הן מציגות בתערוכה.

נטלי פורטמן, הפרזנטורית של קו האיפור "רוז' דיור" ושל הבושם "מיס דיור", הגיעה לערב הפתיחה, ואמרה שהיא התרגשה מאוד לגלות כי את הבושם הזה יצר והקדיש כריסטיאן דיור עבור אחותו, שלחמה ברזיזטנס (תנועת ההתנגדות) הצרפתית.

הפרפורמר של דיור, פרנסואה דמשי, אמר בערב הפתיחה כי יש לו ניסיון רב בייצור בשמים ולכן הוא "יודע עד כמה קשה לעמוד ולדבר עליהם". לכן, הוא התרגש מאוד לראות את היצירות בתערוכה, "המסבירות כל אחת בדרכה את שהוא מנסה להסביר באמצעות הבשמים שהוא יוצר עבור דיור כבר שנים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ