שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

קולקציית הנעליים של מיכל מילר מעזה לחרוג מהקו המוכר

הילה אוחיון
הילה אוחיון

בסוף החודש שעבר פתחה מיכל מילר את חנות הנעליים הראשונה שלה, הנושאת את שמה. החנות, בשכונת בזל בתל אביב, מעוצבת בקווים נקיים להפליא ומשתמשת נכון באור הטבעי החזק החודר דרך חלון הראווה - שני מרכיבים המאפשרים להתמקד באופן מרבי ב-20 דגמי הקיץ החדשים, המונחים על שולחנות נמוכים בצמוד לקירות.

את הקולקציה הנוכחית - הגדולה ביותר שלה עד כה - עיצבה מילר כבר לפני שנתיים. היא היתה אז בהריונה הראשון ורצתה להבטיח לעצמה כי תסיים את העבודה לפני הלידה. היום, כשהיא בהריון שני, היא מציגה קולקציה שעברה כמה שינויים מהותיים לפני שהגיעה למצבה הסופי: זהו קו מגוון מאוד וצבעוני החורג מכתב ידה של מילר, המזוהה עם עדינות, קלאסיות ונשיות.

יש בקולקציה דגמים קלאסיים שמילר חוזרת אליהם בכל עונה בשל הביקוש הרב להם, ובהם נעלי סירה עם כיווצים בפתח האצבעות ועקב של חמישה סנטימטרים, או כפכפים שטוחים. אבל מספרם של הדגמים החדשים עולה על זה של הדגמים המוכרים. כ-12 מהדגמים שטוחים לגמרי, בהם שלושה דגמי כפכפים החושפים את כף הרגל ככל האפשר; גם עובדה זו נובעת מדרישת הלקוחות, אומרת מילר, שכן הישראליות מעדיפות באופן מובהק נעליים שטוחות, עם אימום רחב ונוח ועור רך ונעים.

4 מתוך 4 |
צילום: ינאי יחיאל
1 מתוך 4 |
צילום: מיכאל טופיול
2 מתוך 4 |
צילום: מיכאל טופיול

גם העקבים בקולקציה הם מוטי נוחות: אין כאן עקבי סטילטו או פלטפורמה אלא עקבים מרובעים, נוחים מאוד ועשויים עץ בשכבות, שגובהם חמישה סנטימטרים לרוב, והגבוה שבהם נישא לגובה שבעה סנטימטרים.

במרכז הקולקציה סיפור אהבתה של מילר לשילובי צבעים ומרקמי עור, הבא לידי ביטוי בחלקים גיאומטריים המשתלבים זה בזה. את העורות החלקים, הצבעוניים והרכים היא קונה כאן, בישראל, מספקים המייבאים לרוב עורות בקר. באלו היא משלבת עורות בטקסטורות מחוספסות או נושאי דוגמה כלשהי, שהיא מייבאת מספרד באמצעות יבואן של עורות עזים. אשר לצבעים - בעיני המעצבת, הצבעוניות הפעם היא "התפרעות" של ממש, שכן היא עובדת לרוב עם צבעים ניטרליים, רגועים ומונוכרומטיים, והצהוב, הכחול, הסגול והירוק שבקולקציה חדשים לה.

מילר, כמו רוב רובם של מעצבי הנעליים בארץ, פונה לשוק מגוון של קונים ולאו דווקא בוחרת בקונספט אישי המבטא סגנון ייחודי. הנוחות, ההקשבה ומתן המענה ללקוחה הישראלית ניצבים במקום הראשון. העונה, לראשונה, היא חורגת מכך, ותוך שמירה על האיפוק והעדינות המאפיינים אותה מכניסה מעט תעוזה והרבה גיוון אל הקולקציה - והתוצאה לפיכך מעניינת יותר מבעבר.

מחירים: 310-560 שקל. בזל 2, תל אביב, רזיאל 11, יפו

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ