"כיסים" מציגה: תיקים בהשראת הפרולטריון

כבלי גומי, צינורות וחבקים הם חלק ממרכיבי הקולקציה החדשה של "כיסים", השואבת השראה מעולם עבודות הכפיים ליצירת תיקים אורבניים ומודרניים

הילה אוחיון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה אוחיון

יעל רוזן ואורלי כהן-אלורו, מעצבות המותג "כיסים", מתחילות את תהליך העבודה שלהן בסיפור. כך בכל קולקציה, כל עונה. הן תרות אחר הסיפור שלה, מספרות אותו לעצמן, שואבות השראה ורק אז פונות אל החומר.

ראשיתה של קולקציית החורף של "כיסים" בהתבוננות ארוכה של השתיים בתמונות ישנות ובהן אנשים העוסקים בעבודת כפיים. בעקבותיהן יצאו השתיים לשווקים ולחנויות ותיקות, המוכרות חלקים שלמראית עין אין בהם עוד כל שימוש כיום. לאלה הן נתנו מקום בתיקים האורבניים והמודרניים שלהן, שאין בהם דבר מן העולם הישן, עד שמביטים בפרטים הקטנים מקרוב.

מקצת ידיות התיקים עשויות כבל גומי שחור, חלול אך מוצק, אשר חובר אל התיק במהדקים חשמליים מתכתיים בצבע זהב ובחבקים, שהם חיבור לחשמל עשוי מפליז. תיקים אלה נקראים תיקי "קלימן", שזהו שמם המקצועי של החבקים.

ידיות אחרות, העשויות צינורות דקים שנועדו להזרקת שמן, חוברו בחיבורים מתחום הבנייה. בהשראת צינורות אלו נוצר קו שלם של תיקים בגדלים וצבעים שונים, ששמו "טיוב". אלה תיקים מאורכים וצרים, לרוחב או לאורך. בתיקים הקטנים יותר, שיתאימו לשעות הערב, אפשר למצוא מפתח ברגים קטן: הוא נועד לפתיחת המהדקים והחבקים, הידוקם ושחרורם, וכך בעצם לקיצור ידיות התיק או הארכתן, בהתאם לחשק.

התיק הבולט ביותר בקולקציה הוא דגם מודולרי בשם "סבמרין". הוא גדול במיוחד, אך התקפלותו הכמעט-אוריגמית מעדנת את גודלו והוא נראה תיק בגודל בינוני ¬ עד שהוא נפתח לרווחה ונראה כי ביכולתו להכיל עולם שלם. סוד קסמו ביכולת להשתמש ברצועות הנשיאה שלו הן על הכתף והן על הגב כילקוט. הוא מוצלח במיוחד בצבע חאקי ובשחור ומשווק גם באפור ובירוק-טורקיז עמוק.

בהתאם להשראה התעשייתית של הקולקציה, דגם "פורטונה" עשוי עור עבה ומעט גס. זהו תיק צד גדול יחסית ולו ידיות ארוכות. הוא מעלה חיוך בשל הדמיון בינו ובין עוגיית מזל סינית. הגוון המתאים לו במיוחד הוא בז' -¬ כך נראה שהוא נצבע לפי רעיון העוגייה ¬- והוא משווק גם באפור בהיר ובשחור.

הדגם הזה בעצם מגלם את הקונצפט של "כיסים" לעונה הזאת: העורות הגסים, הכותנה העבה והמראה התעשייתי מספרים את סיפור הקולקציה אך בעדינות רבה, מבלי לפגום במאפיינים של המותג ובסגנונו. מעבר לסיפורים העונתיים, ב"כיסים" מספרים סיפור של איכות גבוהה, ייצור מקומי, אורבניות ונוחות.

טווח המחירים: 1,300-320 שקילם. להשיג ב"כיסים", החשמל 8 תל אביב, אוסישקין 38 רמת השרון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ