הילה אוחיון

ענת שפירא ועיינה פישמן, צמד המעצבות של מותג התכשיטים TwoA, נקטו בקולקציית הקיץ שלהן גישה שונה מעט מהרגיל. הקולקציה מבוססת על אוסף דגמים שעוצבו ויוצרו במהדורה מוגבלת, אך לכל אחד מהם גרסאות שונות, והוא עשוי מחומרים שונים ובצבעים שונים. כך נותרים דגמי האבטיפוס יחידים במינם, וכל אחת יכולה לבחור את הגרסה המתאימה לה ביותר.

הסיפור של הקולקציה נע סביב מוטיב האיזון, לרבות משקלים למיניהם. במרכזה שרשראות מתכת גדולות ובהן שני עיגולים א־סימטריים, המחוברים לקצותיה של רצועה ארוכה אחת וניתן לשחק במיקומם. לדגם הזה גרסאות ממתכות שונות, מכסף ועד זהב, והרצועות של גרסאות אלה עשויות בד, גומי, משי או עור צבוע, בשחור, חום או בז’ שזוף.

טבעת של TWO

על מנת להפוך את התכשיטים לקלים יותר, ומתאימים לקיץ, בחרו המעצבות להשתמש בחומר קל משקל שטרם עיצבו בו - שעם. השעם גם סופג צבעים והדפסים בקלות ומוסיף אלמנט קיצי מעניין לשרשראות ולעגילים, שבלעדיו היו בוודאי כבדים הרבה יותר.

פרט לשעם, הקולקציה מורכבת מזהב 24 קראט, וכן מאבני אגת בעיבודים שונים ובצבעוניות עזה, בעיקר בשרשראות הארוכות. הצמידים בה, שהם המשך של שרשראות העיגולים, נראים אופנתיים וקלאסיים כאחד, בעיקר כשעונדים כמה מהם על היד – ומשלבים צמידי מתכת וצמידים עשויים מקרני באפלו, שמשקלם קליל ומראם דומה לפלסטיק איכותי.

ההתאמה לקהל הישראלי ולמזג האוויר המקומי בולטת בקולקציה, אך רוב לקוחות המותג נמצאים דווקא מעבר לים – לטו־איי מאות נקודות מכירה - בקנדה, באירופה ובארצות הברית. שפירא מספרת כי הקו הקלאסי שלהן, שבמרכזו שילובים בין גומי שחור לאלמנטים בזהב, אהוד במיוחד על נשים חרדיות תושבות ברוקלין, ואילו הקהל הישראלי אוהב את הצבעוניות העזה של הקיץ: הפעם זו הצבעוניות של כתום, טורקיז, אדום, פוקסיה וירוק, עם שילובים רבים של זהב ורוד.

מבחינה זו, של סקאלת צבעים, אין הבדל בין הקהל הישראלי לזה הבינלאומי, וכך גם בכל הנוגע לדגמים – ולמחירים.

*****צילום: קית גלקסמן

מחירים: 1,800-140 שקל. להשיג ברשת חנויות סאקס, מאיה נגרי, ובסטודיו ברחוב השקמה 53, סביון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ