התיקים של "סטלה אנד לורי": סיפורי סבתא בעיצוב מוקפד

האחיות המעצבות ורד וזוהר בלאנק קראו למותג שלהן בשמות סבותיהן, ולא בכדי. התיקים של “סטלה אנד לורי” משקפים את המסר של הסבתות: יפה זה לא בהכרח מושלם

הילה אוחיון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה אוחיון

כבר שנתיים שהאחיות הצעירות זוהר וורד בלאנק מפעילות את מותג התיקים שלהן, סטלה אנד לורי, ומדברות דרכו בשפה עיצובית מרתקת. השתיים למדו יחד עיצוב תיקים בבית הספר גילדה בתל אביב והחלו לעצב ולייצר תוך כדי לימודים. בצעד בטוח ומחושב הן החליטו מלכתחילה כי יעבדו כאן, בארץ, אך יכוונו לחו”ל, הקימו אתר באנגלית המקושר לאתר “אטסי”, וכך הן שולחות את תיקיהן לרחבי העולם.

אבל אם לרגע נראה כי השם סטלה אנד לורי נגזר מגישה שיווקית זו, המציאות שונה. שם המותג של השתיים מאחד את שמותיהן של הסבתות שלהן, שהשפיעו עליהן לא רק מבחינת הסגנון, אלא גם מבחינת הערכים שהן מחדירות אל עיצוביהן. הסבתות, מספרת ורד, חינכו אותן לדעת שהן ילדות טובות, יפות וחכמות, אך לעולם לא מושלמות, ושזה בסדר גמור. את המסר הזה הן מביאות אל תיקיהן, דואגות שהתיקים יהיו פונקציונליים ונוחים, יפים ומוקפדים עד אחרון הפרטים, אך בכל זאת לעולם לא מושלמים.

בקולקציית הקיץ שלהן תיקי עור גדולים, העונים על צרכים שונים. כך למשל, תיק מסנג’ר עם מפתח כפול, המופיע בשחור, בחום שזוף או באדום קורל, הוא נוח לנשיאה יומיומית, גדול דיו להכיל פריטים רבים, ובכל זאת לא מתמזג עם הגוף כאילו היה חלק אורגני שלו, אלא שומר על צורתו. גם תיק עור שחור ענקי, המתאים למי שנוהגת לשאת בתיקה פריטים רבים ויכול אף לשמש כתיק נסיעות ללילה אחד, הוא רך ואלגנטי, עשוי מוטיבים אורבניים של עור טבעי, מעובד פחות ככל האפשר, ונוזלי, אך לצד הגוף שומר על הדומיננטיות שלו ועל מראהו הקשוח ומהווה פריט חשוב במראה כולו.

תיק הגב של המותג, העשוי עור בקר עבה, נישא על הכתפיים ברצועות חבל עבה בצבע לבן. התיק קיים בשני גדלים, בלבן או בשחור, ומבין השניים נראה שהגדול יותר מספר את סיפור המותג כולו. הוא ארוך יותר מגב אנושי ממוצע ומכסה את כולו, הוא אופנתי וטרנדי, עשוי לעילא ולעילא - והוא מתרחק מעט מן הגוף, לא מתרכך אליו, דבר המקנה לו מקום של כבוד.

קטלוג הקיץ של סטלה אנד לורי מציג גם כמה סנוניות ראשונות ומבטיחות בתחום עיצוב הבגדים, שהשתיים מתחילות לפעול בו, במספרים קטנים ובדגמים מצומצמים. המראה הכולל מאופיין בדיוק רב, ומיועד - כמו תיקי המותג - לאשה אורבנית, אופנתית, שבוחרת בפונקציונליות, ובעיקר לא חוששת לספר סיפור אופנתי משלה.

מחירים: 1,450-250 שקל. להשיג בסטלה אנד לורי, מסריק 19 תל אביב, או באתר http://www.stellaandlori.com

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ