סהר שלו

טל בק עוסקת בעיצוב כבר 25 שנה. המעצבת הוותיקה, שלמדה בין השאר ארכיטקטורה, נדמית כפועלת בחלל הפרטי שלה, בחנותה שבצפון דיזנגוף, עם קהל לקוחות נאמן ועשייה שרחוקה מאורות הזרקורים. "אני לא מעצבת אוונגרדית", היא אומרת, "אני חושבת כל הזמן מה הקהל שלי רוצה".

במובן הזה, קשה לשפוט את בק במונחים הרגילים של עולם האופנה: היא רחוקה מההיענות לטרנדים רגילים, הגזרות שלה נראות מושכלות ומחושבות לפי לקוחותיה וטעמה האישי. ניכר שהיא עובדת על הדיגום והגזרות של כל פריט בתשומת לב ראויה, עם בגדים שמחמיאים לגוף הנשי ולטווח גדול של מידות וגילים, שלרוב מוזנחים אצל מעצבים אחרים.

טל בק, קולקציית קיץ. סגנון רומנטי ועדיןצילום: גולי כהן

כשבוחנים את הקולקציה, אפשר לראות את החיבה של בק לסגנון רומנטי ועדין: משמלות רקמה שחורות דרך שמלות ויסקוזה קיציות ורפויות, שמלות עם הדפסי פרחים בגזרה המזכירה חולצות גבריות שלהן כפתורים עליונים וצווארון, שמלות בגזרות אוברסייז (זו בעלת הפסים והכיסים הבולטים היא שמלת קיץ יפהפייה במיוחד), שמלות פשתן, שמלות בעלות חיתוכי לייזר עדינים ועד שמלות עם חצאית בגזרת קלוש.

הואיל ולא מדובר בבשורה אופנתית מרחיקת לכת, קשה למצוא כאן דברים מפתיעים, שחורגים מקו השמלות לאירועים או שמלות יום קלילות, במיוחד אם מבחינים גם במבחר שמלות שחורות קטנות שעברו את האינטרפטציה הבקית, בעיקר באופן שבו הן בנויות ותפורות.

קשה להאמין שבק יכולה לפרוץ את תקרת הזכוכית שהיא עצמה הצהירה עליה. היא אינה מנסה לפנות לקהלים אחרים אלא מאמינה בדרך השקטה - שבאופן מפתיע היא גם לרוב צבעונית ואופטימית (ולא זו הבנאלית, שמעדיפה את גווני השחור־אפור־בז' המקובלים). בעזרת עבודה מתוחכמת על חיתוכים וגזרות היא עושה את מה שהיא אוהבת, וגם אם נדמה שאין פה חידושים גדולים או מראה יוצא דופן, אפשר להאמין לה שהיא יודעת מה נשים כמוה רוצות.

טל בק, קולקציית קיץ. מאמינה בדרך השקטהצילום: גולי כהן

מחירים: חולצות 480-250 שקל מכנסיים 520-420 שקל שמלות יום 680-540 שקל שמלות ערב 1,600-700 שקל. להשיג ברשת חנויות טל בק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ