הילה אוחיון

הקולקציה הראשונה שעיצב ניקולה גסקייר, המעצב הראשי החדש של בית לואי ויטון, היא קולקציית הקדם־סתיו, שנחתה בארץ יחד עם קולקציית הסתיו/חורף ל-2014/15. כשהתחיל גסקייר לעבוד על הקולקציה, בחר להתעמק בהשראות הראשונות של לואי ויטון, ועיין בארכיון הפרסומות והקמפיינים, האיורים ורישומי ההשראות הראשונים, ומתוכם ליצור מחדש קולקציה שתשלב את כתב ידו הייחודי ובכל זאת תשמר את מסורת המותג. גסקייר, שהוביל את בית בלנסיאגה לפני שהגיע ללואי ויטון, ידוע בקוויו הנקיים, הגראפיים ובגזרותיו הלבישות. הוא ניקה את הקולקצייה מנגיעות הקיטש שאפיינו את קודמו, מארק ג׳ייקובס, וגרם לאותם פריטים איקוניים וקלאסיים של ויטון להיראות קלאסיים ועל־זמניים, בשילוב עם ליטושים חדשניים התואמים את סגנונו.

תצוגת האופנה שהציגה את הקולקציה לוותה בהשראות משנות השישים והשבעים, גם בקו הלבוש וגם באביזרים. כך, בחר גסקייר לקחת את תיק הספידי הקלאסי של ויטון, הסיר ממנו ידית אחת למראה יותר עכשווי, אך בחר בעור מפוספס וקשיח, אותו איתר כעור הראשון בו השתמש לואי ויטון בעצמו. הדגם הזה מגיע בגוון ניוד־פודרה בהיר, אדום־כתום ושחור. דגם נוסף נוצר בהשראת אלברט קאהן, שבעבר היה מאספני ארגזי הנסיעות הגדולים של לואי ויטון, וביקש שיעצבו עבורו במיוחד ארגזים קטנים יותר. מכאן, נולד דגם חדש של תיקי קלאץ׳ בצורת ארגזים קטנים, עשויים בשלושה טקסטורות שונות של עור, וכל חלקי המתכת והמסמרים בהם עשויים עבודת יד מסורתית.

מתוך הקולקציהצילום: מלטייר

דגם חדש שמרקמו קווילט (ריבועים שתיפוריהם בולטים החוצה) נולד בהשראת הבד שנתפר בפנים מזוודות העבר של ויטון, אשר אותו ביקש גסקייר לשחזר, אך אל הצד החיצוני של התיקים. כך, תפר חוטי משי על עור בלחץ, שיצרו נפח לריבועים לצורת קווילט.

מתוך הקולקציהצילום: מלטייר

הדגם הרביעי והחדש בקולקציה הוא דגם שנקרא Lady Bag שהוא בעצם שילוב בין שני תיקים - הראשון נוצר לראשונה ב-1934 והשני ב-1950, והוא בצורת טרפז, כשכל דפנותיו צבעוניות ופניו המונוגרמה הקלאסית החומה של ויטון. התוצאה היא תיק קשיח בסגנון שנות השישים, לו הוסיף גסקייר את הנגיעה המודרנית שלו, אותה הוא מבקש לשמר אך לאזן לטובת המסורת של בית האופנה הוותיק.

מתוך הקולקציהצילום: מלטייר

גסקייר הוא שינוי מרענן, מחדש ומודרני לבית לואי ויטון, מהסוג שנדרש לו מזה זמן מה. קולקציית הסתיו הנוכחית מוכיחה כי ניתן לאזן בין פריטים איקוניים, מורשת והיסטוריה ובין הצורך להכניס מוטיבים עדכניים, לבישים ועל־זמניים, מבלי להיכנע לקיטש ועם בחירה מובהקת בקלאסיות אירופאית נכונה.

מתוך הקולקציהצילום: מלטייר

להשיג בחנות הדגל בקניון רמת אביב.

טווח מחירים: תיקים 8,900-76,500 ₪, ארנקים 5,050-6,400 ₪ , משקפיים 2,850-6,850 ₪, נעליים 2,990-6,400 ₪, מגפיים 4,800-8,650 ₪, צעיפים 2,040-3,500, אביזרי אופנה 1,310-8,350 ₪

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ