"עדנה בחצר", רמת השרון | מייסדת עדנה נאמן, 1958 - אוכל - הארץ
"עדנה בחצר", רמת השרון | מייסדת עדנה נאמן, 1958
דפנה ארד
25/11/2011 | 13:49
עם הפנים לפאריס

כשעדנה נאמן, עולה חדשה מפרס, פתחה קיוסק ב-1958 ברמת השרון, "זה לא היה טרנדי", אומר בנה אבי. נאמן היתה מטגנת חביתות על פתילייה ומוכרת גזוז וטבק, אבל לא התקשתה למצוא לקוחות. "קשה לדמיין את זה היום, אבל רמת השרון היתה המערב הפרוע, סוף העולם. אף אחד לא הגיע, היו פה רק קוצים ונחשים", הוא אומר. "רוב העבודה נעשתה בברטר - עגלונים היו עוצרים בכניסה למסעדה ונותנים לאמא חלות דבש, עם דונג ודבורים בתמורה לחביתות. לא היה כביש ולא טלוויזיה. בכל ערב היינו מדליקים מדורה עם השכנים ומנגנים במפוחית".

ב-1962, לאחר ארבע שנות פעילות כקיוסק, נוסף אגף למבנה ונפתחה בו מסעדת פועלים. בכל יום בישלה נאמן בקומץ הסירים שלה אוכל יהודי ופרסי, ונקניקיות לילדי השכונה.

כיום זהו "מוסד קולינרי רמת-שרוני מכובד", מצהיר בנה, שמנהל את המקום, ולפני שנה נפתח סניף נוסף של "עדנה בחצר", בתל אביב. למתכונים הפרסיים הקלאסיים נוספו רטבים וקינוחים צרפתיים.

צילום: צ`ציק דניאל

איך מגיבים לקוחות פרסים לחידושים?

"לרוב הם נותנים לי על הראש, כי הם שומרי מסורת והמטבח לא כשר. אמא אשה מסורתית, אבל חינכה אותנו להתקדם, לא להיתקע בבינוניות. רטבים שלא על בסיס שמנת זה הזוי, ועוגת גבינה ללא גבינה - מגעיל. כשאני אופה פשטידה או לחם אני עם הפנים לפאריס. אם קולינריה - אז עד הסוף".

המקום שרד בזכות השינויים שעשית במטבח?

"לא רק. יש לנו אהבה גדולה למטבח, למסעדנות ולעבודה קשה. היום אין אף פרסי בצוות המסעדה, אבל לא צריך להיות פרסי כדי להכין אוכל פרסי, צריך רק אהבה לבישול ונאמנות ללקוחות".

0
 
הוספת תגובה

תודה!

תגובתך נקלטה בהצלחה, ותפורסם על פי מדיניות המערכת

אנא המתן...