כך העבירו ביניהם אייל גולן ומקורביו מעריצות צעירות: עיקרי תחקיר "הארץ"

שש שנים עברו מאז נסגר התיק הפלילי נגד אייל גולן ונשלל החשד לקיום יחסי מין עם קטינות, שנים שבהן הוצגו הנערות המעורבות כחבורה לא אמינה והזמר הנערץ כקורבן. מסמכי החקירה חושפים תמונה אחרת, שבה גולן, מקורבים וחברים העבירו מעריצות מיד ליד כאילו היו סחורה. תקציר התחקיר

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייל גולן
רויטל חובל
רויטל חובל

שש שנים עברו מאז נסגר התיק נגד אייל גולן ונשלל החשד שקיים יחסי מין עם קטינות, ובשנים הללו הפרשה מעוררת ההדים כמעט שלא העיבה על הדימוי של הזמר, ודאי שלא פגעה בקריירה הנוסקת. הוא זכה שוב ושוב בתואר "זמר השנה" (והתקבע כ"זמר הלאומי"), קיבל אות הוקרה מהכנסת, מחזמר המבוסס על שיריו עלה בקאמרי, ועוד. ולאורך כל התקופה הזאת גולן הציג עצמו כקורבן בפרשה.

>>> לקריאת התחקיר המלא של רויטל חובל

ואולם, מסמכי חקירה שהגיעו לידי "הארץ" ומתפרסמים לראשונה - ובהם עדויות של גולן, אביו דני ביטון וכמה מחבריהם, וכן עדויות של הנערות בזמן אמת - מלמדים שעניין הגיל היה רק היבט אחד בְפרשה מכוערת. היבט אחר, חמור, הוא קיומו של דפוס שיטתי של העברת נערות מיד ליד כאילו היו סחורה. האב ביטון הוא שעמד במרכז הפעילות הזאת, שנשענה כולה על הבטחות לזכות בקרבתו של האליל, והוא שאיתר את המעריצות של גולן והעביר אותן לחברים ולמקורבים, שלוש מהן גם לבנו. אבל לפחות פעם אחת, גם הבן העביר הלאה בתורו.

17 שמות של מקורבים וחברים כאלה, חלקם מהמעגל הראשון, עלו בחקירת המשטרה ונקשרים לנערות במידה זו או אחרת. רובם מצטיירים כמי שניצלו נערות נטולות הגנה: כל הנערות שעדויותיהן מובאות בכתבת "הארץ" מוכרות לרשויות הרווחה. הן הוגדרו כנערות בסיכון, ולכולן רקע דומה של מצוקה כלכלית, אב נעדר או מכה, נטייה לברוח מהבית. כולן היו מוכנות לספוג הרבה כדי להתקרב לזמר הנערץ עליהן, וסומנו כטרף קל על ידי מעגלי הגברים המקיפים אותו, בהם גם הקרובים לו ביותר (12 מהם, למשל, קיימו יחסי מין עם אחת מהן, הנקראת קרן).

וכך למשל העידה קרן (שם בדוי): "הגענו למקום חשוך, הנהג שלו יצא מהאוטו ואנחנו קיימנו יחסי מין. באמצע אייל אמר לנהג, בוא לשבת לידנו. יניב הוריד את המכנסיים, ותוך כדי ביצעתי בו מין אוראלי... הורדנו את אייל בבית... לאחר כמה דקות (הנהג) רצה שוב. אמרתי לו שאין לי כוח ואז הוא אמר לי: 'יא עקומה, תעשי את זה, לכולם את עושה את זה, שרמוטה' וכאלה... עד סוף הנסיעה ירדו לי דמעות".

קרן והנערות האחרות העידו ממושכות בחקירה. למרות זאת, בתיק החקירה, שזכה לכותרת הכה תמימה "משחקי חברה", החוקרים לא טרחו לחקור את כל הגברים. הם לא עימתו חלק מהמקורבים עם כל העדויות של הנערות, ולא איתן עצמן. הם גם לא בדקו לעומק את הקשר בין גולן לאביו. למעשה, בדיקה של מכלול התיק מעלה כי בפרשה הזאת יש עוד סיפור של יחסים מיוחדים: אלו שבין גולן למשטרה.

גולן לא עבר חקירה משטרתית צולבת, בלשון המעטה. הוא זכה לזימון מראש לחקירה, בניגוד לנוהג המשטרתי, וכך קיבל זמן יקר להיערך לשאלות. בעוד חשודים אחרים בעבירות דומות נאלצים לרוב להתעמת עם המתלוננות, מגולן זה נחסך: הוא לא עומת עם עדויות הנערות, ובטח שלא עם הנערות עצמן, אף שסתרו לעתים את דבריו. הוא גם לא נשאל אם חבריו אכן הצטרפו אחריו למפגש עם הנערות. בגולן החוקרים גם לא הטיחו כיצד מקורביו שוכבים לכאורה עם נערות בחדרי הלבשה בהופעותיו או ברכב ההסעות של הלהקה והוא לא יודע על כך.

וכך, אחרי חקירה נטולת אמביציה, שבמהלכה שרר משבר אמון בין הפרקליטות למשטרה, חתמה הפרקליטות על עסקת הטיעון נגד אביו של גולן. "לא היה אפשר לבנות על שתיים־שלוש בנות כל כך חלשות – לא חלשות מבחינת המהימנות, אלא ללא גב משפחתי או חברתי – ולא רצינו לזרוק אותן לכלבים. הן היו שבר כלי", מסביר בכיר בפרקליטות. "היה ברור שאם הן יגיעו במצבן לבית המשפט יפוררו אותן".

למרות הכל, לפרקליטות היה פה תקדים משפטי: לראשונה נקבע כי התמורה ליחסי מין היא לא כלכלית, אלא קרבה לזמר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ