מלון אוסטרי בכפר ציורי. על הקיר צילום של חייל וורמאכט. מה עושים?

זוג שלקח חדר במלון בחבל טירול נדהם לגלות את הצילום הישן בכניסתו. אחרי שפירסמו ביקורות מזועזעות באתרי תיירות, הגיעו איומים טלפוניים, נתבעו על ידי המלון ובית המשפט הורה להסיר את הביקורות. אבל האם הנצחה של קרוב משפחה ששירת בצבא בזמנו בהכרח מעידה על סימפתיה לנאציזם?

מלון סקי פריינהוף
מלון פרינהוף שבכפר גרלוס, אוסטריה. אירוח בחום, נוחות ובראש פתוחצילום: מתוך עמוד הפייסבוק של Ferienhof
מורן שריר
מורן שריר
מורן שריר
מורן שריר

כשתומאס ק. ואשתו חיפשו מלון באוסטריה באוגוסט שנה שעברה, הם בסך הכל רצו תחנת עצירה ללילה. חֶבל טירול ההררי נראה כמו מקום מושלם לחניה לילית שתקטע את הנהיגה הארוכה הביתה מחופשה באיטליה. הבית הוא העיירה הגרמנית קובורג שבבוואריה, שבה חיים תומאס ואשתו, שניהם אקדמאים בני כ-40.

אחרי חיפוש באתר booking, הזוג בחר בהוטל פרינהוף בכפר גרלוס. הפרינהוף הוא מלון ארבעה כוכבים משפחתי שממוקם על רקע נוף ירוק ויפהפה. "אנחנו שמחים לארח אותך בחום ובנוחות במלון שלנו בגרלוס", נכתב באתר המלון. "בראש פתוח, בטבעיות ובאופן אישי – זו בדיוק הדרך שמייצגת את מלון פרינהוף". תומאס ואשתו לא תיארו לעצמם שהעצירה במלון הזה תביא אותם למצב שבו הם נמצאים היום, תחת איום משפטי ומפוחדים שאם זהותם תיחשף, הם יותקפו בידי בריונים גזענים. הם בוודאי לא ציפו שהביקור במלון השקט והיפה הזה, וליתר דיוק, צילום ישן על אחד מקירותיו, יצית דיון היסטורי־פילוסופי בשאלה הנפיצה "מיהו נאצי?".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ