מיכל דותן
מיכל דותן

העיר עכו לא מוותרת על האירוע התרבותי הגדול שלה, שבוטל השנה בשל המהומות שפרצו בעיר ביום כיפור האחרוןפסטיבל עכו ה-29 לתיאטרון ישראלי אחר ייערך השנה בחג החנוכה, בין ה-22 ל-25 בדצמבר.

המהומות שפרצו בעיר, בין הערבים ליהודים, גרמו לדחיית הפסטיבל, שמתקיים בעיר מדי שנה ומהווה מקור פרנסה גדול לתושבים רבים בעיר. ההחלטה על דחייתו של האירוע עוררה התנגדות רבה בקרב האמנים שלקחו חלק ביצירת הצגות הפסטיבל, חלקם אף הגיעו לישראל במיוחד מחו"ל, והם יצאו בקריאה לראש העירייה ולמועצת העיר לחזור בהם מהחלטתם ולקיים את הפסטיבל בחול המועד סוכות כפי שתוכנן. הפסטיבל נותן במה מכובדת להצגת יצירות תיאטרון לא ממסדיות, ואמנים רבים, ערבים ויהודים גם יחד, שעמלו רבות לקראתו, ביקשו בזמנו שלא לתת לאלימות לפגוע באמנות.

המהומות בעכו (מתוך חדשות הערוץ הראשון)לאחר שנפלה ההחלטה על דחייתו, הבטיחו יוזמי הפסטיבל שיימצא מועד אחר לקיימו, כשחנוכה הוא המועד המועדף, בשל היותו החג הקרוב ביותר. והנה זה קורה, בחג חנוכה הפסטיבל, שמתהדר השנה בסיסמה: "בעכו מדברים אמנות", יוצא בשעה טובה לדרך. עם זאת, יימשך הפסטיבל ארבעה ימים בלבד, למרות התכנון המקורי, להרחיב אותו השנה לחמישה ימים.

אירועי חוצותתערוכת צילומים של הצלם אייל לנדסמןמופעי תיאטרוני רחובמתחם התפודיםכ"ב תמונותהניה פקלמןקבורת חמורחופש קטןמסיקחובבות ציוןסיבובים לדקההמשוגעות של יפו

מתוך מופע החוצות "פסק זמן" (צילום: אריאל בשור)שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו, מסר בהודעה שיצאה לעיתונות על קיומו של הפסטיבל: "עיריית עכו עשתה את מרב המאמצים לאפשר את קיומו של פסטיבל עכו. כל זאת לאחר שסוכם יחד עם היוצרים והשחקנים לקיים את הפסטיבל במועד החדש. אני מקווה שפסטיבל חשוב זה ימשיך וייתן במה לאמנות ולהידברות בישראל ובעכו בפרט".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ