קצת פרטיות בחיים

ההצגה "חיים פרטיים" של גדול המחזאים הבריטיים – נואל קווארד עוסקת בזוגיות וחושנית ומשתתפים בה ליאור אשכנזי ודפנה רכטר. אפריל בראשל"צ ות"א

מערכת עכבר און-ליין
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מערכת עכבר און-ליין

"חיים פרטיים", ההצגה החדשה של תיאטרון בית לסין, מספרת על שני זוגות מאוהבים שזה עתה נישאו. הם מבלים את ירח הדבש הרומנטי שלהם בצרפת, באווירה חושנית ורומנטית. העתיד נראה ורוד, אולם מפגש סוער ובלתי צפוי מעורר שניים מהם להתאהבות לא צפויה. השניים נוטשים את בני זוגם ההמומים, ובורחים יחד לפריז.משחק סוער וכריזמטי - ביקורת עכבר על "חיים פרטיים"בהצגה, שתציג במהלך אפריל בראשל"צ  ות"א, משתתפים השחקנים דפנה רכטר וליאור אשכנזי. היא נכתבה על-ידי נואל קווארד, גדול המחזאים הבריטיים, והפכה לאחת הקומדיות הגדולות והמפורסמות של כל הזמנים.

קווארד, שכתב את המחזה ב-1929 מפליא לטפל ברגישות, שנינות, חמלה, והומור במערכות יחסים הכוללות נישואין, בגידה, קנאה ויצרים בלתי נשלטים. הוא עצמו הופיע באחד העיבודים למחזה, לצידו של לורנס אוליבייה. חייו, כמו עבודתו, היו מלאים בסתירות פנימיות ובניגודים צבעוניים. הוא נולד ככל הנראה לשורות המעמד הבינוני הנמוך ב-1899, בן להורים ממוצא סקוטי ואירי (אירוני שמי שבדיעבד ייצג וגילם בדמותו את תמצית האנגלי המושלם, מעולם לא היה כזה למעשה). היה לו קשר משפחתי רחוק, באמצעות נישואין מצד אימו, לנסיכה דיאנה.

המחזה, שהפך למוכר ביותר של קווארד, השפיע על עשרות קומדיות רומנטיות אחרות לאורך השנים, וזכה להצלחה מסחררת בלונדון ובניו-יורק. ב-1963 הועלה המחזה בהפקה מחודשת בלונדון והפך בין לילה להצלחה מסחררת. קווארד הפך שוב לכוכב המדובר בלונדון ובניו יורק ועשרות תיאטרונים חידשו הפקות של מחזות ישנים שלו.

בקצרה - "חיים פרטיים", במהלך אפריל בראשל"צ  ות"א.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ