טיולים לסוכות 2019: כל הטיולים המושלמים לסוכות

חג סוכות אידיאלי לטיולים ולפעילויות מחוץ לבית, לפניכם מעל ל-20 המלצות למסלולים וטיולים לסוכות

משפחות מטיילות בשמורת בניאס
שמורת בניאסצילום: מנו גרינשפן
דלית כהן
דלית כהן
דלית כהן
דלית כהן

הטמפרטורה מושלמת, השמש מחייכת והטבע קורא לנו מכל הכיוונים. קשה להאמין, אבל בקרוב רצף החגים הארוך של תחילת השנה הולך להגמר. זה לא הזמן להיות עצלנים, אלא לשנס מותניים ולצאת לאוויר הפתוח. אספנו עבורכם טיולים לסוכות, שיעשו לכם חוויה מיוחדת בטבע.

סוכות 2019 - כל האירועים
פסטיבלי ילדים בסוכות 2019
איפה אוכלים בחול המועד
סוכות בזול: אירועים לילדים עד 30 שקלים
טיולים לסוכות ובחול המועד

צפון


מה עם המים? - הצגה בתנועה בנחל תנינים 
למה הג'קוזי בקיסריה הפסיק לעבוד? מי בנה את הסכר העצום והאם הוא נהנה ממנו? למה טחנו כל כך הרבה קמח? למה 'אם אין מים, אין תורה' ולאן נעלמו כל התנינים? האנתרופולוג ירחמיאל ג'ונס יוצא במסע אינטליגנטי ומצחיק אל ההיסטוריה העשירה של "אחרון נחלי החוף". מספר המשתתפים מוגבל, ניתן להירשם בטלפון 3639*.
איפה: שמורת טבע נחל תנינים
מתי: 21 באוקטובר בשעות 11:00 ו-13:30
כמה: ללא תשלום למעט דמי כניסה לאתר, חינם למנויי רשות הטבע והגנים

נחל תניניםצילום: אלון רון

זורמים עם הטבע במעיינות הבניאס
שמורת מעיינות הבניאס עוצרת נשימה ביופיה. מצוק אדיר מעל מערה מסתורית, נחל זורם, מקדשים וארמונות עתיקים, בין צמחיית נחלים וחורש מרשימה. בחול המועד סוכות ימתין למבקרים מתחם הפעלות חווייתי בנושא הטבע בשמורה. ארגז הפתעות של הטבע, יצירה עם עלים, הדרכות ומשחקי ענק. עוד באתר: פעילות "פקחים צעירים" - מסע משפחתי של שאלות ותשובות. לעומדים בכל המשימות ייערכו טקסי הצהרה ויוענקו להם תגים.
איפה: שמורת טבע מעיינות הבניאס
מתי: 18-19 באוקטובר בשעות 10:00-15:00
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי רשות הטבע והגנים

סיורי עששיות במבצר יחיעם
דמיינו לעצמכם את פרידריך הצלבני וד'אהר אל-עומר הבדווי האגדי נפגשים ביחד עם גיבורי שיירת יחיעם. בגן לאומי יחיעם זה אפשרי! מבצר יחיעם מזמין אתכם לסיור לילי לאור עששיות לשמוע את סיפורם של הגיבורים ההיסטוריים ולחזות בנוף הקסום של חיפה ועמק עכו המוארים.
איפה: גן לאומי מבצר יחיעם
מתי: 18-19 באוקטובר, פרטים נוספים, הרשמה ותשלום בטלפון 3639*
כמה: מבוגר - 55 שקלים, ילד - 45 שקלים, מנויי רשות הטבע והגנים מבוגר - 45 שקלים, מנויי רשות הטבע והגנים ילד - 35 שקלים

הבית של בעלי הכנף
שמורת החולה היא בית גידול לבעלי כנף, יונקים, זוחלים, דו-חיים וצמחים. בית זה הוא שריד של ביצה מפוארת ומקום בילוי בו תיהנו מטבע, היסטוריה ועופוריה! לכבוד סוכות קישטנו את החורשה בשלל פעילויות מהנות במיוחד: זיהוי עופות, שירי ציפורים, דמויות ענק של מוטת כנפיים ועוד. כמו כן, הכנו תחנה מיוחדת על הדוברה ההיסטורית ובה סיפור על ייבוש הביצה, ברווז משויש וסקרים הנעשים בשמורה. בסיום הפעילות תוכלו לצאת לסיור עצמאי על השביל הצף ולבקר במיצג העופוריה.
איפה: שמורת טבע החולה
מתי: 17-18 באוקטובר בשעות 10:00-14:00
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי רשות הטבע והגנים

אגמון החולהצילום: גיל אליהו

ארכיאולוגים צעירים בתל דן
פקחי שמורת תל דן מזמינים אתכם להמשיך את דרכם של הארכיאולוגים ולחשוף את העבר. נגלה איך בונים קשת, נמצא חרסים בשטח חפירה, נלמד לכתוב בכתב עברי קדום, נכין פסיפסים מרהיבים ונחבר כדים שבורים.
איפה: שמורת טבע תל דן
מתי: שבת 19 באוקטובר בשעות 15:00- 10:00
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי רשות הטבע והגנים

שמורת טבע תל דןצילום: גיל אליהו

עפיפון, ארכיאולוג וארמון בתל חצור
גן לאומי תל חצור שמח להזמין אתכם לפעילות משפחתית הדורשת כוח, מוח ומעוף. בסוכות תוכלו לסייע לחשוף את מדרגת מפעל המים, לפגוש את הארכיאולוג המיתולוגי של התל ולשמוע מפי מתנדבי הגן על הארמון הכנעני המיוחד שבאתר. לסיום תוכלו ליהנות בסדנת עפיפונים ותגלו עוד סיבה לחשיבותו של גובה התל. סיורים ללא תשלום במוזיאון תל חצור יתקיימו בשעה 12:00.
איפה: גן לאומי תל חצור
מתי: 19 באוקטובר בשעות 10:00-14:00
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי רשות הטבע והגנים

תל חצורצילום: דורון ניסים

חוגגים סוכות בגן לאומי חמת טבריה
לכבוד החג נציע פעילות מגוונת של משחקים ומשימות חווייתיות למשפחות. נצא לחיפוש אחר נרות השמן בחמאם העתיק, נכיר ונתנסה בכתיבה בכתב עברי קדום על גבי חרסים, נכיר את הפסיפס המרשים של בית הכנסת ולמעוניינים ניתן לשלב סדנת יצירה בפסיפס לילדים (בתשלום סמלי). בחמת טבריה נמצאים מעיינות חמים הידועים בסגולות מרפא רבות מתקופת המלך שלמה - מספרים שרבי שמעון בר יוחאי ירד להירפא במעיינות ורבי יהודה הנשיא נהג לנפוש בהם. אתם מוזמנים לשכשך רגליים במי המעיינות החמים, הזורמים בין שלוש בריכות שכשוך קסומות.
איפה: גן לאומי חמת טבריה העתיקה
מתי: 17-19 באוקטובר בשעות 10:00-15:00, סיור יצא בכל שעה עגולה החל מ-10:00-14:00
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי רשות הטבע והגנים

גן לאומי חמת טבריהצילום: גיל אליהו

"נהיה כולנו אבירים" ביום ובלילה
שפע של פעילויות ביום ובלילה במבצר השלם ביותר בארץ. בבוקר: המשחק "בדרך לגביע" ובו סדנת חרבות ומגנים של אבירים ומשימת ניווט משפחתית בתוככי המבצר הצלבני העתיק. בערב: סיור אינטראקטיבי בליווי אביר. נהלך במעברים נסתרים, נשמע את סיפור המבצר הצלבני המבודד ונתוודע לחיי היום-יום של האבירים: מה הם אכלו? מה הם לבשו? במה הם לחמו? קינוח למעוניינים: לינה בחניון הלילה תחת מיליון כוכבים.
איפה: גן לאומי כוכב הירדן
מתי: 14-20 באוקטובר בשעות 17:00-10:00, סיורי הערב בליווי אביר יצאו בשעות 16:00, 18:00 ו-20:00
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי רשות הטבע והגנים

עששיות בגן לאומי מבצר נמרוד
סיור עוצר נשימה לאור עששיות בלילה במעברי סתרים, אולמות מרשימים, מגדלי שמירה, מאגרי מים שיחזירו אתכם לאווירת ימי הביניים. מרק טוויין כתב על המבצר כי "זהו תל החורבות הנהדר מסוגו בעולם".
איפה: גן לאומי מבצר נמרוד
מתי: 18 באוקטובר. פרטים נוספים, הרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639*
כמה: מבוגר - 55 שקלים, ילד - 45 שקלים, מנויי רשות הטבע והגנים מבוגר - 45 שקלים, מנויי רשות הטבע והגנים - ילד 35 שקלים

מבצר נמרודצילום: כתום צלמים

הכי קרוב לטבע - סתיו בחי בר כרמל
הצטרפו אלינו לסיור מרתק בו תצפו מקרוב ביחמורים ב"לבוש" המיוחד שלהם לקראת עונת הייחום ובנשרים שבעונה זו מלמדים את גוזליהם לעוף. תוכלו לשמוע איך חילופי העונות משפיעים על היחמורים, על איילי הכרמל ועל הדורסים בגרעיני הרבייה בכרמל. בשבילים שתצעדו, תוכלו לראות את מבשרי הסתיו, חצבים וחבצלת קטנת הפרחים, ולשמוע על מנגנוני ההתחדשות הייחודיים שלהם.
איפה: שמורת טבע חי בר כרמל
מתי: 18-19 באוקטובר, בשעות 10:00, 12:00 ו-14:00
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם למנויי רשות הטבע והגנים

קיסריה באור אחר - סיור עששיות בקיסריה העתיקה
מתי בפעם האחרונה ביקרתם בקיסריה העתיקה בצד האחר של היממה? בואו לראות את קיסריה באור חדש ורך שיחשוף אתכם לזוויות ראייה חדשות על האתר המוכר, לצעוד בין העתיקות בליווי עששיות ולעבור במעבר הסתרים הסודי שחצבו הצלבנים בעת המצור על העיר. עוד בסיור: ביקור בחדרים שבהם שהו הגלדיאטורים, רגע לפני שיצאו אל הרחבה האדירה, שם נלחמו לקול תשואות רמות בחיות הטרף. הסיור מתאים לכל המשפחה.
איפה: גן לאומי קיסריה
מתי: 18-19 באוקטובר, פרטים נוספים, הרשמה ותשלום בטלפון 3639*
כמה: מבוגר - 55 שקלים, ילד - 45 שקלים מנויי רשות הטבע והגנים מבוגר - 45 שקלים, מנויי רשות הטבע והגנים ילד - 35 שקלים

לצאת מהשגרה במערות המנורה
סיור ייחודי למערות המנורה המעוטרות בתבליטים וכתובות המספרים את סיפורו של העם היהודי וסיפור המנורה בארץ ישראל מלפני 1,800 שנים. מתאים לגילאי 7 ומעלה. יש להירשם מראש בטלפון 04-9830946.
איפה: גן לאומי בית שערים
מתי: 18 באוקטובר, בשעות 10:00-15:00
כמה: ללא תשלום למעט דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי רשות הטבע והגנים

גן לאומי בית שעריםצילום: מנו גרינשפן

ירושלים והסביבה


"מתחבאים" בעיינות צוקים
סיור בשמורה החבויה המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה בו נשמע את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל, שחיות בנווה המדבר הגדול בישראל ובשמורה הנמוכה בעולם. בשמורה מקום מוצל לפיקניק ובריכות לשכשוך במים. הסיורים ייצאו כל שעה עגולה מברכת קנה (מחנות קפשחה), הסיור הראשון יכלול ביקור באתר הארכיאולוגי, מומלץ להקדים.
איפה: שמורת טבע עיינות צוקים
מתי: 18-22 באוקטובר בשעות 09:00-15:00 
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי רשות הטבע והגנים

נאת מדבר קסומה - שמורת טבע עין פרת
לצד נפלאות הטבע בנחל השוקק והבריכות הטבעיות שבעין פרת, מובטחת לכם חוויית טבע מושלמת. הצטרפו למדריכים שלנו לסיור בשמורה ותפגשו בצמחיה הייחודית, בעלי החיים הגרים בשמורה "ובידוענים" מהעבר: ירמיהו הנביא מענתות והנזיר המתבודד הראשון חריטון, שראו את בריכות המים, הקשיבו לשקט מסביב ונפעמו מיופי המקום ועוצמתו. סיורים מודרכים ייצאו מתחנת המידע שבאזור החנות.
איפה: שמורת טבע עין פרת
מתי: 18-19 באוקטובר, בשעות 11:00, 13:00 ו-14:30
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי רשות הטבע והגנים

עין פרתצילום: דורון ניסים

דרום


מתחת למים בשמורת האלמוגים
עולם טרופי עשיר של דגים ואלמוגים בשמורה הצפונית ביותר בים האדום. בכל שעה עגולה תתקיים במקום פעילות משפחתית שונה: הדרכות שנירקול, הרצאות, והקרנת סרטי טבע בנושא ים וטבע.
איפה: שמורת טבע חוף האלמוגים
מתי: 18-19 באוקטובר, בשעות 10:00-15:00
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי רשות הטבע והגנים

ערב ולילה בגן לאומי תל ערד
בחניון הלילה תל ערד בגן הלאומי תוכלו ליהנות מחוויה ייחודית גם בשעות הערב. בסיור ערב חווייתי ומיוחד במינו נבקר במצודה מפוארת, נגלה עיר כנענית ונרד אל מאגר המים היחיד במינו. בסיור יהיו גם תחנות ובהן הפעלה ויצירה, נסיים בתצפית על האזור לאורה של שקיעה מדברית.
איפה: גן לאומי תל ערד
מתי: 18 באוקטובר בשעות 16:00-18:00
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הלינה באתר

סיפורי מדבר מסביב למדורה
מה יכול להיות טוב יותר מלשבת במדבר ליד המדורה, ללגום תה מתוק ולשמוע סיפורים שאין להם זמן ואין להם מקום, ואולי זה בדיוק הזמן וזה המקום?
איפה: חניון לילה חאן בארות, מכתש רמון
מתי: 18 באוקטובר בשעה 20:30
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הלינה ללנים בחניון הלילה

בין שמים לארץ במכתש רמון
ביקור מרגש ומלא השראה במרכז שעל שפת מכתש רמון בו מתקיים חיבור רב עוצמה בין שמים לארץ. היכרות עם המכתש הגדול בעולם וסיפור חייו של האסטרונאוט הישראלי הראשון. במרכז מחכים מיצגים בטכנולוגיה חדשנית וסרט טבע על עולם הצומח והחי בחבל המדבר הזה. יש להירשם מראש בטלפון 08-6588691.
איפה: מרכז המבקרים מכתש רמון
מתי: 18-21 באוקטובר, בשעות 10:00-15:00
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי רשות הטבע והגנים

הכפר הנבטי בממשית
הצצה לחיי כפר נבטי קדום הנראה כי עמד מלכת לפני אלפיים שנה. סוחרים אותנטיים פורסים את מרכולתם: בזאר שטיחים, ענתיקות, רקמות, כלי נחושת, תבלינים, מור ולבונה ועוד. לצדם דוכני אומנים ומלאכות מסורתיות: ניפוח זכוכית, קדרות, ליבוד (עיצוב בצמר), קליעת סלים, צורפות וכל זה על רקע מוזיקה חיה וריקוד ובאווירה ציורית. בכפר תמצאו את "המבצר", מרחב בריחה חווייתי לכל המשפחה. כל משפחה תקבל מפת אוצר ותחפש מטבעות זהב מתוך "מטמון ממשית" (30 שקלים לכל המשפחה). בנוסף, "שיירת גמלים" מלווה בשחקנים ונגנים תגיע לכפר בשעות 11:00, 13:00 ו-15:00, סיורים מודרכים בסמטאות הכפר יצאו בכל שעה עגולה החל מהשעה 10:00. בכפר יש גם סדנאות, פעילויות ומוקדי עניין לילדים ללא תשלום ובכל ערב יתקיים טקס נבטי שבטי ללנים בחאן הנבטי.
איפה: גן לאומי ממשית
מתי: 15-19 באוקטובר משעה 10:00, 17 באוקטובר בשעה 20:00 יתקיים מופע מוזיקלי של להקת גרוב
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי רשות הטבע והגנים

גן לאומי ממשית צילום: מנו גרינשפן

לגלות את מצדה מחדש עם אחרוני המצדה
נפגוש ארכיאולוג המגלה בחפירות מצדה את שלושת הלוחמים האחרונים שפשוט נרדמו וישנו אלפיים שנה על ההר הנטוש. מה קורה במפגש בין הלוחמים לארכיאולוג ומהם היחסים בינם לבין עצמם? שאלות אלו והרבה אחרות יידונו בהצגה מקורית ומפתיעה, עשויה אמת צרופה, וירטואוזיות קרקסית והמון צחוק, בביצוע שחקני תיאטרון "אספלט". בתום ההצגה תחכה לכם הדרכה ייחודית באתר.
איפה: גן לאומי מצדה
מתי: 18-19 באוקטובר בשעות  10:30 ו-13:30
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי רשות הטבע והגנים

קרוב לבית, קרוב לטבע - משחק ואתגר בתל באר שבע
בואו לעמוד בעצמכם בכל המשימות ולגלות דברים מופלאים: מאגר מים ייחודי, מגדל תצפית, באר המים העמוקה בארץ ואת סודותיהם של יושבי העיר הקדומה. כל משפחה תקבל מפת אתר ומשימות ובסוף הפעילות, הפתעה לכל משפחה. בנוסף, תתקיים הדרכה באתר בכל יום בשעות 10:00 ו-14:00.
איפה: גן לאומי תל באר שבע
מתי: 15-20 באוקטובר בשעות 10:00-15:00
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי רשות הטבע והגנים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ